Bu millet ne zaman adil bir seçimin şahidi olacak?

Arkadaşlar Allah rızası için yorumlarınızı alayım:

(Öncellikle siyasetle alakalı olan bir yazımda Allahın adını kullandığım için affınıza sığınaraktan)

Bu millet ne zaman adil bir seçimin şahidi olacak? Ne demiş Stalin: ”Oylar kimin verdiği değil, kimin saydığı önemlidir.” Her seçimde olduğu gibi kesilen elektrikler, çuval çuval yakılan oylar, kamyonlarda çuval çuval bulunan oylar, sandığa oy atmaya çalışırken, boş oy pusulalarına ‘Evet’ kaşesi basarken yakalanan sandık görevlileri ( link Tabi midesinde haram lokma olana bir şey ifade etmez saydıklarim. Bunlar yaşandıkça -ki tayyibi daha ele almadım bile- kimse bana demokrasiden bahsetmesin. Demokrasilerde adil seçim olur çünki. 50 milyon seçmene neden 150 milyon pusula basılıyor? Uyanın artık akpartililer; hırsız sevmeyin, celladınıza aşık olmayın. Neden asma ışılaklar takıp önlem alınmadı? Elektrik kesilmesiymiş; yerseniz! Bu daha sorularımın 1%si, akpliler cevaplarsa sevinirim. Ve de unutmayın: Bütün diktatörler servetlerini korumak için sandıktan söz eder!

0|0
7|22

En İyi Erkek Görüşü

• Gülen Cemaati oy vermedi,

Gezi direnişçileri oy vermedi,

Ergenekoncular oy vermedi,

FB, GS, BJK camiası oy vermedi,

Sosyal medya kullanıcıları oy vermedi,

17 Aralık yolsuzluğuna kızanlar oy vermedi,

Ağlayan analara destek veren kadınlar oy vermedi...

KİM VERDİ LAN BU OYLARI ?

Barış Atay

7|2
    0|1
    • oy vermedikleri için akpye yaradı...boş oy=hükümete:S

• Paralel devlet çalmış :D

• Kim mi verdi ? Son sorumu okursan anlarsin

Erkekler Ne Diyor 21

• Bu millet uyanmaz uyanmaz uyanmaz

1|2
    0|0
  • istanbulda üç yerde elektirik kesimi yaşanmış bir zamanlar ankarada olduğu gibi sahtekarlığın nesini savunuyorsunuz bende bunu anlamıyorum bana boşuna haktan hukuktan bahsetmeyin sakın çünkü bunların zerresini bilmiyorsunuz

2|1
    0|0
  • yıl 1999,RTE"Eğer bir gün Recep Tayyip Erdoğan'ın bu işlerden zengin olduğunu duyarsanız,bilin ki yolsuzluk yapmıştır"..eksilemeden önce araştırın...

3|4
    0|1
    • ayrıca o kadar suriyeliyi TC vatandaşı yapmadı boşuna:)))

• ben o kadar da dua almış üstüne üstük Allah dedim o kadar ki hala öyle benim cebim niye delik?:S

• Cahillikten ölün ya.Dualarla zengin olurmusta mismis.Bu adam yolsuzluktan iceri girmis adam be.

• link burayı okuyun :)

1|2
    0|0
    • verdigin linkte gordum ..Allahtan kuralı dinlemeyen biri cıkmıs .. hani cep telefonu falan getirmek yasaktı ya .. nerden kanıtlıcaklar sonra boyle olalar oldugunu ..nasıl kaydetceklerdi bu rezillikleri

• Çok komiksiniz. 50 milyon seçmen var ve biz 3 seçim pusulasına oy kullandık farkında mısın?yani tabiki 150 milyon olacak. Hatta bilmediğin birşey de söyliyim. Yasal olarak %15 fazla pusula basılmak zorundadır. Bilmiyordun dimi bunu da. Bilseydin zaten bu şekilde yazamazdın.

• eminmisin 3 oy pusulasının toplamı oldugundan :) bunuda acıkla o zaman link herseye bir cevabınız var ya

• Seçim faaliyetlerini en sağlıklı yürüten ülkelerin başında olduğumuz hakkında ufak bir fikrin var mı? fırtına çıktı burada ölüyorduk, doğru o afetide ak parti çıkardı. Ters mühendisliğe kafası çalışan türk halkı nedense chp'nin sahte oy pusulalarını bir tenhada yakıp fotoğrafını çekip yayınladığını düşünemiyor nedense... Bu seçimde yolsuzluk yapmak imkansızdı gördük ne kadar sıkı tutulduğunu. Basbas bağırdınız muhalefet olarak sandığın başında bekleyin oylar çalınmasın diye. Ya yine tembellik edip beklemediniz,yada buna rağmen çaldılarsa çok beceriksizsiniz...

0|1
    0|0
  • onu bunu geçtim de,akp dışında bir parti kazansaydı,yine bu konuyu açacakmıydın.ha şunu da söyliyim,batı kesimini bilmem ama iç anadolu,karadeniz ve doğunu bazı yerlerinde çoğunluk zaten akp.bunun için oy pusulasına gerek yok,çevrenizdeki insanlardan anlarsınız.kişisel görüşlerini önemsemeden,edindiğim arkadaşlarımın içerisinde bdp ye dahi oy veren var ama chp ye oy veren hiç bir tanıdığım,konuştuğum yok.herşeyin altında bir bit aramak yerine,bitin yeniğiyle sonucu kabullenmek bu kadar mı zor.özgürlük anlayışınızın bu kadar mı bencillikle dolu.kendisini ve kendi seçmenini kandırmaktan başka bir iş yapmayan chp ye oy vermek yerine,akp ye oy vermek daha makul geliyor.kendisine oy vermediği için chp nin astırdığı insanların ölülerine saygı dahi,bu ülkede artık chp nin kazanamayacağının kesin kanıtıdır.illa akp demiyorum,mhp lideri değişsin,mhp oy oranıda yüksek çıkar.her seçimde,seçim konusunda yolsuzluklar olduğunu ortaya koyanlar çıkmıştır.kazanan partinin önemi olmaksızın.ve ben hiç bir diktatörün servet için sandık dediğini duymadım.servet için öldürün dediğini duydum.marx,lenin,stalin gibi şahısların sözüne duyulan saygının az olduğu bir ülkede (doğal olarak),osmanlı arzusu içinde olan halk,cumhuriyeti kabullenmişken,onların elinde kalan ahlak ve ananeleri elinden almaya çalışan hiç bir partiyi saygı çerçevesinde değerlendiremez.batıtılaşmanın en hızlı ilerlediği türkiyede,ben istediğim gibi özgür olurum diyenlerden çok,ben insanların özgürlüğünü kısıtlamadan özgür olurum diyen insanlar daha çok ki,demokratik bir anlayışta sonuçlar bu kadar açık ve net ortaya çıkıyor.gözünüzde gerici olabiliriz,kültürsüz olabiliriz,taş devri insanları olabiliriz,çabuk kanıyor olabiliriz.lütfen ama lütfen şu ülkede yaşayan yüzde ellilik gerici halka saygı duymayı öğrenin.

2|0
    0|1
    • Kardesim, sonucu kabullenmek elbetteki zor cunku o sonuc adaletsiz bir sekilde elde edildi. Saydiklarim daha neki? Internet üzerinden bu konuyu takip etmeni öneririm. Gerci kazanmissiniz ya gerisinin pek bir önemi yoktur herhalde. Özgürlük ve bencillikten hic bahsetmesin türkiyenin en hileci partisine oy verenler. Ben zerre miktari saygi duymuyorum, duymak zorundada degilim. Chplide degilim mhplide degilim. Yolsuzluk yapana oy verenlerle isim olmaz. Ailemdekiler dahil benden uzak olsunlar.

• her şeye bahane bulacaksınız değil mi :D farklı bir şey desem ona da bulacaktın :) itiraz etme huyunu bırak lütfen.ben bakarım kim daha iyi iş yapıyosa ona veririm.bu senin sözün değil mi.belki benim mahallemde bdp yandaşı muhtar daha çok icraat yapıyo.aynı mahallede değilsek bunu bilemezsin,bilmeden de üfleyemezsin

• aq takılmışsınız yok kılık kıyafet yüzünden 500 bin kişi asılmış he he he tabii asıldı..aptal saptal belgelere dayanarak inanın siz bunlara..

sakın onlar ayaklanma çıkardığı için asılmış olmasın..sırf şapka takmadığı için rizeye bomba atılmışmış..ben rizeliyim rizelilerin çoğu atatürkçüdür.ki benim dedem 5 vakit namaz kılar DSP liydi.hiçte öyle yok rizeye bomba atılmış yok bilmem gibi hikaye anlatmadı ki onun babası da atatürkçüydü..siz böyle safsatalarla anca kendinizi kandırırsınız.

• bir susun ya kabul edin artık sonucu yuh artık.

THE END...

THE END...

3|1
    6|4
    • tipik bir akp cevabi. sizden sorularima icerikli cevap beklemek zaten benim aptalligim. simdi gelipte basbakanin maddi basarilardan bahsetsene bize biraz

• bos olsan sensin. neyse rabbim kahredecek recep münafigini o yuzden icim rahat. Allahsiz kitapsiz hirsiz

• başı boş olanlar belli her soruda cevabımda havlayanlar var ben kimsenin cevabına yazmam.

• öyle öyle

1|0
    0|0
  • Bu kadar iftiraya ve oyuna ağmen hala dimdik ayakta duruyor ak parti. Bana şunun cevabını verebilir misin ? 80 yılda yapılamayanlar nasıl oldu da 12 yılda yapılıyor ?

2|2
    0|0
    • Suc bastirmak denir buna.Veya goz boyamakta denebilir.Hani pazarcilarin arkadaki çürük domatesleri saklamak icin önlere dirilerini koymasi gibi.Veya, ikinci bir yorumum, babasinin parasiylami yapiyo kardesim kol gibi vergi aliyo yapsin bir zahmet, olmasi gerekenlerle yetinmeyin bunlarla savunmayin su adami bana gorevi hizmet etmek zaten.

• Bende hizmet yapsın diye seçiyorum zaten ama sen diyorsun bu adamın işi bana hizmet yapmak çünkü başbakan ama ondan öncekiler niye bu hizmetleri yapmadı ? Eğer ak partiden daha iyi bir parti gelirse ilerde ona oy verecek kim iyi yönetiyorsa oyum ona hanımefendi

• tek cümlelik nedeni var

türk milleti arkasına geçeni seviyo

2|1
    0|0
  • Orada ki diğer parti üyeleri süs olarak mı duruyor ? Siz herhalde sadece Akp'liler oy sayıyor sanıyorsunuz. Çok basit düşünüyorsunuz. Orada kaç tane insan var. Onları süs olsun diye göndermiyorlar. Elektrik kesilince orada ki chp, mhp, üyelerine karanlık oluyor da akp ye mi aydınlık oluyor oy değiştiriyorlar.

Son olarak demokrasi isteyen bir milletiz fakat sandık sonuçlarını demokratik yol saymayan insanlarla dolu.

2|0
    0|1
    • "Cankaya Necla Kizilbag'a yeni oylar geliyor tam 8 cuval oy geldi acil buraya gelin silahla tehtid ediliyoruz"

• Tarafsizim . Yorumuna katiliyorum

• Benim anlamadığım konu elektrik kesilince tüm herkes aynı zorluğu yaşıyor. Orada ki diğer üyelerin dikkatli olması lazım. Ayrıca Akp de kesilince göremiyor, Chp'de , Mhp'de. Elektrik kesilme gerekçesi sadece gülünç oluyor o nedenle.

Benim gözlemlediğim kadarıyla bir hata varsa bu büyük bir ihtimalle Ankara'da yapılmıştır. Çünkü çekişmeli bir sonuç vardı.Yalova'da oy farkı bir çıktığı için yeniden sayılıyor oylar. Umarım tez zamanda sağlıklı, gerçek sonuçları görürüz.

• O değil de, bu sözü diktatör Stalin mi söylüyor?

0|2
    0|0
  • KUSURA BAKMA AMA BU MİLLETE SİKEN YARANIYOR ADİL BİR SEÇİM OLMASI İÇİN ELEKTRONİK SEÇİME GEÇMEMİZ LAZIM

0|0
    0|0
  • Yediremediyiniz nokta nedir (: anlayamıyorum ben.

2|1
    1|0
  • Bi kerede Kabul etseniz şaşarım zaten.

1|1
    0|1
  • yandaş medyanın karalamaları sökmez bize. yenilginin verdiği hazımsızlık yaşıyorsunuz şuanda

0|0
    0|0
  • sen zaten kararını vermişsin ne desem boş

0|0
    0|0
  • o yuzden baska kesımlerdende oy aldı degılmı

0|0
    0|3
  • hayırdır montaj değilde monte edilmiş birşey mi hissettiniz neden bu kadar sıkıntıya girdiniz..?

0|0
    0|0
  • sen ve senin gibiler yani demokrasiden, sandıktan, siyasetten zerre anlamayanlar ne kadar küçük düşünüyosunuz ya siz? her sandıkta ilçe teşkilatlarından görevliler oluyo haberin var mı senin bunlardan. yok elektrik şu bu yediremiyosunuz tamam anladıkta ağzımız var diye de boş konuşmayın. çoğunluk neyi istiyosa azınlık ona katlanacak. ya seve seve ya da malum olaydan.

0|0
    0|0
  • varsay ki akparti destekleyenler gerizekalı ,geri kafalı

bana söylermisin bacım , hangi lider iyi ?

hangi parti para yemicek ?

hangi parti düzgün işler yapacak ?

hangi parti milletini düsüncek ?

0|0
    0|2
    • onu milletçe zamanla kanıksadık maalesef...ama bahsi geçen TC tarihinin en büyük yolsuzluğu,gerçekliği tartışılır fakat başbakan tapeleri önce inkar etti sonra çoğunu itiraf etti,anlamadım ki...

• gerçekten hic bir zaman kaçınılmaz

dogru olanda budur

Kızlar Ne Diyor 7

• ben lisans öğrencisiyim. oy kullanmak için yol katettim ve döner dönmez vizelere gireceğim. benim için bir oy bile değerliyken insanların sandıklara atılan oyları önemsemeyerek, fikirlerin çöp kutularına atıldığı, elektiriklerin kesilerek saymanın engellendiği, ankaranın bir türlü hangi partiye ait olduğunun anlaşılmadığı, chp nin açık ara farkla aldık basın yanlış söylüyor açıklamasından sonra akpnin şaka yaptık aslında bizimdi denildiği bir ülkede hangi demokrasiden bahsediyoruz? bir oy sayımının bile her yıl olaylı geçtiği saymaların kıt olduğu ilköğretim mezunu bile sayılmayacak tarzda bir sayma biçiminin olduğu sandık sayımlarında neyin hak araması. o kağıdı o kutudan atıyoruz. . peki ya sonuç? sahte oy pusulaları, kesik elektirikler, sahipsiz iller, hırsız liderler.. demokrasiymiş. türkiye'de demokrasi öleli çok oldu. bunlarda kutlamaları.

2|1
    0|0
  • Çok komiksiniz. 50 milyon seçmen var ve biz 3 seçim pusulasına oy kullandık farkında mısın?yani tabiki 150 milyon olacak. Hatta bilmediğin birşey de söyliyim. Yasal olarak %15 fazla pusula basılmak zorundadır. Bilmiyordun dimi bunu da. Bilseydin zaten bu şekilde yazamazdın. elektriklerin kesildiği bölgeleri de bir araştır bakalım oraları akp mi almış diye.. Ayrıca her sandık başıonda her partinin görevlileri vardı. Millet güya oy pusulalarını değiştirirken onlar ne yapıyordu acaba çok merak ediyorum. Bırakın artık karalamayı allah aşkına...

0|0
    0|0
  • İçimizdeki İrlandalıyı arıyorum, Brutus de olur. Fark etmez.

Bizim evin yüzde ellisi de hain herhalde.

1|0
    0|0
  • insanların bir bildiği varki AKP oy veriyorlar bunca insan yanılacak mı ha söyler misin ? her bir şeyde adamı suçlayıp duruyorsunuz emin ol ki o olmasa başkası geçse başa türkiyeyi 2 günde satarlar ki özellikle kemal kılıçdaroğlu

0|0
    0|0
  • Çok çok çok haklısın. Maalesef halkımız 2 kg kömüre ülkeyi satıyor. Halkımızın Atatürk'e saygısı hiç yok bazıları utanmasa peygamber diye tapacak o adama ama yazık gerçekten halkımız gerçekten çok kör. Allah yardımcımız olsun. Allah gözlerimizi açsın.

0|0
    0|0
  • link

oy vermek bir şeyleri değiştirecek olsa, tayyoş onu da yasaklardı...

0|0
    0|0
  • Evet siz haklısınız tamam sen bunları dedin ya biz uyandık hemen cehapeli olduk tamam bitti mi :D

2|0
    0|0
    • ne alaka chp? iste bitane daha tipik akpartili

• ben beşiktaşlıyım gel sende :D

• Siz anca gizlenin çalın çırpın saman altından su yürütün çok yakışıyor sizee

Yükleniyor...