Nekadar inanıyorsunuz ve nekdarına şahit oldunuz, gördüklerinizin arasında?

Uludağ sözlükten esinlenerek soruyu sorma gereğinde bulundum.

Kimseden ah almadım kimseye'de ah, canın cehenemme demedim fakat, ahın başa, göze gelebilecek en kötü tehlikele olduğunu okudum.

Hani yetimmin, öksüzün gözyaşı olurya, cehennem ateşini söndürecek miktarında..(via Nihat Hatipoğlu)

Nihat Hocamızında anlatmış olduğu gibi, gözyaşını sel gibi aktmıştı, cehennemi durultacak kadar >>yetim.

Haksız yere katlandığın acılar olsun, içinden çıkmadığı, katalanamadığı bedeller olsun, zulüme uğradı günler olsun, elbet diyer tarafta mükafatlandırılacak.

Kesinlikle buna inanmaktayım! Gerçeklik payı 100%99period şahit olduklarımın arasında.

>>Nasıl ki, bedel ödenirken, para üstü beklenilmediği gibi, acıya acıya çıktığınada şahit oldum.

>>kimi şaş oldu, kimi eşinden ayrıldı, kimi bacasız, kimde zifri karanlıkta yapa yanlız kaldı!

Sadete geliyorum: ömrünün değerli ve güzel geçmesi için kaçınılması gerektiren bir durum olduğunu bildiğim halde, niçin "ah" almaya kendimizi itiyor, sürüklüyoruz?

Yok yani, şimdi sen bana çamur attın diye, sana gül atacak değilim, yanlız ben dikenin batacağına emin olduğumdan bahçemden ayrılmıyorum. < benim şahsi görüşüm...

İlahi adelet demiyorum, ilahi adalete nekadar inanıyorsunuz ve nekdarına şahit oldunuz, gördüklerinizin arasında?

0|0
0|3

En İyi Erkek Görüşü

• Bu sitedeki üyeler genelde gençler,belki içinizde en yaşlısı benim,ben de yalnız olduğumdan vakit geçsin hem de bazı faydalı bilgiler öğrenirim veya yardımım olur düşüncesiyle bu sitedeyim.atasözleri çok doğrudur,mesela alma mazlumun ahını,çıkar aheste aheste,eden bulur,herkes ettiğini bulmaz mı sandın vb.sözler çok uzun yıllar edinilen tecrübelere istinaden söylenmiştir ayrıca dinimizin men ettiği bir şeydir haksızlık yapmak,yetim malı yemek yoksulu doyurmamak,komşusu aç iken kendisi tok yatan gibi,ben bu yaşıma kadar yeminle de söylerim sözlerimi aldatan kişinin aslında kendisini aldattığını,çalan kişilerin aslında başkalarına çaldığını,hele hele masum,garip,kendini savunamayan insanlara karşı yapılan haksızlık karşılığını olumsuz olarak görüyor.İlahi adalet var,Allah'biz insanları oyuncak olsun diye yaratmadık,takipçisiyiz ' diyor ben yürekten inanıyorum,dünyada herşey gördüklerimizden ibaret değil.

1|0
    0|0
    • yaşamışsın ki anlatmışsın

• Böyle sahtekarlıkla hak yiyen insanlar on sene falan iyi gibi oluyor,ondan sonra perişanlıkları başlıyor,en fazla yirmi sene,Allah mutlaka bir yerden musibet veriyor inanın.

• iyi insanlar hep kötülük görüyor. Bazı kötülükler, sapıklıklar, hor görülme ve aşalanma, darp ve işkenceler çıksada geçmiyor. Allahta olmasaydı bizim yanımızda kim olurdu bugün? Senin, benim gibi insanlar olsunda varsın kötüler kendi hayatlarında mutlu gibi görünüp yaşassın. Tşkler

Erkekler Ne Diyor 2

• Gerçek anlamda inanıyorum ki yapılan kötülüğe pisliğe bile güzellikle karşılık vermeye çalışıyorum. Bu hayat böyledir yapılan herşeyin karşılığı her türlü şekilde çıkar. Bu kişinin kendisinden çıkacak diye birşey de yok! Annesinden babasından kardeşinden bacısından çıkar ama elbette ki çıkar. Herkes yaptığı ile mükafatlandırılır.

Haklısın!

1|0
    0|0
    • doğru çıkıyor yaşıyan yazdığım gibi masum ve mazlumsa

• İlahi adaletin zerresine rastlamadım. Düşüncelerim hiç bir zaman yanıltmadı beni.

Nihat Hoca'da 10 bin avrodan aşağı gitmiyor sohbetlere. Kaç tane aç çocuk doyurmuş bi' sorun bakalım?

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlar görüş yazmamış.

Yükleniyor...