Benim yine param bitti :'( Param bitti yanlış duymadınız

Avrupada 1960 larda gelişmeye başlayan kadın hakları ülkemizde 1980 lerde gelişmeye başlamıştır. Ispartada-burayı uydurmuş oolabilirim Burdur da olabilir- bir mahkemede hakimin ''kadının sırtından sopayı karnından sıpayı eksik etmeyeceksin'' diyerek karar vermesi üzerine hareket başlıyor. Benim burada aslında belirtmek istediğim asıl nokta bu hareketlenmeyi kontrol edenler var. Büyük patronlar. Ülkemizdeki bu hareketlerin tam da neoliberal politikaların uygulanmaya başladığı 1980lere denk gelmesi düşündürücü. Kadınların eğitimde daha fazla yer alması iş hayatına daha fazla atılmasına sebep oluyor. Bu bir taraftan daha eğitimli, haklarını daha iyi bilen kadınlar demek iken bir taraftan da iş piyasasına katılmaya çalışan daha fazla insan da demek. Daha fazla iş arayan kişi demek işçi ücretlerinin düşmesi ve işsizliğin artması, dolayısıyla yoksulluğun artması, devletin sosyal politikalara daha fazla yatırım yapması bunun için vergileri artırması, vergileri artırınca yatırımların düşmesi bu da işsizliğin daha da artması gibi bir kısır döngüye sebep oluyor. Yani diyorum ki bu adamlar yine bize iyilik eder gibi görünüp yine bizi fakirleştiriyorlar. Fakat bunların hiçbiri kadın haklarının olmaması anlamına gelmez heeee. Bütün büyük olayların arkasında bir Çapanoğlu vardır unutmayın mübarekler. Hadi yine iyisiniz kısa kestim. Buyrun komplo teorilerime

Soru şu :Kadın mısınız? Erkek misiniz?

• Aklın fikrin karılarda Allahın abazası
    29% (2)43% (3)36% (5)Oy Ver
  • B derdim ama A yı işaretlememek elde mi?
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Kermit
    14% (1)14% (1)14% (2)Oy Ver
  • Daha önce hiç bir ankette D demedim bu ilk oluyor
    0% (0)0% (0)0% (0)Oy Ver
  • Yav he he
    57% (4)43% (3)50% (7)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim

0|0
6|7

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 6

• Ikı dk mı geri ver

0|3
    0|0
  • skıldım okurken yarıda bıraktım ümit besen beyazda balgam söküo detone oluo izle çok komik

0|1
    0|0
    • Kısa kestim heaaa, kaynakçalarıyla beraber makale bile yazılır halbuki bu konuda ^^

• eksilenecek diye cevap vermesem hiçbişey yazamam

istiyorlarsa bir milyon eksi çaksınlar zühümde mi? cevap veriyorum değil ^^

• önemsemiyorum aslında faydalı bilgi yaramaz.. son soluk alışları üyeliğim zaten

• kadınım..

kadın hakları sanayi devrimi ile başlamıştır makinelerini ilk kıran kadınlardır

ülkemizde de maalesef daha geç

çünkü 1927 1930 1934 seçimleriyle seçme ve seçilme hakkı her hak gibi bahşedilmiştir

yargı kararları ile zaferler alınmaktadır

bu konuda ioanna kuçuradi çok önemldir

feminizim değil sosyal adalet ve pozitif ayrımcılıla haklarımızı alıyoruz kimsenin vermesine gerek yok.

br de paramı paylaşabilirim

0|1
    2|0
    • Ülkede sosyal adalet falan yok, pozitif ayrımcılık da otobüste güzel hatuna yer verip yavşamaktan ileri gitmiyor ülkede eeheheh

senin hala paran var mı ya :)

• dağarcığınıza katkı sağladığımiçin memnun oldum.

geceniz hayra kalsın

• ben de memnun oldum, katkınız için teşekkür ederim :)

• yav hehe :/

0|1
    0|0
  • peşini bırakmam için ne kadar istiyorsun ?

0|1
    0|0
  • detay cok uzun okuyamadım kusura bakma cemil.

para hersey demek degıl.

uzulme.

ben veririm yoksa sana.

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

Yükleniyor...