Çirkin kızın/erkeğin yüzüne söylenmeyen gerçekler

İlk akla gelenin namınıda içinde barındıran çirkinlik olduğunda bir çoğumuz hem fikiriz sanırım .

Teknik olarak çirkin kız/erkek çirkindir ve sadece çirkin bir erkeğin/kızın gözünde teoride güzelleşebilir . Bu veriler dahilinde toplumun kibar yüzüne sığınarak daha kaç çirkine güzellermiş gibi davranabiliriz bilmiyorum ama şairin dizeleri günümüze ışık tutar nitelikde doğrusu

" ben dertli değildim yaşarken oldum " bu da bir nevi her çirkinin küçükkene güzel ve sevimli olduğu hikayesidir .

Allah'ın yarattığı hiç birşey çirkin değildir elbette. Ama çok güzellerin olduğu gerçeğide aşikardır. şimdi o halde çirkin yoktur az güzel vardır diye bilir miyiz? Bir ihtimal işte.

Peki sizler çirkin olan daha doğrusu az güzel olan birine onu beğenmediğinizi onu kırmadan nasıl söylersiniz? Vey bu konuda yaralanmış bir az güzeli nasıl teselli edersiniz?

Not: Güzel kelimesine çok takılmayın Kızlar için güzel Erkekler için yakışıklı kabul edin.

0|0
3|8

En İyi Kız Görüşü

• Ya evet bunu söylemek çok zordur. Önemli olan insanlık klişelerine girmek bile istemiyorum. En önemlisi insanlık elbette ama biri kişiden tabiri yerindeyse elektrik almak ve yanına yakıştırmak önemlidir. Kırmamak için elimden geleni yaparım. O an ki duruma göre bu değişir.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• aynen öyle :D

0|0
    0|0
  • Kimse birine güzel ya da yakışıklı değilsin demez .

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Çok samimiysen direkt söylersin bile bir insanın güzel/yakışıklı olup olmadığını. Samimiyet ile bunu söyleme rahatlığı ve dilin resmiyeti doğru orantılıdır. Sırf morali düzelsin ya da kendini iyi hissetsin maksadında bile yalan söylememek de gerek. Ve de insanın güzellik/yakışıklılık derecesi sadece cinsel ilişkilerde önem kazanır

0|0
    0|0
  • Güzellik; sosyal ve iş hayatında az da olsa önemlidir. Fakat her şey de değildir. Bundan daha ziyade para, kariyer, kişilik önemli olup diğer insanların size nasıl yaklaşım göstereceklerini belirler. Para tüm insanlığın en önemli ve muhtaç olduğu ihtiyacıdır. Bunun için kariyerinizin olması gerekir, işinizi en iyi şekilde yönetebilecek zekaya sahip olmanız gerekir. "Güzellik mi zeka mı?" sorusuna "zeka" yanıtı verenlerdenim ben de. Dolayısıyla az güzel olan insanları teselli etmek gibi bir çaba göstermem. Ancak zeka problemi olan insana gerçekten üzülürüm.

Bu da güzel insana bir örnek: link

0|0
    0|0
  • kocakarılar evde dedikodu yaparken , yeni evlenen çiftlerle ilgili konuşurlar , kız güzelmi diye sorarlar bazen, eğer kız çirkinse , direk çirkin demezler . allahın yarattığı kul işte derler :)
    erkek için de iyi çocuk, sevimli ya da sempatik derler çirkinler için :)

0|0
    0|0
  • ne dio la bu..

1|0
    0|0
  • Merakla takip ediyorum. benimde bu lafı bir kıza söylemem lazım.

0|0
    0|0
  • çirkin olup da çok çekici çok dişi olan bayanlar da var çirkinliğe takılmamak lazım

0|0
    0|0
  • Güzellik yakışıklılık önemlimi Türkiye de? :O

0|0
    0|0
  • ben cirkinim diye hep yüzüme vurdular

cirkinim ve inan mutsuzum

yakısıklı ile ben esitmiyim sanki tabkide degil

simdi bu nasıl adalet :(

0|0
    0|0
Yükleniyor...