Sorum YouTube'un kapatılmasına tepki gösterenlere?

Zamanında bir kere daha kapatılmıştı, bu sefer de sebep "Atatürk'e hakaret içeren videoların olması, ve bunların yurtdışı kaynaklı olduğundan kaldırılmaması" idi. O zaman bu kadar tepki vermediniz ancak o zaman da bu "ifade özgürlüğünün kısıtlanması" değil miydi? AKP yönetimi bunu yaptı diye mi bu kadar tepki koyuyorsunuz, ki durum devlet sırrını açığa çıkarmak (Herhangi bir ülkede bu şey yapılsa, ordu konuşmaları internete sızdırılsa orada anında interneti keserler.)

Yanlış anlamayın iktidar yanlısı değilim, fakat duruma liberal yönden bakarsanız pek de yanlış birşey olmadığını (geçici olarak kapatıldığı zaten belli.) görebilirsiniz.

Güncellemeler:
Arkadaşlar sözde yasalara bu kadar bağlısınız ya, ordunun memorandumları (iç istihbaratı) internete sızdırıldığı an internet erişimi normalde kesilir bir ülkede, bunu araştırabilirsiniz.

0|0
8|8

En İyi Kız Görüşü

• youtube'un o zaman kapatılması kimseye batmamıştı çünkü üstünden seneler geçti,o zamanla bu zamanın internet kullanım oranı arasında açık ara bir fark vardır büyük ihtimalle.Ve insanların tepki gösterebileceği sitelerde fazla kullanımda değildi.Belki rahatsız oldular ama söyleyemedikler, veya rahatsız olma şansları olmadı çünkü henüz bu sıklıkla kullanmıyorlardı.Madem ses kayıtları montaj,rahatsız olacakları bir şey de yok o zaman.istedikleri videoyu kaldırma hakları var zaten.İnsanlara adam akıllı bir sebepte sunmuyorlar üstelik.Youtube ses kayıtlarından ötürü kapandıysa şayet,Twitter neden kapandı o zaman diye düşünüyor insan.Belki sıradan sosyal paylasım sitelerini kapatma yoluna gidilmeseydi bu kadar tepki çekmezdi

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Bak arkadaşım güzel kardeşim yok ülke sırları sızdırılmış yok bilmemne paylaşılmış geç bu işleri. Bu youtube twitter sadece Türkiyeye kapalı şuan doğru mu ? O zaman bu ne demek oluyor yasal olarak sadece sen göremiyorsun oradaki videoları . Yabancı ülkelerdeki herkese açık durumda bütün videolar. Bu sitelerin kapanmasının sebebi ülke içi oy kaygısıdır iktidarın başkada birşey değildir.

1|0
    2|0
  • Yolsuzluk örtmek için site kapatmak ayrıdır, Atatürk'e hakaret edildiği için site kapatmak ayrıdır.

Bunlar arasındaki farkı göremiyorsanız, ağır fanatik AKP'lisiniz demektir ki size ne dersek boş; potansiyelini belli.

2|1
    1|1
  • Atatürk'e hakaret içeren videolar oldugu zaman kapandıgında senin boşbakanın youtube bende giriyorum neden kapatılsın ki sözünü hatırlatırım.Sizler ne kadar at gözlüğü takarsanız takın bir gün söneceksiniz

1|1
    1|0
    • Ben erdoğancı değilim, atatürke tapmaktan kör oldunuz yetmez mi

• Tapmak mı ne alaka Atamı sonsuz seviyorum ve o benim gözümde Yücedir Zoruna gitmesin senin gibilerinin partisinde milletvekilliği yapmış adam gibi tayyibe peygamber gibi demiyoruz ! Az şerefli olunda ülkenizi düşünün

• Evet,sen şimdi gelecek cevaplara bak ve gül. Yolsuzluk,ayakkabı kutusu,Bilal'in gemileri ..

Adamlar yabancı servislere istihbarat sağladı / Yolsuzluk,ayakkabı kutusu,Bilal'in gemileri ..

Adamlar darbe yapmak istedi / Yolsuzluk,ayakkabı kutusu,Bilal'in gemileri ..

Adamlar Ulusal Güvenliğe kast ettii. / Yolsuzluk,ayakkabı kutusu,Bilal'in gemileri ..

Sıktı bu teraneler ama..

0|0
    1|1
  • çok kötü yerden yakaladın:)

1|0
    0|0
  • beggi sende bizdensin. profil fotonu da çok beğendim. 5 yıldızını verdim

1|0
    0|0
  • bunların derdi özgürlük falan değil ...güzel ifade etmişsin

1|0
    2|0
  • nasıl oluyor da youtube ulusal tehdit oluyor bende onu anlamıyorum?yabancı youtube kullanıcıları hücuma mı geçecek?!

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• Atatürk'e hakaret eden şerefsizlerle, hırsızlıkları açığa çıkartan tapeleri aynı kefeye koyup bakarsan haklısın. Gel kör ki bunlar aynı şey değil.

Kimsenin benim atalarıma kötü söz söylemek gibi bir özgürlüğü olamaz. He babası belli olmayan, kimin altından kalktığını hatırlamayan soysuzlar konuşur tabi yapacak birşey yok.

2|0
    2|0
    • Çok demokratiksiniz, işte cahape zihniyeti... Görün.

• bunu göremiyor çoğu. önemli olan ülkenin sırlarının çıkması değil akp nin kısıtlamış olması çoğu için. kısıtlama olduğunu zaten onlarda söylüyor ve bilinen bir şey. bunu bile bile hala kapatıldı diye isyan edenlere anlama veremiyorum.

1|0
    0|0
  • sızdırılan konuşmaları görünce bu ülkenin vatandaşı olarak utandım ne olursa olsun hangi konu ne şekilde konusulursa konuşulsun benim ülkemin bakanınin Genelkurmay başkanınin istihbarat başkanının gizli görüşmeleri dinlendi ve sızdırildi konu youtube girip iki şarkı dinlemekten çok daha önemli

tabi içerik çıksaydı site tamamen erişime engellenmeseydi çok daha iyiydi ama çıkarması gerekenler çıkarmıyosa çaresi bulunur :-)

2|0
    0|0
  • beggi çok güzel bir soru 10 numara 5 yıldız

1|2
    0|0
  • Bu sefer amaç farklı o yüzden.. ayrıca bir alışkanlıktı youtube herkes için üzücü bir durum bence milletimizi ilgilendiren bir şey.

0|0
    1|0
    • Amaç devlet sırrının halka çarpıtılmasını engellemek, Amerikan hükumetinde de bilinmedik binlerce şey vardır, ingilizde de, türk de de.

• Bana senin dediğin amaç sadece resmi bir açıklama gibi geliyor gerçekleri yansıtmıyor..

• bence iyi yaptilar baska ulkeler tepki veriyorlar Turkiyenin Youtube,twittere kapatmasi

fakat diger ulkede bu olay olmus olsaydi onlarda direk yaparlardi..

medya hemen degistiri veriyor

0|0
    1|0
  • Bu yayınlama işinin doğru olduğunu hiç kimse söylemiyo fakat halka bunun açıklanması için peki ya ne yapılması gerekirdi aklına bir fikir geliyo mu. Hiç bir şey olması gerektiği gibi olmamışken çıkıp da sırların ortaya dökülmesinde ki sorunu sadece sorun yapmak çok büyük bir ironi.

0|0
    0|0
Yükleniyor...