Vücut geliştirenler ve kullandıkları supplementler hakkında bilgisi olan var mı?

Bench sehpasında ter dökenler, Chest press'de yardıranlar, Squat'da kendini paralayanlar...!

link

Ey yurdum Rambo'ları, Arnold'ları, Jay Cutler'ları...

1- Hangi marka supplementleri tercih ediyorsunuz?

2- Hangi supplementler, size daha iyi etki ediyor?

3- ''Bunu kullanma bundan bi cacık olmaz, tamamiyle plasebo'' dediğiniz supplementler hangileri?

4- Ufak tefek püf noktalarınız neler?

Bi yazıverin...

(Fitness vs. ile uğraşan karşı cinslerimiz de buyurabilirler)

Good Luck!

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• Herkesin genetiği farklı olduğu için her kullanılan supplement ve antrenman tekniğide farklı sonuçlar verir bu sebepten dolayı deneyerek öğrenilmesi taraftarıyım örneğin bulk donemde 1-2 ay optimum 1-2 ay muscletech marka kullanırsan kendini iyi dinlersen aradaki farkı hissedi seçimini yapabilirsin:) ancak ihtiyaclara göre,cep hesabı ile ve deneme ile yapılıcak secımler bunlar.

Gel gelelim öneri vermeye,

Whey protein olarak Optimum Whey Gold kullandım çok memnun kaldım,zaten bir çok ödül almış bir supplementtir.Aynı zamanda Bsn Syntha-6. Eğer definasyon dönemi söz konusuysa Optimum whey platinium en iyisidir.Muscletech-nitrotech te çok güzel ve komplike bir ürün ekstra amino acid,bcaa kullanımına gerek bırakmaz,hafif ve ucuz bir amino acid eklense yeterde artar bile.

Gainer olarak Ultimate nutrition muscle juice inanılmaz bir supplement ama yüksek kilo sahibi kişiler için uygun.

Vitamin ve omega takviyesi olarak olarak solgarı önerebilirim Vm-2000 ve omega 3-6-9.

Yağ yakıcı olarak herhangibi L-carnitine veya MuscleTech Hydroxycut.

Pump olarak bsn nitrix veya bsn no-xplode.

Casein olarak Optimum Casein.

Bcaa ve aminı olarak Weider nutrition ürünleri. Aynı zamanda universalın yeni aminoları çok iyi.Örnek vermek gerekirse Amino beef ürünü var,sırf sığır etinden yapıldığı için Creatine ihtiyacınıda karşılamana yardımcı.(artık modern whey ve amino ürünleri çok komplike olduğu için profesyonel olmadkça çokta gerek yok.)

Uzun süredir ve ciddi ağır şekilde bu sporu yapan kişiler için ama en iyileri söylemek gerekirse Universal'ın Animal serisi;

Amino acid olarak animal nitro.

Yağ yakıcı Animal cut

Vitamin Animal Pak - Animal Omega

Protein Animal Max

Pump Performans arttırıcı Animal Pump

Animal serisi en iyisi sayılır:)

Supplement kullanmak biraz pahalı bir iş.Eğer ciddi bir şeyler yapmak değilse amaç çokta kullanılmasına gerek yok Türk milleti olarak ortalamaya bakarsak çokta iri insanlar olmadığımıza göre bir süre doğal olarak yapılabilir ama gene cebe zararlı çünkü bu pahalı bir spor:)

Doğal olarak yağ yakıcı ve performans arttırıcı olarak kafein kullanılabilir.Sert şekersiz Kahveler,özellikle espresso.Kafein haplarıda vardı bir ara piyasada.Hemde ucuz.

Balık,yumurta ve özellikle hindi eti tavsiye.

Gerçek bal bulursan ne ala enerji deposu.

Yeşilliklerden,özellikle brokoli çok etkili.

Dipnot: yukarıda saydığım ürünlerin bir çoğunu denedim özellikle animal cut,animal pak ve optimum golddan çok memnun kaldım.Ama genede dediğim gibi,deneyerek öğrenmek en iyisi.

Benden bu kadar uzattıysamda affola:)

0|1
    0|1

Kızlar Ne Diyor 4

• 0|1
    0|0
  • Bi ara belim 66 oldu diye platese baslamistim pek fazla bi efor sarfetmeden 2 aylik platesle incelmisti.sonrada gitmedim. Haftada bi spor yapiyorum zaten.

0|2
    0|0
  • Benim erkek arkadaşım sürekli olarak spor yapıyor yıllardır ve zannedildiği gibi supplement kullanmadığı dönemde ben bir problem yaşadığını görmedim vücudunun bozulması açısından.

En çok kullandıkları protein tozu ve kreatin (zaten protein tozu kabı yıkamaktan canım çıktı, beyefendi içtikten sonra ortalıkta "unutuyor" bazen, off o bozulmuş karışımın kokusu tarif edilemez). Geri kalanlarına özellikle yağ yakıcılara itibar etmiyor fazla.

Marka konusunda ben pek anlamam kendisine sordum hangi markalar en iyi diye, başından kovarcasına hangisupplement.com 'a girsinler baksınlar en iyi supplementler konusunda bilgi veren bir site dedi. özetle benden bu kadar umarım bir faydası olmuştur.

0|0
    0|0
  • Vücut geliştirmiyorum. :)

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• 1- MuscleTech

2- Liquid Aminoasit, Whey Protein

3- Supplement değilde steroidleri kesinlikle önermem

4- Öğünleri kesinlikle düzenli ve yeterli yapın. Günde en az 4 öğün yemek yiyin. Mesela ben işi abartırım sabah kahvaltıda 12-13 yumurta yerim =)

0|1
    0|0
    • Şu animal serisine taktım bu ara.. Pump, Nitro, Pak falan.. Nasıllar sence?

• Tam olarak neye yarıyor peki bu.. Hacim mi, güç mü?Definasyon mu? Ya da nedir?

• Aslında hepsi. tek yönlü ihtiyacını karşılamıyolar. birde senin çalışma tempona ve şekline de bağlı

• Ben karbonhidrat çok az tüketiyorum sabah kalkınca 5 yumurta beyazı 1 tane sarı bir porsiyon whey protein tozu öğlen ve akşamları toplam 1 kiloya yakın yagsız kırmızı et yada tavuk tüketıyorum akşam yemeğimi en geç 5 te yemiş oluyorum saat 6 gibi bir porsiyon MuscleTech nitrotech alıyorum saat 7 gibi salonda oluyorum salondan cikinca 1 porsiyon nitrotech alıyorum tekrar yatmadan önce lor peynir yiyorum veya kazein protein tozu alıyorum.

0|2
    0|0
  • sana sunu söylimde su mevzu bitsin hiç bir müsabık sporcu böyle bir sürü seyle vucudunu gereksiz anlamsız yere yormaz burada tanıtılanlar adamların sponsorluk anlasmaları geregi tanıtımını yaptıgı kısacasa pazarın carkın dönmesini saglayan işin finans kısmı haa bu herifler ne kullanııolar tbiki her musabık gibi growht anabolizanlar insilun t3 t4 v.s v.s normal de seni geliştirecek nitrk oksite en etkilisi gerisi baya bi traşşş

0|0
    0|0
  • muscle pharm assault antrenman öncesi kilo için optimum nutrition serious mass kardesm paran yoksa günde 10 patates ye bak nasıl kilo alıosun :) tek geçerim bunları birde antenman öncesi 1 fincan kahve iç sana %15 lik bir güç kazandırır.

0|0
    0|0
    • Haha :)

Kilo alma sorunum yok. Tam bir mezomorfum çünkü.. Karbonhidratı kıstığım an definasyona bile gerek kalmıyor gibi.. .)

Sağol..

• Bir şey kullanmıyorum. Vücut geliştirici de sayılmam zaten. Yarattığı etkinin kalıcı olması için sürekli kullanmak lazım çünkü. Sonuçta bıraktığında vücut o proteini alamadığı için kasları yavaş yavaş eritecek tekrar.

0|0
    0|0
  • dışardan hiç bir yardımcı madde almadan calısıyorum.. doğal kas.. fıtness hocam hep bir iğne muhabetıne sokmaya calıstı ama nafııle..

0|0
    0|0
  • Onları bırak yahu, doğallıktan yana ol.Hafsa ana macunu, mesir macunu , 5 adet çiğ yumurta v.s. .Yaşlanınca sakata gelirsin sonra ...

0|0
    0|0
    • Suplement konusu takviyedir bende sadece.. %80 doğal besleniyorum zaten..

• O yaşlardan sonra Vücuda alınan her gıda vücudu bir miktar tahrip eder diyebilirim örnek vermek gerekirse her gün 2 fincan kahve için bakalım Kalbiniz ve damar sisteminiz nasıl zarar görüyor,eğer body building'ten bahsediyorsak bu zaten bizzat kendisi tahrip edici bir spordur onun kadar olmasada fitness ta öyle:) Supplement denilen besin desteğidir ilaç değildir.

• Zaten günde neredeyse iki paket uzun parliament içiyor ve alkolün anasını ağlatıyorum o yüzden bunları yapacağıma ilaç içmeliyim demek ki ...

• ya o değilde body yparken vücuttaki kılları nsl alabilriz ?

0|0
    1|0
    • Yarışmaya çıkmayacaksan oynama onlarla..

• tşkkr ettm hocam bilgi içn..

• Ben ilk seferde ağda ile almıştım, canım çıkmıştı, makinaya döndüm sonra. Ama proteini emmesi ilginç bir bilgi. Bilmiyordum.

Yükleniyor...