Babam evlenmek istiyor.....

babam başkasına aşık olmuduğunu söyledi bana annemi de sevdiğini ama annemin erkek gibi bağırıp çağırmalarından ve ailesinin bizim ailemizin huzurunu kaçırdığını bile bile onları savunması babamı annemden uzaklaştırdı dün babam bana anlattı iş yerinde 35 yaşında bekar bir bayanla konuştuğunu ve annem tavırlarını düzeltmezse onunla evleneceğini annemden görmediği ilgiyi o kadından gördüğünü anlattı babamı çok seviyorum haklı da ama genede anneme üzülüyorum annemin kendine bakması için ve tavırlarından vazgeçmesi için ne yapabilirim bu konuyu kesinlikle anneme anlatamam ama babamında annem yaşarken başka bir kadınla evlenmesini istemiyorum sabaha kadar ağladım yatağımda ne yapabilirim bunu çevremden kimseyle de paylaşmam mümkün değil çünkü millete gün doğar lütfen bana bir akıl verin annemi bir kaşını aldırmaya bile kuaföre götüremiyorum kendini iyice bıraktı annem hem şeker hem kalp hem kanser hastası ölümü bekliyor resmen lütfen mantıklı cevaplar verin

0|0
1|13

En İyi Kız Görüşü

• Canim öncelikle baban direk sana acmis konuyu ve hata yapmis bu konularda babanla yüz göz olmasaymissin... Herneyse bence kendini kasma unut hir gürle evlilik yürümez sen üzülmediye baban ne kendine ne de annene hhaksizlik yapmasin daha fazla. Zor bir durum ama sende anlayisli olmalisin...

Bnm babam herkese söylemiş sağolsun bana söylememişneden mi aadamcagiz benden biraz korkuyor yapacaklarimdan ki yaptimda... Ama elime ne geçti koca bir hic. Babam hala benim kiymetlim ne kadar kizsamda... Aaaa baban ikinci es olarak kadinla evlensin madem...ayy yok o da olmaz herkes kaldirmaz kiz benim kafa daha çok karisti ayrıca annene acil şifalar ;)

DUNYAYA TEK GELDİN TEK GİDİCEKSİN BİRAK OLAN OLSUN ALLAH DİLERSE BİR İSİ MERMERE GECİRİR DİSİ ALLAH DİLEMEZSE BİR İSİ PİLAV YERKEN KİRARSİN DİŞİ

0|0
    0|0
    • inşallah o kadını ailesi başkasına verecekmiş akrabasından birine söz vermiş ailesi inşallah ailesi onu o akrabası kimse ona verir annemi bu hafta sonu kuaföre götüreceğim zorla da olsa aman ne yapacağımı bende bilmiyorum allah hayırlısını versin başka birşey diyemiyorum

Erkekler Ne Diyor 13

• uzuldum ve bu tum kadınlarımızın basına gelen olay,evlilik gerceklesene dek(hatta buradanda goruyoruz) sacım nasıl, dudagım nasıl, sıvılcem cıktı napsam, kasımı nasıl alsam, ne koksam, ne pısırsem, ne yapsam! ancak evlılıkten sonra nasılsa bıttı iş:(

annenıze bu konuyu dolaylı yollardan belırtın,anne bılıyormusun babama cok fena bakıyorlar bak bu adamı kapacaklar deyın ornegın...adam sevgı arıyor ilgı beklıyor ,bu konuda kadın erkek farkı yokki:S

dunyada hıc kımse bosanmak ıcın evlenmez,ancak hayaller gerceklesmeyınce umutlar kırılınca hevesler gecınce baska cıkar yol kalmıyor:((

kadın olsun erkek olsun evlenmeden once nasılsa evlılıkten sonrada oyle hareket etmeli...

sorunuz bes yıldızlık bır soru ustte kalsın kızlarımız ıbret alsın,ınsallah bu yuva bozulmaz

0|0
    0|0
    • evet çok doğru bütün kadınlara bütün kızlara ibret olsun yüz yaşına da gelseniz hastada olsanız 10 tane torununzda olsa borcun içinde de yüzseniz kendinize bakın erkek kadını hep bakımlı görmek istiyor evde pijamayla saçınız başınız dağınık gezip dışarda süs köpeği gibi süslenmeyin evinizin için de kocanızı hep şaşırtın gözü başkasını görmesin ve tabi yumuşak başlı olun benim babamın başkasına bakması annemin erkek gibi bağırıp çağırmasından çok dik başlı olmasından

• vefa istanbulda bir semt adı. Saygı da gazeteci bildiğim biri.

Oysa aşk ve sevgi her insanda olmalı.Bazen bunu başaramayan insanlar var.Bazen yakınımızdaki , yatağımızdaki, bazen de kucağımızdaki yavrumuz.

her ne hikmetse gelir bulur bu durum bazı insanları;

Üzülmek yerine gerçekçi olup,gerçekle yüzleşmelerini sağlamak üzere acı reçeteyi sunmak olmalı.Sevimsiz de olsa bu öneri daima işe yarar.

Maddi gücünüz yetiyorsa;bir terapiste görütün onları ve ısrarla takip edin.Bir,iki,üç,dört,beş,altı,...sonuç alırsınız mutlaka.en azından insan olmanın gereklerini yerine getirmek üzere adım atarlar.Sonuçlar ağır ve üzücü de olabilir.AMA İNSANCA OLUR MUTLAKA.

sevgiler

0|0
    0|0
  • rabbim her daim yar ve yardımcınız olsun. kolay bir durum değil. asıl olan yuvanın yıkılması değil korunmasıdır. bu hadis te de belirtilmektedir...öncelikle anneinzle mutlaka konuşmalı gerekirse profesyonel destek almasını sağlamalısınız. babanızın durumunu ise şöyle söyleyebilriz: ldatmak neticedir..aldatan kişi beklediği ya da göremediğini bir başkasında bulur ise onu peşinde gider ve neticesi cinselliğe kadar uzanır...özünde babanızın bu durumdan gerçekten rahatsız olduğunu ancak şu an yaşadığı aşkın heyecanı ile mutlu olduğunu sandığını söyleyeblirm. yanisi babanınız şu an aslen huzursuz olmasına karşın yaşadığı heyecanın etkisi ile mutluluk hormanları tavan yapmış durumdadır...anneninizin bir an evvel kendisini toparlamasını sağlamalısınız...

0|0
    0|0
    • evet çok haklısınız bende annemi toplamak için işe gecelik ve çamaşırlardan başladım ikna edebilirsem bir de kuaföre götüreceğim röfle ona çok yakışıyor birazda babama ilgi gösterse iyi olur ama annemde haklı babam yemeği yiyor sonra tv karşısında horlamaya başlıyor annem tek oturyor sonra annem gdip yatıyor babama sinirlendiği için onu kaldrmıyr eve gelip sohbet etmediği için öyle işte inşallah herşey düzelir

• Annen hasta oldugu icin herseyi birakmis.. onu yeniden hayata döndürmek zor olucak. Ve annen hastaligindan ötürü gergin ve stresli. Sürekli yakinmasi ve sorun cikarmasi saniyorum ki annen icin üzülsen bile senide üzüyor sanki.

Hayat devam ediyor ancak babana düsen Annen hayatta iken asla evlenmemeli. Hastalikta saglikta diye Allaha söz vermis ne kadar sorun yasasada sineye cekmeli ve anneni birakmamali. Bence sen babani bu konuda ikna et..

anneni ikna edicegini sanmiorum

0|0
    0|1
    • evet hasatalıkların etkisi çok ama annem çok inat biri kendi ailesinden vazgeçmiyor aslında vazgeçte demiyoruz sadece arada ki çizgiyi bilmesi gerek onun ailesi biziz onlar artık akraba sınıfında kalmalı artık ama annem onu yapmıyor beni de çok üzüyor her zaman ama genede onun üzülmesini istemiyorum kafayı yiyeceğim

• Anneni böle kabul ediceksiniz. Evet evlendigi zaman onlar akraba moduna gecmeli ama bunun icin annen biraz gec kalmis. ama olsun hayat devam ediyor kendini üzme annene destek ol babanida annen hayatta iken baskasi ile evlenmesine engel ol.. yoksa annen daha kötü olur ve daha cok aci cekerseniz.

• O zaman babana söyle sabırlı olsun. Annen inşallah kurtulur kanserden fakat eğer ölürse ve baban kararından vzgeçmezde uygularsa evlenecek zaten. Neden acele ediyorki.Senin için zor bir durum. Allah annene merhamet ve şifa versin.

0|0
    0|0
  • baban olucak o dallamaya söle yeni yşatmam de snin yanında annemden başka kadın görürsem o kadını doğduğuna pişman ederim kezzap dökerim de suratına annene hissettirme sakın allah yardımcın olsun

0|0
    0|0
    • hiç hoş değil yazdıkların insanlara kötülükle birşey yaptıramazsın inşallah kendileri akıllarını başlarına alırlar ve bu konu kapanır

• ben kendi başıma gelirse diye düşündüm enpati yaptım sonuç bu çıktı nekadar doğru nekadar yanlış

• Gecmiş olsun annenize tatlı dille konuşmanız ve durumu değişik yolla anlatmanız iyi olacaktır

0|1
    0|0
  • Babanın burasına gelmiş demek yoksa 1-2 yılda olacak bir durum değil, yılların birikintisi patlamış artık, Baban haklı sonuna kadar hemde, bu dünyaya hiç bir insan eşinden azar işitmeye gelmedi, hiç bir eş eşinin ilgisizliğine tahammül edemez mutlu olamaz, annenin düzeleceği yok sanırım, annen bunu eni sonu duyacak duyduğu zaman ılımlı yaklaşmak yerine evde kıyameti koparacak baban hepten gidecek sanırım.

0|0
    1|0
    • evet bir iki yıllık bir olay değil dayımların teyzemlerin evimizin içine karışması dolaylı olarak ve annemin hep onları tutması esas sorun bir ay öncede olmadık bir lafı oldu gibi etrafa anlatarak huzurumuzu bozdular ve annme yine onları tutuyor babam zaten evi satıp iki tane 2+1 alacakmış birinde kendi ve yeni alacağı kadın diğerinde de annem ve ben kalacakmışız annem sanki hisssetmiş gibi kontolu için ankaraya gitmemiz gerekiyor geçen sene eylüldeydi kontrolu borçlarımız var diye erteledi hep

• Düşünüyorumda evlensem eşimin ailesi değil içimize karışmak zırt pırt bize gelmeleri bile huzursuz eder beni, kaldı ki evime müdahale durumu olursa eşimde taraf tutarsa 1 gün bile beklemem boşanırım. baban sonuna kadar haklı.

• babam haklı babamın sonuna kadar yanındayım ama gene de bunu kabul etmek zor yani bana bu kadar zor geliyorsa annem nasıl dayanır bilemem benim için bir şeyden sonra geçer ama annem için geçmez ben evlenecek olsam annemi yanımda götürürüm ama annem kesinlikle damat evinde kalmaz yani esas kafama takılan babamın başkasını sevmesi ya da evlenmek istemesi değil bzm ne bok yiyeceğimiz umarım annem kendine çeki düzen verir babamda vazgeçr o kadınnda başka isteyeni varmış umarım onla evlendirr ailesi

• bence yapa bileceğin hiç bir şey yok kendini yıpratma boşa.kendi hayatına yoğunlaş.insanlat tercihleriyle yaşadıkları gibi sonuçlarıyla da yaşarlar.ama iyi ama kötü...

0|0
    0|0
    • babamın dedğine göre ikinci kadının gelip gelmemesi anneme bağlı annem kendini toplarsa o kadını bırakabilir çünkü babam vildanla evlenmemiz belki 6 ay sonra belki 1-2 yıl sonra belkide hiç olmaz sadece senle paylaşmk istedim dedi annem kendini toplamalı acilen ama anneme çaktırmasan nasıl yapacağım bunu onu kuaöfere götürmek bile büyük mucize

• bende öyle düşünüyorum anneme söylersem annem çeker gider daha araları bozulur annemle dolaylı olarak konuşacağım sanki başkasında varmış gibi kendine bak babamla ilgilen diye dün yeni kıyafetler aldım bir de kuaföre götüreceğim annemde ilgilenirse babamla sorun kalmaz çünkü babam anneme bir tokat atmış zamanında gidip ellerini yakmış o kadar çok aşkları ama aradaki fitneciler huzurumuzu bozuyor

• onu beşi bilmem ama annen kendisindeki durumu bence biliyordur.kadın sonuçta.yinede üstünde dur bakalım.belki kendisine çeki düzen getire bilir.baban kaç yaşında?

• kanser olması işin rengini değiştiriyor allah yardımıcınız olsun çok zor

hastalık olmasa baban haklı derdim fakat annen bu durumdayken biraz daha destekleyici olması gerekiyor

anneninde kendini bırakmaması savaşması gerekiyor

0|0
    0|0
  • anneni bu hale getiren babandır.babana ozaman söyle varsa insani değerleri karısına sahip çıkar .Allah yardımcın olsun inşallah acil şifalar dilerim

0|0
    0|0
    • babamınki bence geçiçi bir heves ama içindekini aşk sanıyor hastalık konusunda babama sözüm yok her zaman annemin yanındaydı kendisi de kanser hastası annemin aldığı atom babamı da kanser yaptı bu hastalık onlarla birlikte yaşayacak ömür boyu kurtuluşu yok yani sadece hayatını düzene sokuyor ilaçlar hastalığın ilerlemesini engelliyor

• insallah Allah seni mutluluk bombardımanına sokar ne diyeyim cok zor

• sen ortamı düzeltemezsin

sorunlar sadece bugünlük değildir

ondan senin yapabileceğin bir şey yok

1|0
    0|0
  • Zor zamanlar zor.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Yükleniyor...