Saçlar nasıl daha hızlı uzar?

saçlarımız ayda ortalama 1-1.25cm uzar. bu uzamanın artmasın için sağlıklı beslenmeliyiz. özellikle e ve c vitaminlerini almalıyız.

bu vitaminler biotin, keratin ve gelatin saç sağlığı açısından gereklidir ve düzenli olarak alındığından saçları içten besleyerek daha sağlıklı görünmesini sağlar.

ayrıca havuç, balık çok tüketmeliyiz. havuç'un saçların uzamasında çok büyük bir rolü vardır. balık hem zekayı kuvetlendirir, hemde saçların uzamasında yardımı olur.

balık'ı haftada 1-2 kere yemeliyiz. havuç'u akşam yemeklerinde yiyebilirsiniz. kendimden örnek vereyim; ben her akşam yemeğinde havucu rendeliyorum sonrada üzerine yağ ve limon döküyorum. gayette lezetli oluyor.

saçlarımızı bol, bol da yıkamalıyız. saçlarımız su'ya deydikçe uzar ama bu uzama gözle görülecek kadar fazla değildir. yani saçınız ayda 1 cm uzuyorsa, daha fazla yıkayınca 1,25 falan uzar.

pol bol protein almamızda daha hızlı uzatır. özellikle yumurta almanızı öneriyorum. et saçların uzamasında en önemli rollü oynayanlardan biridir. süt hem saçı uzatır hemde boyu :)

badem yağı en faydalılardan biridir. bir aktara gidip badem yağı rica ederseniz size 250ml lik falan verirler. ilk başta 250 ml lik alabilirsiniz. uygulama şekli ise şöyledir; elinize hemşire eldiveni takın, badem yağını avucunuza dökün, sonrada saç diplerine masaj yaparak uygulayın. ama dikkatlı olmalısınız, badem yağı başka yerlere gelirse örneğin anlınıza ya da kulağınızın orasına,orada kıl çıkmaya başlar. badem yağı yerinede susam yağı da kullanabilirsiniz.

saçlarımız sıcak su ile yıkamamalıyız. sokuk ya da ılık su tercihimiz olmalıdır. saç diplerimize masaj uygulamalıyız. masaj uyguladığımız zaman saç kökleri harekete geçecektir.

saçlaarımızın uzamasında en büyük rolü oynayan şey sudur. bol bol su içmeliyiz. su saçları besler. belli aralıklarda saçlarımızlardaki kırıkları aldırmalıyız. örnekle açıklayayım. bir boru düşünün. ağzından su akıyor ama siz su akan yeri yapatıyorsunuz. su akarmı? tabili hayir! saçlarınızda bir boru gibidir kırıklar onu uzamasını etkiler.

samğuanınızı saçlarınızın diplerine uygulamalıyız. saç kıremini ise saçların uçlarına. ben "down under natural's argan oli" adlı seriyi kullanıyorum. saç şampuanı, kremi ve bakım kürü var. ben faydasını keşif ettim, sizlere tavsiye ederim.

sprey, jöle, düzleştirii vb şeyeri kesinlikle kullanmamalıyız! saçlarımızın uçları kırılır. banyo yaptıktan sonra da doğal yolla saçınızın kuruması en iyisidir ama kışın hasta olabiliriz. bu nedenle kızın banyo yaptıktan sonra direk saçınızı kurulamayın, ilk önce havlu ile ıslaklığını alın, sonrada saç diplerine masaj yapın. saçın ız yavaş yavaş kuruduğu zaman saç kurutma bakinesini çok yaklaşmadan kullanabilirsiniz.

umarim bu tavsiyelerim size yardimi olur. anlamadiğiniz, merak ettiğiniz yerler varsa açik açik sorabilirsiniz.

0|0
1|1

Erkekler Ne Diyor 1

Kızlar Ne Diyor 1

Yükleniyor...