Türk halkı gerçekten gerizekalı mı?

Arkadaşlar ben Türk halkının her türlü konuda çok zeki olduğunu düşünüyorum. Tamam yeterince üretken bir millet değiliz belki ama bence zekada pratiklikte üstümüze yoktur. Buna rağmen özellikle siyasi ortamın gerildiği bu günlerde Türk halkı "gerizekalı", "koyun" vb. şeylerle nitelendiriliyor. Sizce insavların verdiği oylar gerçekten karakter ve zeka göstergesi midir? Ya da sırf başka görüşteki insanların seçimi kazanması muhalif görüştekilerin kendi halklarına bu gibi ithamlarda bulunmasını haklı kılar mı? ne düşünüyorsunuz bu konuda?

0|0
7|17

En İyi Erkek Görüşü

• Onlara bakma sen.Ben biraz fazla seviyorum halkımızı.Zekidir,sömürülmüştür,pratikte üstüne yoktur,sevecendir,tutkuludur,azimlidir,savaşçıdır,biraz tembeldir.

Bu kadar istidatları olan bir kavim nasıl olur da bu hallere düşer,maddi ve manevi sıkıntılarla boğuşur,neden dünya standartlarını bu zamana kadar yakalayamaz ? Asıl bunu sormak lazım..

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 16

• hangi toplum olursa olsun, eğitim olmadığı sürece zeka seviyesi ilerlemez. evet çok pratik ve zekii toplumuz. lakin eğitim olmadığı için zekamızı olması gerektiği gibi kullanmıyoruz.

örneğin, bilim dünyasına sadece avrupalılar değil, türkler de çok katkıda bulunmuştur. buna ali kuşçu, cahit arf, akşemsettin, behram kurşuoğlu, ebu'l vefa buzcani, mimar sinan gibi isimleri örnek verebiliriz.

siyasete kayan kısma gelince, toplum olarak hak ve hukuktan bilgimiz kıt olduğu için, üniter devlet kapsamında alınan her türlü hakkı iktidar partiye bağlıyoruz. örneğin, üniter devlet ilkelerinden birincisi, kendisine bakma gücüne haiz olmaya her türk vatandaşına devlet bakmak zorundadır. yani her hangi bir iktidar partinin kendi reklamını yaparak yerine getirdiği her türlü yardım zaten kanunlarımızda uygulanması zorunlu olan yardımdır. buradan neyi çıkarıyoruz? bir çuval patates için iktidar partiye değil, devlete dua ve teşekkür etmek gerekir. zira bu devletin asli vazifesidir.

diğer bir örnek, trafik kazasında yaralanan her türk vatandaşı, kendisine yetecek düzeyde ücretsiz olarak tedavi edilmelidir. kazanın tanımına gelince, sonu tahmin edilemeyen ve beklenmeden ortaya çıkan hasarlı olaydır. diğer bir deyişle, hastalanırsan bu senin kusurundur, parasını öder tedavi olursun. iş kazası olursa, bu beklenmesi muhemel olaydır ve iş veren tarafından sigortalanarak önüne geçilir. ama trafik kazası ne yaralananın ne de yaralanmaya neden olan kişinin beklediği olaydır. bir bakıma doğal olay olarak kabul edilir. bu nedenle trafik kazasının tedavisi devlet tarafından karşılanır. bunu bilmeyen insanlar da ya cebinden gereksiz yere para öder ya da iktidar partiye dua eder.

demem o ki, insanlara gerekli ğitim verilmezse, iktidara gelen her kurum kuruluş, bu türk yardımları kendisi yapıyormuş gibi davranarak kendi oy potansiyelini yükseltir.

şimdi bu konularda bilen insan, bilmeyene gerçekleri anlatırsa ve bilmeyen kişi bu gerçekleri inkar edere zeka seviyesini nasıl değerlendire biliriz?

önce eğitim... dediğim gibi, her insan oğlunda zeka vardır. önemli olan onu nerede ve nasıl kullanacağıdır. aksi takdirde atıl konumda kalır ve hiç bir işe yaramaz.

0|0
    0|0
  • İnsanlar doğru düşündüklerine oy verdiler. Yanlış veya doğru buna türk milleti şöyle böyle diyerek insanları küçümseyemeyiz.

Doğru olan tek şey bu ülke çok oyun gördü hala da görüyor bu oyunlar içinde halkın doğru karar verdiğini düşünüyorum.

Ne yazık ki bu zamana kadar gerçek yüzünü görmediğimiz birçok insanın gerçek yüzünü görmüş bulunmaktayız bu da üzücü bir durum.

1|0
    0|0
  • Geri zekalı olsaydık yeni bir milletin uyanışı gerçekleşirmiydi.? Yurt içinde burada imkan yok diye yurt dışına giden süper beyinlerimiz tübitak - aselsan - havelsan'a - roketsan'a özel teşebbüse - geri dönerlermiyidi. Ekonomisi batan yunanistanın küçülme nedeniyle işlerini kaybeden pilotları kurtuluş yolu olarak başta thy olmak üzere türk uçak şirketlerinde iş başvurusu yapmak için Avrupa yerine Türkiye'ye akın edermiydi.? Türk halkına geri zekalı -koyun -makarnacı diyenler halkın bilinçaltında yanlışa yönlendirme girişiminde bulunanlardır ve bu vesileyle türk halkını aklından ve ayaklarından bağlayıp bir adım bile ileriye gitmelerini engellemek isteyen provaktörler - çıkarcılar ve hainlerdir. Asıl 2001 krizinde toplumun bankalardaki milyarlarca dolar diye tabir edilen birikimleri gidene kadar koyun gibiydik. Bankerler ve sanayicilerin ve siyasetçilerin el birliği ile çıkartıkları son kriz aslında uyumakta olan milletin uyanmasını sağlayan bir uyarıya dönüştü. Birnevi elelrinde de patladı diyebiliriz. Evet onlarca banka battı birikimler gitti hatta o yıllarda borsada 4 milyon kadar borsaya merak sarmış ve kendini geliştirmek isteyen yatırımcıları kendini bilmez 25 kadar spekülatörler yüzünden borsada batırıldı ve borsadan soğutuldu.Aslında zaman zaman kendi hisseleri yüksek görünsün diye kiraladıkları spekülatörleri halkın üzerine yönlendirince kendi ayaklarına sıkmış oldular.Son birkaç yıldır borsa seferberliği adı altında borsayı kumar gözünde gören şirketlerde değişim olup halka açıldılarsada artık o dönem evini işini arabasını satıp borsaya yatıran ve kaybeden yatırımcıları ne pahasına olursa olsun geri döndüremediler. Şimdilerde ise borsadaki o şirketler eski günlerini mumla aramaktalar.Fakat gözümüz açıldı artık. O yüzdendirki bence artık türk milleti makarnacı - koyun - aptal değillerdir. Tam tersine yine aynı durumu meydana getirmeye çalışmaktadırlar. Fakat halkımız kanmamaktadır şükürler olsun.

0|0
    0|1
  • türk halkı geri zekalı değil.hırsızlar milleti gerizekalı gösteriyo.

1|0
    0|0
  • Herkesin aklı kendine yetiyor.

0|0
    0|0
  • bu zamana kadar bize demediklerini bırakmadılar sustuk lakin cevabımızıda sandıkta verdik şimdi varsın onlar düşünsün :)

THE END...

THE END...

2|0
    3|1
  • Büyük bir çoğunluk gerizekalı. Sadece AKP'lisi değil.

0|1
    0|0
  • Hepsi değil %60'ı

0|0
    0|2
  • Karakter göstergesidir.. buna en iyi örneğim bak mansur yavaş nasıl az kalsın kazanıyordu.. keza üsküdara bak kale dediğimiz yerde gene muhafazakar müftü z kalsın kazanıyordu.. az bir durup düşünmek lazım

0|0
    0|0
  • Üçkağıtta keskin zekaya sahibiz, geri kalan konular bize göre değil.

0|0
    0|0
  • Sen haklissin...

0|1
    0|0
  • Zeki ve akilli degil.

Oyle olsa idi her alanda gorurduk. Dini konularda dahil.

Kisa surede koseye donmeye, yandascilik, rusvet, fikir ve icraat uretememe, balik zekali olma ve nicesişu anaklima gelmeyenlere bakinca aci tablo cikmakta .

0|0
    0|0
  • Gerizekalılık meselesi değil de körü körüne gaza gelip fikir akımına kapılanların sayısı oldukça fazla. Vatan millet Sakarya bilincini her şeye uydurmaya çalışıyor bir kısmı.

0|0
    2|1
  • aziz nesin aptallığı işte kendinden olmayan herkes aptal oluyor

0|0
    0|0
  • link %50 böyle işte sen ver cevabı.

0|0
    0|0
  • %50 Akp yi seçiyosa kusura bakmasın akp yi seçen değilde diğer kitle cahildir. 2 parti bir oldular b i akp yi yıkamaladılar çünkü allah blıyo kimin ne oldugunuu

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Türk Halkı geri zekalı değil, sadece mağdur..

Siyasi partiler kendilerine yakın kesmi bir şekilde memnun ediyorken, diğer kesmi mağdur ve huzursuz ediyor.. İnsanlar bir şekilde taraf tutmaya mecbur bırakılıyor.

1|0
    0|0
  • senin inandığın bir şeye başkasının zıt görüşü olabilir. ve tam körü körüne sadece o parti için yaşıyormuş gibi olanlar da zeka var mısence? var öyleleri

0|0
    0|0
  • bizim eksiğimiz ne biliyormusun :

kendi fikirleriize saygı duyulsun istiyoruz ,ama başkasına asla saygı duymuyoruz . bize laf etmesinler istiyoruz ,ama herkese ana avrat... hiçkimse bize karşı çıksın istemiyoruz ama biz herkese karşı çıkıyoruz..

biz böyle gidersek daha çok gelişiriz (!) ...

0|0
    0|0
  • Türk halkının İQ seviyesini bilemem ama bazı şeylere kör sağır ve dilsiz oldukları kesin

1|0
    0|2
  • 5*

Evet..

1|0
    0|1
  • yarısı öyle

0|0
    0|0
  • Olan aklı kullanamıyolar doğrusu

0|0
    0|0