Sorum kızlara yapılan baskı

Kızlar siz kız arkadasinizla dışarı çıkacaksiniz. Sevgilinizinde haberi oldu size donup deseki sen kimden izin aldinda cikiyorsun. Bunu diyen sevgiliniz olsa ne derdiniz kocaniz olsa ne derdiniz? Ve hoşunuza gidermiymidi?

0|0
15|3

En İyi Kız Görüşü

• Sevgilim ne hakla bana böyle bir şey söylüyor haşi söyledi diyelim bu tavırda söylerse tavrımı alır yani kimse sordun da dışarı çıkıyorsun ne dmek ondan izin mi alıcam çocuk gibi yani hapis im de ben o da gardiyanın mı nedir

Kocama gelicek olursak zaten evlilik iki kişilik yaşanır elbette eşime önce çıkmadan sorarım şuraya çıkacam falan gibi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 14

• Kendim icin bu soruya cevap verecegim ... Ben her iki durumda da ona disari cikacagimi ve kimlerle nerye gidecegimi haber verirdim:) Hosuma giderdi diyemem ama iliskilerde karsilikli sadakat ve guven onemlidir, bu yuzden de bazen hosumuza gitmeyen seyleri yapmak zorunda kalabiliriz...:) Yalniz bir seyi acikliga kavusturmak istiyorum...ondan izin istemezdim sadece disari kiz arkadalarimla cikacagimi haber verirdim.:)) Ikisi farkli seyler cunku bence :) Hii birde beni hic merak etmeyen , kiskanmayan birisi hic bana gore degil, bana olmamla olmamamin birsey fark ettirmeyecegi hissini veren bir insanla hic olmamayi tercih ederdim...:( Bunun yerine bana nereye gittigimi, kimlerle gittigimi soran bir erkek beni daha cok onemsedigini hissettirir :) Kisacasi cok large erkeklerden hoslanmiyorum :((

0|0
    0|0
  • Bu baskının sebebininde kadınlar olduğunu düşünüyorum.Kadın geliyor ay benimkisi beni bakkala bile göndermez izinsiz ay şunu giydirmez ay bunu yaptırmaz ay çok hoş falan muhabbetler yapıyor.soruyorum senin sevgilin/eşin nasıl bu sefer kadın erkek farklıdır olayına giriyor.bu düşünceler nasıl empoze edilmişse bize toplum tarafından düşün artık.Kadınla erkek yaratılış açışından farklıdır evet ama erkek kadını sözünü geçirebileceği çocuk doğurup yemek yayıp çamaşır yıkayan bir nesne olarak görmekten vazgeçmeli.Sende bunu biliyorsunki kadında erkekte istedikten sonra aldatırda her haltıda yer ruhu bile duymaz bunu yapmanın o kadar çok yolu varki sen karşındakini kısıtlamaya çalışırak bunu engelleyemezsin.İzin alma mevzusuna gelince 2 tarafta karşılıklı sınırlarını ve sorumluluklarını bildiği sürece bir sorun olmaz bence.bir uyarmak,kendi düşüncesini dile getirmek var birde oraya gitmiceksin benden izin alcaksın vs.var.hangisini karşınızdakine ya da kendinize yakıştırıyorsanız onu yaparsınız bence..

0|0
    0|0
  • ben hesap vermem kimseye, hesap vereceğim adamı da kocam yapmam..ha gittiğim yeri söylerim, söylemesini de beklerim karşılıklıdır bu işler...

0|0
    0|0
  • Ben bir yere gittiğimde izin almadan gideceğim zaman anneme '' Arkadaşımla buluşmaya gidiyorum.'' diyen biriyim. Sevgili, kocada kimmiş izin alıp onları söylemesine izin vereceğim.

0|0
    0|0
  • Sevgilimse bu kisi haber vermem yeterli.ben basta zaten kendimi belli etmiş ve benim hayatıma mudahale edebilecegi sınırları kendisine soylemisimdir. Suan bir sevgilim var ve aynen boyle oluyor. Kimle ne zaman ve nereye olduğunu haber veriyorum oda ortamda bisey olur cevap veremem kendisine merak etmesin diyedir. Aynu seyi ondanda bekliyorum tabiki.guvensizlikle ilgisi yok sadece birbirimize olan dusunceli davranislarimiz buna neden olan şey.hii su da var tabiki. Asla ve asla gitmemi istemedigi bir ortamdir ve bunu bana guzel bir dille sevgilim su su su nedenle orda olmandan rahatsiz oluyorum lutfen beni kirip gitme derse zaten hic birseyin onun kalbinden daha cok onemi yok gitmeyiveririm cok mu zor. Kocam oldugunda bu bir seviye daha uste çıkar tabiki. Ama yine izin noktasina gelmez.sonucta bende nerde nasıl davranilmasini gerektigini bilen bir kisiyim ve bunu saygisizlik olarak nitelendiriyorum. Esiminde izin almasini vs. Kesinlikle istemem bunun lafini dahi acmam.

0|0
    0|0
  • sevgilim olsa - sanamı sorcam hödük

kocam olsa- tımam kocacım

1|0
    1|0
  • ben isterim bana karışmasını zaten karışmıyorsa bir sorun var demektir ben rahatsız olmam hoşuma bile gider izin vermemesi bu yüzden arkdaşlarım bana sen psikopatmısın bile dediler ama bu benim tercihim ben böyle erkeklerden hoşlanıyorum:)

0|0
    0|0
  • İLk baslarda bu durum guzel olsada sonradan sıkmaya başlar pek iç açıcı sonucları olmaz yani. bir kızın magaza magaza gezip alısveris yapması gerekli erkekler gibi degiliz ki biz.

0|0
    0|0
  • özür dilerim bir dahakine izin alıcam senden derim

0|1
    0|0
  • İlk bir arar hayatım kızlarla dışarı çıkıcaz haberin olsun derdim bence izin vermeli böyle bişey hoşuma gitmez tabiki yani artık büyüdük. Ama haber vermeden aşkım ben çıkıyorum desem çocuk haklı

0|0
    0|0
  • Fazla kısıtlamak iyi değil karsinizdakini

0|0
    0|0
  • hesap vermek zorunda değilim hiçte hoşuma gitmez

0|0
    0|0
  • valla benim hoşuma gidiyor sevgilimin beni kıskanmasıııı

0|0
    0|1
  • ailem kız kısmı dışarı çıkmaz gezmez gezeceksen ancak bizle gezersin dediler ve 22 yaşıma getirdiler. iyikide böyle büyütmüşler beni. onlarsız hiç bir yere çıkıp gezmedim çok şükür. sevgilim varsa eğer öylesine bir ilişki değildir benim için. çünkü herkesle sevgili olmam. olduysam muhakkak bir evlilik planı vardır ortada bu yüzden sevgilim olacak kişi benim ikinci ailem gibi olacağı için benim açımdan böyle davranmasında hiç sorun yok... hatta babamın kuralları gibi kuralları olan bu konuda aynı babam gibi davranan bir eşim olur inşallah. çünkü yaşadığım hayattan aileme bağlı olmaktan onlardan habersiz ya da onlarsız bişey yapmamamaktan çok memnumum. ve ailem ya da eşim asla böyle bişey demez bana. çünkü ben onlardan habersiz ya da müsadesiz iş yapmam

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• baskı olmazsa g*tü başı dagıtırlar hiç bir zaman taviz vermeyecen bu konuda izinsiz markete dahi çıkamaz bırak gezmeyi çıkacak kadar delikanlıysada sonuçlarına katlanır

0|0
    0|0
    • Vay adamim çok sertsin

• öyle gardas karı milletine güven olur mu la hepsinin gözü dışarda şeytan bir parmak atar emanet ettigin namusunu ona buna satar zaten evlenmek bile akıl k�rı degil bu devirde olum vur geç vur geç bitmiştir :D

• beni seven beni düşüneceğine göre sorun olmaz heralde.

0|0
    0|0
  • benden habersiz cıkan sevgilim olursa kafasını taşla ezerim!

0|0
    1|0
Yükleniyor...