Kaşar lafının mantığı nedir?

Yabancı bir öğrenci kaşar yemek değil mi neden kaşar deniyor diye sordu geçen gün cevap veremedim çünkü ben de anlayabilmiş değilim. Hakaret olarak kullanılıyor ve sebebi ne, bilen var mı acaba merak ediyorum ciddi ciddi

0|0
7|18

En İyi Erkek Görüşü

• kaşar sadece kızlara denmez söz konusu işin tecrübelisi olmuş,yolunu yordamını ezberlemiş olanlara denir.sanırım sebebi de eski kaşar diye bir kaşar çeşidi olması

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 17

• link

kaşarlanmak deyiminden gelen bir kullanım bir işte tecrübeli olmak anlamında e tabi biz milletcek o iş tabirini başka bir şeye uyarladığımızdan anlam kayması gerçekleşmiş zamanla o yüzden hakaret olarak kullanılıyor

1|0
    0|0
  • Mantigi insanlar ya elde edemedigini ya da kendi bakis acisina göre basit olan kizlari öyle sandigindan..

Kasar sicakliktan eridigi icin azicik ilgi gösteren erkege sirnasan kadin tipi anlaminda herhalde :)

1|0
    0|0
  • Kaşar grup yapana denir tosttan dolayı. Tabi ki bizim memlekette her güzele kaşar, her yakışıklıya i*ne, her düşünene deli dendiği için durum böyle.

Sen mükemmelsin dimi nan?

4|0
    1|0
  • Kaşar olmadan tost olmaz.

0|0
    0|0
  • Mantık şu tabiki bence :D Kaşarı genelde tost arasında kullanıyoruz yani 2 adet ekmeğin arasında o 2 adet ekmeği de erkek sayarsak kız bir ona bir ona veriyor bizde buna kaşar diyoruz aynı şey erkekler içinde geçerli :D

0|0
    0|0
  • kasar peynirin kaliteli olanıdır aslında kaşar yıllanmadan satılmaz ve yenmez yani kaliteli anlamında kullanılır tabi bizdeki anlamlar ffarklı birine kasar dersen ima ettiğin anlamda deger bulur

0|0
    0|0
  • Severim kaşarı çok ama yapışıyor.

0|0
    0|0
  • Turkcede kaşarlanşmı ya da kaşarlanma bir işte pişkinliği olgunlugu gosterır.Dıger bır degıste işin ehli oldugunu gosterır. Sokak agzında da aynı mantık.Kaşar denen kız verme konusunda işinin ehli oldugundan o kızlara kaşar denır.

0|0
    1|0
  • Çekiyosun sünüyor ya hani, nereye çeksen geliyor... Gibi bir anlamı olsa gerek =)

0|0
    0|0
  • Kaşar denmesinin mantığı şudur..

Kaşar sıcaklık karşısında hemen eriyor ya, işte kaşar diye tabir edilen kızlar da erkeklerden gelen ufak bir sıcaklığa karşı koyamıyor hemen eriyor falan filan, mantığı bu.

0|0
    2|0
  • peki abaza lafının mantığı nedir :D

0|0
    0|0
    • Kelimenin aslı abazan :)

cinsel aclik cekme anlamina gelir

• türkçe işte çok zengin bir dil . sündürebildiğin kadar esnek .

0|0
    0|0
  • google amcaya bir sor bakalım bilemedim ben

0|0
    0|0
    • Niye kaşar? Mantığını anlamıyorum. google ın da kafası karışık

• İşinde kaşarlanmış denir mesela illa o yönden anlamamak gerekiyor

0|0
    0|0
  • Tadı guzel ya ondan olabır :D

0|0
    0|0
  • bence kısa ve net olarak. seçim yapmayan elemeyen erkek olsun yeter tarzındakilerdir...

0|0
    0|0
  • kaşar işte yapışan vs vs :D tadı güzel derlerr :P

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 7

• haaha aklıma coğrafya hocamız geldi. Böyle pantolonunu beline kadar çeker, koca göbişi olan, beyaz saçlı, nur yüzlü, tatlılar tatlısı bir adamdı çok severdim. Derse başlamadan önce 5 dk gündemden falan konuşurduk. Herneyse o gün geldi çocuklar size bir soru sorucam. Geldiğim yolda duvara "kaşar eda" yazmışlar, benim bildiğim kaşar bir peynir türü" falan diye konuşmuştu. Kıyamam ya :D Sınıf olarak açıklayamadık. Oturalım sıfır :)))

1|1
    2|0
  • Tost istedi canım

0|0
    0|0
  • Tosttan dolayı.

0|0
    0|0
  • Tek eriyen kaşar değil heralde ondan bende anlamadım .s

0|0
    0|0
  • her erkeğe eriyen biten demek galiba :D

0|0
    0|0
  • Kaşar diye kufur mu olur ya Saçmalığın daniskasi

0|0
    0|0
  • At gözlüğü ile bakan toplumun basit lafı.

0|0
    3|0
    • zengin türkçemizin gayet güzel bir kelimesi bence:D diğerleri tam anlamıyla karşılayamadığı için türemiş bir kelime

Yükleniyor...