Seçimlerde artık e- seçim dönemi gelmedimi.?

KızlarSoruyor.com. Sayın Bay/Bayan üyeleri.!

Seçimlerde artık e-seçim dönemi gelmedimi sizce.?

Mesela yerel ve genel seçimler şu şekilde olsa daha güzel olmazmı.?

YSK yaz tc kimlik numaranı yaz adını soyadını yaz oy vereceğin ilini ilçeni yaz partinin adını yaz ve Milletvekili ya da yeni adayının adını soyadını yaz xxxx e gönder.

( Örnek : 123456789012 xxxxx xxxx ak parti İstanbul Eyüp seçilmiş olan ahmet mehmet veya yeni seçeceğin ali veli xxxx e gönder )

YSK yaz tc kimlik numaranı adını soyadını yaz il ve ilçeni yaz oy vereceğin büyükşehir başkanının adını soyadını veya yeni adayın adını soyadını xxxx e gönder.

(Örnek : 1234567890121 xxxxx xxxx chp İzmir ödemiş seçilmiş olupta yeniden aday olan ahmet Mehmet veya yeni seçeceğin ali veli xxxx e gönder )

YSK yaz tc kimlik numaranı yaz ilçe ve ilçeni yaz oy vereceğin ilçenin adını yaz başkanının ya da yeni başkan adayının adını soyadını yaz xxxx e gönder.

( örnek : YSK 123456789012 xxxxx xxxx Ankara Keçiören Keçiören Ahmet Mehmet veya ali veli xxxx e gönder )

YSK yaz tc kimlik numaranı yaz muhtarının ya da yeni adayının adını yaz xxxx e gönder.

( Örnek : tc 123456789012 xxxxx xxxx seçilmiş olan Ahmet Mehmet veya yeni adayın adını soyadını ali veli İl ilçe ve mahalleni yaz xxxx e gönder )

Böyle bir sistem olsa ve seçimlerde bu kadar masraf yapılmasa daha iyi olmazmı.?

Burada aklıma gelmişken sorayım bari Oyunuzu kime verdiniz.?

• Daha güzel ve pratik olur.
    33% (1)0% (0)20% (1)Oy Ver
  • Olmaz.Ben bu tarz yönteme muhalifim arkadaş.
    67% (2)100% (2)80% (4)Oy Ver
  • Oyumu x partisine verdim. ( açıklayınız )
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
2|5

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 2

• yok olmazdı daha beter hile hurda olurdu bence

0|1
    0|0
  • Daha güzel ve pratik olur.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Bu yöntem YSK sitesinde olmalı ve internetten açıklama yaparak girilmeli ve onaylanmalı. Bence güzel bir fikir. Hem masrafta olmaz. Hazinenin ve adayların cebi boşalmaz. Güzel fikir. Denenmeli diyorum.

0|1
    0|0
  • He oldu sonra %99 AKP çıksın sonuçlardan demi?

1|0
    0|0
    • Ne alaka YSK bağımsız değilmi.? Ak parti ölümsüzmüdür onunda anavatan partisi gibi gün gelir modası geçer. Kanımca soruyu soran sistemin bu şekilde olmasının iyi ve kötü yönlerini soruyor.Ben öyle anladım.

• Aşiret reisinin oğlu toplasın bütün kimlikleri otursun pc başına versin babasına oyları...

0|0
    0|0
    • pc başınamı.? Cep telefonu onayı zorunlu ise ve o şahıs o an orada değilse nasıl gerçekleşecekki.?

• Hırsız demedik Aşiret reisinin oğlu dedik... Bu iş o kadar basit düşünülseydi... vekaltle de oy kullanılır dı.. .

• eposta yolu ile olursa adama belki bir silah zoru ile oyu kullandıracak o nasıl olacak

0|0
    0|0
    • Ben e-posta yolu göremedim. Cep telefonundan gönderme yöntemini yazmış olmasın.?

• e seçim deyince gerisini okumadım bile :)

• Bu soruyu okumayan kitap - gazetede okumuyor galiba. Okumaktan hoşlanmıyor gibisin.

Yükleniyor...