Sizce tiyatro mu sinema mı daha iyi? Hangi yönünüz ağır basıyor?

Önceden konservatuar istiyordum oyunculuk için bir şekilde olmayacak bu. Tiyatroyu çok sevdiğimi sanıyordum ama benim asıl istediğim şey tv ve sinema imiş. Heleki sinema. Bu yüzden isteklerimi RTS bölümüne kaydırdım. Oyunculuk için değil sırf senaristlik yönetmenlik ya da kamera arkası her şeyi yapmak istiyorum her alanında çalışmak. Sinema yönüm daha ağır basıyor çünkü kalıcılığı var bir şekilde. Bilmiyorum şahsi fikrim bu. Sizce hangi yönünüz ağır basıyor?

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

• Tiyatro bana tulumba tatlısını andırıyor.Bol şireli,pek tadı yok. Tulumbaya nazaran sinema daha çok şöyle bir kadayıf edasıyla sırıtıyor,tabi baan göre.

Tamam bu oyunculuğun tohumu,menşei,menbaı tiyatro olabilir fakat hakiki meyvesi sinemayla ortaya çıkmıştır.Endüstri çıkmış ortaya , daha n'olsun ?

Ben de senaryo üzerine çalışmalar yaptım,film falan,zevkli işler. Hayalgücü,en büyük destekçindir,unutmaaa.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• ikisinin de teknikleri farklı tiyatroda ki abartılı oyunculuk pek hoşuma gitmiyor ama ayrı bir havası var tiyatronun. sinema ve tvde de kaliteli işler bulmak için fazla çaba harcaman gerekiyor .. aslında ikisinde de işler kaliteli olduğu sürece problem yok ;)

0|0
    0|0
  • Sinema. 13-14 yaşımdan beri sinema dergilerini, eleştiri makalelerini, sinema kitaplarını okuyorum. Bir şeyler kaptığımı düşünüyorum, bir filmi izlerken "hoş vakit geçirtmesi" "çok komik olması" "ağlatması" gibi şeylerle değil, filmin anlatmak istediği öyküyü ve karakterleri irdeleyebildiğimi düşünüyorum. Tiyatroyu da severim ama sinema gibi mekan özgürlüğü yok, imkanlar kısıtlı, oyunculuklar da ister istemez abartılı ve gerçeklikten uzak oluyor genelde.

0|0
    0|0
  • bu soruyu 97de program konusu yapmıştım:))

okadar çok radyo tv mezunu varki sektörde biçok kurum parasız eleman çalıştırıyo.hayalleri olan biçok insanda mecbur katlanıyo...

0|0
    0|0
  • Tiyatro daha güzel

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• tiyatroda çok fazla emek var ama bana sinema daha güzel geliyo

0|0
    0|0
  • Tiyatro. Çünkü o an canlı canlı sadece bizim için oradalar. O heyecanı hissetmek çok güzel. Acemiliklere tanık oluyorsun ve samimiyete. Oyun bittiğinde ise canlı canlı alkışlarla hayranlığını sunuyorsun. Ayrı bir güzel bana göre.

0|0
    0|0
Yükleniyor...