Dağdaki çobanla benim oyum neden aynı?

Evet bu ülkede 120 IQ'lu üniversite bitirmiş bir adamla, okuma yazma bilmeyen 90 IQ'lu bir adamın oylarının eşit olması adaletli mi sizce?

Demokrasi ideal sistem mi?

Bence ülkeyi felakete sürüklüyor..Bunun daha iyi bir yöntemi olmalı.

Sadece eğitim durumuyla sınırlandırmıyorum..Dünyadan haberi olmayan adamlar oy kullanıyor.Ben her gün siyaset gündemini elimden geldiği kadar takp ediyorum, benim oyum da 1'lik o dünyadan haberi olmayanların oyları da 1'lik..

• Haklısın kardeşim (kankalarım için)
    33% (3)29% (2)31% (5)Oy Ver
  • Haklısın birader (samimi olmadığım erkekler için)
    11% (1)0% (0)6% (1)Oy Ver
  • Doğru söylüyorsun ron <3 (güzel ve iri memeli kızlar için)
    44% (4)14% (1)31% (5)Oy Ver
  • Haklısın roni (çirkin kızlar için)
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Sen damgayı perdenin dışından vur seninkini 3'lük sayalım Mk..
    12% (1)57% (4)32% (5)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
ARKADAŞLAR "KAPİTALİST SİSTEM" ÜLKEMİZDE FAZLASIYLA HAKİM VE BU SİSTEMİN KENDİSİ EŞİTLİK KARŞITI ZATEN.

BU SİSTEMİN OLDUĞU BİR ÜLKEDE EŞİTLİK OLMAYACAĞI İÇİN İNSANLARIN GELİŞİMİ DE EŞİT OLMUYOR..
AYRICA "ÇOBAN" SADECE SEMBOL..BAHSETTİĞİM TİP "CAHİL, DÜNYADAN HABERİ OLMAYAN" TİP..

0|0
12|11

En İyi Erkek Görüşü

• çoban bu bağlam içerisinde sembolik olarak fakir ise: evet dağdaki çoban ile senin oyun bir.

çoban bu bağlam içerisinde erkek ise: evet dağdaki çoban ile senin oyun bir.

çoban bu bağlam içerisinde dindar ise: evet dağdaki çoban ile senin oyun bir.

çoban bu bağlam içerisinde dinci ise : evet dağdaki çoban ile senin oyun bir.

çoban bu bağlam içerisinde gariban ise: evet dağdaki çoban ile senin oyun bir.

çoban bu bağlam içerisinde köylü ise : evet dağdaki çoban ile senin oyun bir.

.

.

.

ama ne yazık ki;

çoban bu bağlam içerisinde CAHİL ise lanet olsun neden dağdaki çoban ile benim oyum bir?

bilgi sahibi olmadan nasıl fikir sahibi olunur ki?

link

1|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 12

• Ama senin dediğin olsa o zaman sadece bir elit kesim oluşturulur(çok zekiler falan) ve onların dediği olurdu.Bunun yerine eğitim sistemi geliştirebilir.Hem de IQ'nun ne demek olduğunu bilmiyorsun.Örneğin sen 20 yaşındasın ve 120 IQ'ya sahipsin.Bu sadece yaşından ileri zekaya sahip olduğun anlamına geliyor.Diyelim ki çoban da 20 yaşında ve 90 IQ'ya sahip, bu onun zekasının 18 yaşındaki biriyle eşit olduğu anlamına gelir, yani oy vermesi uygundur.Hem de zekanı geliştirmezsen yaşın ilerledikçe, yaşının zekasını taşımadığın için puanın düşecektir.Ayrıca skala zekası ölçülen gruba göre belirlenir.Örneğin aynı yaşta senden zeki olan insanlarla bir sınıfa konulsan ve test edilseniz senin puanın da 90 gelebilir.Senden daha az zeki insanlarla(ve yaşıt) bir sınıfta test edilseniz senin puanın 160 da gelebilir.

Ben sembollerini kullanarak örnek verdim.Sembollere takıldığımı düşünme.

Üstelik Türkiye'nin IQ seviyesi 94 ki bu çok üzücü maalesef.

0|0
    0|0
  • Ona bakarsan benim ıq 136 idi 12 yaşlarında iken. Özel çocuklarla kurs gördüm. 120likle benim oyum da bir olmasın madem. İnsanları bu şekilde kibirle ayırmak en büyük aptallık. Yaşamak için yüksek zeka gerekmiyor ki. Hatta bu insana bir lutuftan çok zarar veriyor. Mutlu olamıyorsun bir kere...

Hem bu memlekette çobanlık benim fikrime göre üniversitede okutulması gereken bir bölümdür. Gıdanın ilk halkasını yetiştiriyor adamlar. Nasıl şöförlük bölümü açıldı; aynı şekilde çobanlık da açılmalı. Hiç de aşağı, bayağı bir iş değil. Senin benim evimdeki televizyon, internet onların evinde de var ve isteyen heryerde takip edebiliyor.

0|0
    1|0
    • 120'yle 136lık eğitimle arasındaki fark ve 120lik okumuşla 90lık cahilin farkı aynı değil..Bunu anlayabilecek kapasitedesindir dediğin gibiysen..

"İsteyen" herkes takip edebiliyor güzel dedin..Adamın umrunda değil ki siyaset."Aylık 1000 lira gelirle 7 çocuğa nasıl bakarım"ın derdinde adam..

• özel okullara giden çocuklara ders veriyorum roni. Hepsinin milyarlık telefonları, konsolları, yurt dışı seyahat bilmemneleri var. Hepsi bu seçimlerde oy kullanacak, kocaman üniversiteye hazırlanan insanlar. İnanki daha ülkenin tam adını bilmiyorlardır. Paraysa para, zeka yok denemez ama işine gelene kullanıyorlar. Bunun da oyuyla benimki bir olmasın madem. Neden çoban? Ayrıca 136lık da eğitimle 150 lere çok rahat çıkabiliyor. Genede 120likten iyi durumdayım. O zaman eşit olmayalım lütfen.

• Ben sadece zekayla sınırlamadım fark ettiysen..

Zeka+eğitim+siyaset bilgisi diyorum..

Fikri ne olursa olsun, hangi partiye oy atarsa atsın, ona lafım yok ama o adam o partinin ideolojisini ve icraatlarını bana anlatabilmeli..Ampulu gördüm bastım, 6 oku gördüm bastım mantığında olmamalı yani, benimle siyaset hakkında iki çift laf edebilmelii

• O küçümsediğiniz adamlar birçoğunuzdan daha zeki ve gündemi takip eden insanlar.

Böyle etiketler hoş değil.

0|0
    0|0
    • Açıklamayı okudun mu?

"Dünyadan haberi olmayan adamlar oy kullanıyor" dedim, ayrıca o "çoban" sembolik dedim daha sonra da..

Benim hakkımda yargıya varmadan önce ne yazdığımı iyice okuyup anla.

• Başlığın yeterli yargılamaya.

• Yeterli değil..Yeterli olsaydı açıklama kısmı yazmazlardı

• Haklısın roni (çirkin kızlar için)

0|0
    0|0
  • Haklısın kardeşim (kankalarım için)

0|0
    0|0
  • çünkü burası TÜRKİYE herkes eşit !

0|0
    0|0
    • Diğer konularda eşitlik olmadığı için oylar da eşit olamaz diyorum zaten..

• fakat sizin soruyu sorma seklinizde dağdaki çobanı küçümser gibi bir tavrınız war beni rahatsız eden bu

• Peki benim niye oyum yok acikla. Iqum 160 adf.

0|0
    0|0
  • benim de iq seviyem 139 niye 120 iq lu adamla bir olsun :)

aslında haklısın ben de gıcık oluyorum siyasetten anlamayıp oy kullanan insanları bizim geleceğimizi onlar belirliyor çünkü.

0|0
    0|0
  • Demokrasi yalan :D

0|0
    0|0
  • A diyorum asdfsgfsdhdh

Ama bir yandan da deli gibi aşığım asdfsg

0|0
    0|0
  • Hangi şıkkı oylayacağımı bilemedim asdaklfjs

0|0
    0|1
  • Bu tartisma 2 bin yil kadar once romalilar tarafindan yapildi ve demokraside esitlik olmasi gerektigine karar verildi. Cok geriden takip ediyorsun.ayrica senin kafana göre olsa kast sistemi olmali degil mi? Ustunler ve asagiliklar ve koleler falan filan. Yazik lan size ne insanlik var ne beyin!

1|2
    0|0
    • Bu ülkeyi felakete sürükleyen de senin zihniyetindekiler..

• Ben en üstünüm demedim ki..Benden iyileri de var, onlarla da benim oyum eşit olmasın.

• Demokrasi esitliktir. Sen ve senin gibiler demokrasiye dusmansiniz.yil olmus 2014 demokrasiye karsi oldugunu soyleyen zihniyet halen degismemis. Şaşırmadim

Erkekler Ne Diyor 10

• dağdaki çobanla senin oyun aynı değerde evet. çünkü ikiniz de insansınız. İkinizin de adamlığı konusunda yorum yok...

1|1
    1|0
    • Ama ikimizin de siyasi bilgisi ve zeka düzeyi aynı değil..

• o zaman git siyaset yap. apayrı konular bunlar. insanları mesleği, eğitim bilgisi üzerinden küçük görme tavrını hiç hoş bulmadım. .sonuçta hükümet seçimi bu. Kendi devletini yönetecek unsuru seçiyor ikisi de.

• Oylamada kaç kişinin kime oy verdiğine bakılır zekaya bakılmaz diye biliyorum. Çobanla - dahi insanla ne ilgisi var. Seçim belirli bir çoğunluktaki halkın güvenini kazanmak ve kimin kime daha çok güvendiğini sınamak için yapılır. ( Çıkan sonuçlarda neticedir. ) 18 yaşınaaki de oy veriyor 96 lık yaşlı insanlarda . Yaşlışlar zaten yaşlı hizmetten mizmetten anlamazlar oy mermesinler gençler versin gibi bir benzetme olmuş seninkisi.

0|0
    0|0
  • çirkin adamlar ks ye de girmesin o zaman :///

0|0
    1|0
  • Bu ülkede düşünebilen bir avuç insan kaldık ronaldo birader.

Aynı soruyu ben sordum, ak troller küfürler yardırdı

0|0
    1|0
    • Zaten bu soruyu anlamayıp hakaretle karşılık verenlerin yüzde 99'u döt kılı..

• Aynen bu elitistlik değil ki a.k Hiçbir ideolojiyi bilmeden, devlet yönetim şeklini bile bilmeyen adam, hatta AKP'nin yapısını bile bilmeyen adam İNADINA RECEP TAYYİP ERDOGAN diyorsa ben o adamın da, o seçimin de canını öpeyim. Zaten demokratik ülkelerde seçim bu kadar büyütülmez. Çünkü basa kim gelirse gelsin bir insan özgür olacagını bilir. Ama ülkemizde demokratik kelimesi gitti, yerine RTE diktatörü geldi. Twitter yasak, youtube yasak, p*rno siteleri yasak, alkol yasak vsvs.

• Daha demokratik bir ülke için ampulu söndürmek yetmez, muhalefetin de degismesi lazım. Basa CHP gelirse basörtüye karısmayacak mesela. Özgürlük ve demokrasi budur benim gözümde.

• ben ülkücüyüm ama dediğin şey solculukta varmı

1|0
    0|0
    • Eşitlik anlayışına bağlı..130 iq eğitimli adamla okuma yazma bilmeyen adamın eşit olması mı eşitlik?

• Evet sosyalizmde herkes eşit eğitimi görmeli, herkes aynı fırsatlara sahip olmalı, herkes okula gidip kendini geliştirebilmeli..Ama kapitalist sistemde şuan bu mümkün olmuyor.

• savundugu sistem ne diyorsa bir insanın beynide öyle der iğer türlüsü sacma

• işte bu yüzden akp kazanıyor seçimlerde kırsal kesim hep akpartiye veriyor

1|0
    1|0
  • saçma

1|0
    0|0
  • nüfus cüzdanında herkesin iq su 0-1 aralığında belirtilsin ve herkesin oyu iq su ile çarpılsın.

0|0
    1|0
  • Sorgulanmasi gereken o cahil bilgisiz dedigin adamları, cahil egitimsiz hizmetsiz birakan sen zihniyetli yöneticileri sandiga gömmek icin, en azindan ondan sonraki neslinin cahil egitimsiz birakmaya meyilli adi yöneticilerin bir daha bu fırsata erisememesi icin herkesin oyu bir olmalı parazit kardes

0|0
    0|0
    • İşte o cahil dediğim adamları bilgisiz bırekacak liderlerin seçilmmesi için, eğitimli kişiler oy kullanıp doğru kişiyi seçmeli.

Yoksa cahiller yine kendilerini cahil bırakan adama oy vermeye devam eder çünkü kötü kalpli adam onları makarna ve kömürler kandırır

• Olabilir mesala bir tahsil kriteri getirilebilir ama direk insanları dagdaki coban cahil diye aşalayip hakaret edersen buda senin ahlaki zaaflarının göstergesi olup aslında lQ seviyenin icler aci bir durum olduğundan ve bu durumda zeka seviyenin insanlari kategorize edeceginden oy kullanman büyük bir talihsizlik olcagindan tahsil birlikte ahlak kriterininde getirilmesi isabet olmazmi

• Seni ve onu yaradan kim ya da yaşadığın ülke hangi ülke o hangi ülkede yaşıyor sonra seni anan dooğurduda onu hayvanmı doğurdu sen bunlara cevap ver bende vereceğim

1|0
    0|0
Yükleniyor...