Zeki insanlar safmıdır ?

Zeki diye adlandırdığımız insanlara baktığımızda,dışarıya karşı fazlaca duyarlı olduğunu görebiliriz,onu dışarıya karşı duyarlı yapan ise mantığı ile herşeyi algılayıp,duygularını çok yoğun yaşaması.Haliyle olaylar karşında mantığıyla değil,duygularıyla hareket ederler genelde.Buda çok hata yapmalarına sebep olur,aslında kendileride bilirler sonucun ne olacağını ama duygularına inanıp hemen bir aldanış içerisinde bulurlar kendilerini,sonuçta saf insan olarak ilan edilirler çoğu zaman...sizcede öylemi ?

Güncellemeler:
Bu soruyu hazırladıktan sonra,zeki insanların özellikleri nedir ? diye google'dan araştırma yaptım ve bir videoya ile karşılaştım,benim anlatmak istediklerimi çok daha güzel bir dille ifade etmiş,izlemenizi tavsiye ederim,aynı düşünceye sahip insanlar arasında olmak çok güzel,helede düşünceleriniz böyle güzel videolanmışsa :) cevap veren herkese teşekkür ederim :)

link

0|0
5|11

En İyi Erkek Görüşü

• Bu göreceli birşey, zeki ve saf olanlar da var, fakat saflığı zekasının önüne geçer genelde, sadece zeki, sadece saf olanlarda var. Zeki olduğunu göstermek, zaman zaman kurnazlık yapmayı da gerektirir. Düşünceleri saf olan biri de kurnazlık yapamaz.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 10

• Buna saflik degil vicdan diyebiliriz. Vicdanen rahat olarak yaptiklari hatalarida vardir Zeki insanlarin

1|0
    0|0
  • benze bir insan zeki olduğu kadar da saftır nihayetinde akıl akıldan üstün ak akça karagün içindir delikli boncuk yerde kalmaz kısmet bağdattan gelir dur şaşırdım toparlıyorum cesus :):) zeki insanlar da diğer insanlar gibidir onlar da kandırılır ama bir insan ki hem zeki hem şüpheci ise o insan genellikle kale gibidir top atsan yıkamassın.çünkü yaşı ve yaşadıklarından dolayı hayatında pek az insan olur ve onun için çok önemli insanlar,alışkanlık olur.o insanların dışına pek çıkmazlar düzenlidir sosyal hayatları.tabi insanların nekadar duyarlı oldukları sosyal medya dediğimiz ortamda yaptıkları ile değil daha çok evden dışarı çıktığında neler yaptığı ve nasıl yaşadığı ile alakalı bir kıstas bence.ben biliyorum entel entel konuşup bütün gün bilgisayar başında çamağacı gibi duran.bişey yapmadan sadece paylaşıp yorumlayan.kişinin neler yaptığı sosyal statüsünden çok sosyak hayatı bence bu soruya yeterli cevabı verecektir diye düşünüyorum.

1|0
    1|0
  • çok çelişkili düşünceleri birleştirmişsin, açıkçası algılayamadım ne demek istediğini, zeki insanlar saftır doğru (sanırsam tam emin değilim çünkü ne anlatmaya çalıştığından) , ancak mantığıyla hareket eden bir kişi duygularına hakim olamıyorsa bu kişiye zeki insan diyemezsin ki artık duygularınla hareket ediyorsan beynini kullanmıyorsun demektir, yanlış mıyım

1|0
    0|0
    • niye anlayamadın canım benim,tabiki mantığıyla hareket eden herkes zeki ya da her zeki mantığıyla hareket ediyor diyemeyiz,ilk cümlen doğru yani.

• Bu devirde saf insan yok asıl saflardan konuşmayanlardan korkacaksın açık sözlülerden korkma

1|0
    0|0
    • haklısın ama öyle deme var gene kıyıda köşede kalmış bir kaç saf arkadaşımız :)

• o dedigin gerçek saf degilde

elinden iş gelmeyen kişidir kötü niyetli karşısına çıksa elinden bir şey gelmez niyetini anlasa dahi

elinden gelse kötüdende kötü olur içindedir kötülügü

asıl suyun durgun olanından kork derler bu çok dogru yaramaz 666

• Evet size katılıyoryum haklısınız

1|0
    0|0
  • Seni çok pis kandırmışlar abisi.

1|0
    1|0
  • SADasd

kendinle o kadar çok çelişmişsin ki yazdığında ortak bir payda yok.

0|0
    1|0
  • Tam tersi zehir gibidir çok konusmaz herseyı planlıdır muthıs bı plan ve olasılık yaparlar

1|0
    0|0
  • o anlattıgın benım ıste^^

1|0
    0|0
  • Pratik zekaliyim.hemde inanilmaz..ama normal insanlardan daha uc bolgelerde yasarim duygusalligi

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 5

• IQ ve EQ birbirinden farklı. Herkes için geçerli bir durum değil. Duyguları kontrol etmeyi bilmek gerekiyor

1|0
    0|0
  • Daha cok hayat amacları farklıdır yani cok fazlası onlar için bir sey ifade etmez.

1|0
    0|0
    • olabilir ... bunu düşünmemiştim farklı bir görüş ;)

• Asıl ben teşekkür ederim parçayı aklıma getirdiğin ve sohbetin için, parçayı çalıp hemen paylaşımda bulunuyorum :) görüşürüz.

• Seni kim kandırdı lan?

1|0
    2|0
  • Aynen öyle benim çok zeki olduğumu düşünüyorum herkeste öyle der ama gel görki sessiz biriyim

1|0
    0|0
  • ben öyleyim, zekiyim ve duygusalım ama saf bir tarafım var yani aklım fesata çalışmaz, aslında insanların ne mal olduğunu anlarım, ama herkese iyi davranmak ve insanların iyi olabileceğine inanmak gibi bir huyum var ta ki bana zarar verinceye kadar. Gerçekten zeki insanlar daha dürüst ve duygusal oluyorlar. Çünkü biz şu üç günlük dünyada küçük çıkarlar peşinde koşmanın bir anlamı olmadığını ve asıl önemli olanın faydalı bir birey olabilmek olduğunu algılayabiliyoruz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...