Hızlı koşmak için ne yapmalıyım?

Arkadaşlar boyum 191 kilom 87. Futbol konusunda iyiyimdir. Teknik olarak iyi görürüm kendimi. Ama iş koşmaya gelince tıkanıyor. Çok koşarım ama hızlı koşamıyorum. Hızlı koşmak için ne yapmalıyım ?

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Vücudunu ısındırıp bacak açma hareketlerinden sonra

depar koşuları çalışmalısın

bir mesafe belirle

kısa deparlar ki bu futbolda önemlidir

parmak uçlarınla koş vücudunu ileri atarak hızlan ve hedefe varana kadar yavaşlama

Ardından uzun soluklu koşular yaparsın 2 3 km gibi tempo arttırarak

hem ciğerlerin açılır hem kasların

0|2
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Sprint çalışmaları yapmalısın ama bacakları uzun olanlar genelde daha şanslı oluyor hız konusundan ve esneklik çalışmaları da yapmalısın bol bol

0|1
    0|0
  • sık sık egzersiz yap bence.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 9

• Ayak kaslarini geliştir parmak ucunda koş

0|0
    0|0
  • Dostum çok koşabilmek hızlı koşabilmekten daha önemlidir futbolda. Ben hızlı koşarım ama çok koşamam. Hız yeteneğini geliştirebileceğini en azından çok fazla değiştirebileceğini sanmıyorum ben. Biraz yaratılış ile ilgili,doğal bir yetenek o bence. Ama az da olsa idman yaparak,üzerine giderek geliştirebilirsin.

0|0
    0|0
  • hızlı koşmalısın :)

0|0
    0|0
  • Bunu yap kesin işe yarıyor kesin bak ayaklarına agırlık bagla bır sure boyle calıs agırlıgı arttır gun gectıkten sonra sonra agırlıgı bı cıkar uucuyorum zannnedıceksın ;D

0|0
    0|0
  • sadece idmanlardaki yaptıgın egitimle kalma bireysel de koş birazda kilo ver 75-80 lere in

0|0
    0|0
  • yavaş yavaş antreman yaparsın zamanla temponu arttır çita gibi olursun ^_^ soruna 5yıldız

0|0
    0|0
  • koşu bandı al evde her gün kendin artırarak koş. :)

0|0
    0|0
  • emenike gibi olman yeterli :)

0|0
    0|1
  • sık sık sigara,içki,nargile kullanıyorsan hızlı koşmayı unut.

0|0
    0|0
    • Aksine yok onlar. Bir ara gerçekten oldukça hızlıydım ama 4 ay futbol oynayamadım okuldan dolayı. ondan sonra yavaşladım ve hala devam ediyor

Yükleniyor...