Yurtdışında çalışmak için neler yapılması gerekiyor?

Arkadaşar yurtdışında çalışabilmek neler yapılması gerekiyor bilenler yardımcı olurlarsa çok sevinirim.

0|0
810

En İyi Erkek Görüşü

• Pasaportun olacak, gideceğin ülkeye göre gerekirse vizen olacak bir de masrafını karşılayacak bir miktar naktin olacak, tamamdır :)

1|2
    0|0
    • Pasportum var nakitde sıkıntı değil şimdiden biriktiriyorum. Gideceğim yer Ukrayna vize gerekiyor mu orası için.

• Tamamdır, tabii ki sorabilirsin.

• Teşekkür ederim :))

Senin görüşün var mı?

Kızlar Ne Diyor 8

• Sydney 'de yasiyorum ve calismak icin her seyden once vize/vatandasligin olmasi gerekiyor onun disinda yaptigin ise bagli tecrubeli olman gerekir. Tabi buradaki cogu Turkler devletten gizli calisiyor vergi odememek icin

1|3
    0|0
    • avustralya da vatandaşlık kazanmak da zor diye biliyorum , hemen olmuyor yani pek çok sıkıntısı var.

• ahah typical Turks :D

• Teşekkürler yardımın için Elaoztrk :)

• napcan la yurtdışını

1|1
    0|0
    • Türkiye yi seviyorum ama yaşam tarzı insanların düşünceleri eğlenceleri benim kafada değil o yüzden . Hemde küçüklüğümden beri yurtdışına gitme hayalim var orada yaşam kurmak istiyorum.

• hakkında hayırlısı neyse o olsun o zaman kardeşim.

• İyi derecede dil bilmelisin,vize pasaport vs.gideceğin ülkeye göre de değişir sanırım şartlar

0|1
    0|0
  • her ülkenin prosedürü farklıdır.

0|1
    0|0
  • ben avusturyada yasiyorum diger ülkeleri bilmem ama burada is bulcaksin ve is verenin seni davet etmesi gerek ancak öyle gelebiliyosun. seni davet ettiginde 1 aya vize cikiyo bide pasaportun varsa gelirsin

0|0
    0|0
    • Yeşil pasoportum var zaten. Mesela ben Ukraynayoı istiyoorum orada çalışmak için vize alsam ve gitsem orada iş bulunca girsem öyle olmuyormu. İllede çağırılmanmı gerekiyor?

• İngilizce ve gideceğin ülkenin dilini bilmek şart. Pasaport zaten şart. Hangi işe mensupsan okuduğun okul ya da en son çalıştığın yerden transgrip diye bir belge var onu alabildiğinde çalışabiliyorsun.Bir de ordan birisyle evlendin mi tamamdır.

0|0
    0|0
    • yeşil pasoport var zaten. Gideceğim yer Ukrayna şimdiden Rusça çalışmaya ve birikime başladım.Peki orada eğitimle ilgili bilgin varsa onuda paylaşırmısın nasıldır eğitimi.

• Genelde yurtdışında özel sınav oluyor nasıl Türkiye'de okumak isteyen YÖS e yani yabancı öğrenci sınavına giriyor onun gibi. Dil yeterlilik sınavı da yapıyorlar ayrıca.. Ona göre değerlendirilip cevabı veriyorlar.

• Teşekkür ederim :)

• Hangi ülkede çalışmak istediğini söylersen daha net yardımcı olabilirim :)

0|0
    0|0
  • Eskidendi o çalişmalar..

0|0
    0|0
    • Nasıl yani eskidendi ?

• Gidersin inşallah kardeş :)

• İnşallah :)

Erkekler Ne Diyor 9

• dil bilmek de yeterli değil. hadi atla uçağa çık , şirket olmadan nereden iş bulacaksın?

o gidenler şirket referansı ile ya da öğrenci iken el ayak işlerine gidiyorlar doğru.

abd'ye arkadaşım çağırıyor ama masa başı iş bekleme diyor ama iş bulunur. orada devam mı edeceksin 3 5 kuruş kazanayım yurtdışı göreyim kafasındaysan bilemem.

ailene çok bağlıysan yapamazsın da.

0|0
    0|0
  • Pasaport, vize, çalışma izni bunlar olmadan gidemezsin ve çalışamazsın eğer kaçak çalışırım dersen yakalandığın anda sınır dışı ederler

0|1
    0|0
  • Ukrayna'ya gitmek istiyorsan hiç gitme derim.. Maddi yönden çok düşük bir ülke ingilizceni geliştir amerikaya git 5 sene takıl para biriktir burada ev araba al ya da ticarete atıl üstelik anadilin gibi ingilizce sahibi olarak özel tercümanlıkta yapabilirsin, ayda 5,000TL garantini ben veriyorum :)

0|0
    0|0
  • öncelıkle kndı basına gıdıp calısman zor ordan talep olursa ıslerın dha kolayu olur.pasaport vıze lazım bırde sanırm sn turıst olarak sayılcan ynı 3 aydan snra gırdı cıktı yapcan

0|0
    0|0
    • Çoklu giriş-çıkış seçeneği var 210 dolar civarında yatırılıyormuş ve 3 aydan fazla kalacağın zamanda AİDS testi yaptırmanı istiyormuş.

• dogrudur ama ıyıce arastır bnce

• Tamamdır teşekkürler.

• Dönerci olarak Polonyada işe başla. Yeminlen sırf bizim yurtlardan zengin ederim ben seni. Samimi söylüyorum.

0|0
    0|0
  • Ülke olarakta uruguayı tercih et 3 sene sonra vatandaşı olabilirsin (rusya haric bütün ülkelere giriş serbest) ekonomiside sağlam 1500 dolara iş bulabilme imkanları varmış. Araştır derim...

0|0
    0|0
  • öğrencimisin bilmiyorum ama,c mi j vizesi diye bişey olacak.öğrenciler için geçici süre çalışma fırsatı veren bir site.çok uğraştırmazlar pasaport vize mal varlığı gitme amacı felan.amerika da çalışma fırsatı veriyolar.green card gibi değil.

0|0
    0|0
  • neresi olduğuna göre değişir.

0|0
    0|0
  • oo degilde şu sağ kulaktaki küpeyi sola takta git.

0|0
    0|0
    • Zaten solda ön kamera çektikten sonra düze çeviriyor yani yansımamı alıyor o yüzden. Telefon İphone 5 bak istersen.

• İyi tebrikler o zaman bilmen lazım bu telefonların özelliklerini.

• az daha asılacaktım demekki bu totoş diye. vazgeçtim.

Yükleniyor...