Erkekler neden duygularını saklar?

Benim erkek arkadaşım içine kapanık, duygularını çok belli etmiyor. En baştan bana demişti, ben duygularımı pek belli etmem içimde yaşarım diye, gerçekten de öyle, duygularını çok belli etmiyor. Bu da benim canımı sıkıyor bazen. Neden erkekler duygularını saklar?

0|0
4|8

En İyi Erkek Görüşü

• Erkek duygularını belli ederse cok üzülür. bu yüzden fazla belli etmez. Belli ettigi zaman cogu erkek hayal kırıklıgına ugramaktan korkar.

Belli etmek gerek fakat karşındaki ne kadar belli ederse o kadar belli etmeli.

0|0
    0|0
    • anlamadığım neden duygularını belli etmekte üzülsün insan

• Cünkü cok fazla belli ettiginde karşısındaki erkegin bu duygularına anlam vermekte zorlanabilir. Ve bu duyguları erkegin kendini zayıf hissetmesine sebep olabilir. Özellikle de kız bir gün onu terkederse ; erkek duygularını actıgı icin öyle cok üzülür ki. Sebep bu

Erkekler Ne Diyor 7

• Bazıları sizinde dediğiniz gibi dugularını karşısındakine belli edemez Belki yaşadağı ailesi otorider evde bir şekilde baskı olan bir ortamda yetişmiştir. İnsanın bunu üzerinden atması hayli zordur. Ama sizi seviyorsa belli bir şekilde belli eder ve onu açmak sezsizliğinden kurtarmak sizin göreviniz Sabırla deneyin şansınız bol olsun.

0|0
    0|0
    • nasıl açabilirm ki onu üstelk farklı şehrlerdeyz

• Evet farklı şehirlerde olduğunuz için zor ama telefonda olsun açık açık konuşun tatlı bir şekilde sıkıntınızı anlatın ve kendinize açık olmasını söyleyin açık olmadığı için sizi kaybedeceğini fakat kaybetmek istemiyorsa dürüstçe herşeyi paylaşmasını isteyin kolay gelsin

• Kişilik meselesi ya, kimi insan duygularını çıkça dile getirirken, kimisi saklar; kimi sözel ifade eder, kimi davranışlarıyla belli eder, kimininse davranışlarını anlamak için müneccim olmak gerekir...

Fakat toplumsal yetiştirilmeye bağlı olarak çoğu erkek duygularını belli etmemeyi seçebilir.

0|0
    0|0
  • erkeklerin geneli böyle en azından ülkemiz de malum ülkemiz de erkek egemen toplum olarak görülüyor her ne kadar kadınlar da olsa da egemenlik ve bu yüzden erkekler kendilerini ele vermek istemiyor biraz gizemlilik biraz da yetişme ve geleneklerine göre bence

1|0
    0|0
  • Bazen insanın verdiği cevaplar tepkiler kendisine geri dönüyor.Sen böyle diyorsun ama geçende ağlamıştın unutma yani brütüs olayı en cana yakın kişi sırtından vurabiliyor açık vermemek lazım.

0|0
    0|0
    • geçende ağlamıştın derken?

• hmm ağlasa bile kıza göstermz öyle mi?k.bakma ama ben erkeklern duygulu olduğunu sanmyrum

• o zaman benimle tanışmalısın. Şaka şaka lütfen ciddiye alma neden ağlamasın duygusal olmasın robot değiliz bak ciddiyim ne erkekler var kızları ararsın ağlarlarken :)

• Ben bu sözlere pek inanmıyorum insanlar doğası gereği bi ifade yansıtır önemli olan senin onu tanıyıp anlayabilmem bu illa anlatmakla ilgisi yok ifadeler,tavırlar vs bunlardan herkez açık verir bence tabii:)

1|0
    0|0
  • Bu bir genel durum değil karakter özelliği. Kimi saklar kimi saklamaz...

0|0
    0|0
  • yapi meselesi, siz neden disarida yasiyorsunuz duygularinizi mesela?

0|0
    0|0
    • sevgimi neden sevdiğime göstermeyim saklayım

• ehehe :) hepsi aynı tepkiyi veriyor canım kızar tabi söylemezler kendince gösterirler ama biz anlamayız. bir de şöyle düşün sevdiğin seni sevmese neden seninle görüşmeye devam etsin ya da yanında olsun ;)

• sevgilin demek ki sana pek guvenmiyor ki soylememis bence ustune gitme

Kızlar Ne Diyor 4

• bence iş sende bitiyor! benimde bir erkek arkadaşım var seninki gibi duygularını belli edemeyen çekingen biriydi nerdeyse bir sene olucak ilişkimiz başlayalı ve başlangıçla şuanki durum çok farklı tabi bu sana olan sevgiylede orantılı bişey karşındakinin. seni seviyorum demekten bile çekinen çocuk gitti yerine bambaşka biri geldi ama çok emek verdim bu noktaya getirene kadar. erkekler duygularını belli etmekten korkarlar evet erkek olmalarının verdiği bir şey bu sanki duygularını gösterince zayıf görünecekler dalga geçilcekmiş gibi gelir ama sen samimi bir şekilde ona sevgini ve ilgini gösterirsen bıkıp usanmadan oda daha rahat davranıcaktır bence o söylemiyosa sen söyle onu teşvik et

0|0
    0|0
    • senden bu yakınlığı görünce kendiside söyledğinde senin hoşuna gidiceğini anlar ona güzelce anlat ona olan sevinden bahset mutlu olucaktır ve ona de ki bak ne kadar mutlu oldun değilmi biz sevgiliyiz adı üstünde sevgili bir birine sevgisini veren demektir sevgili öyleyse bana sevgini vermekten bunu söylemekten kokrma çekinme ben duyunca çok mutlu olucam şuan sen nasıl mutlu olduysan de bunu sabırla yap ve meyvesini toplamay başla sonrası kendiliğinden geliyor zaten bir bakıyorsunki o kendiliğinden söylemeye başlıyor aşkta gurur olmaz bunu belle ve bellet hadi bakalım kolay gelsinnn:))

• biz erkek arkadaşımla bir kere sevştk ve onla sevişmeyi çok özledm biz sevgilimle farklı şehrlerdeyz tel de bile seninle sevişmeyi özledm demeye utanıyorum sence demeliöiyim?

• kahramanlık psikolojisi

onlarda aynı bizimle aslında

ama lanet olası toplum baskısı yüzünden istediklerini yapamıyorlar

içine atıyorlar sürekli

zaten o yüzden erkekler daha erken yaşta mefta oluyor

2|0
    2|0
    • evet ama göztermelri gerekiyor bence

• Nasıl olsa çoğu dedikleri yalan belli etmeselerde olur.

seni kaybetmeye cesaretım yok demişti ...

hani nerde ?

1|0
    0|0
  • yapılarından kaynaklı bazı erkeklerin

0|0
    0|0
Yükleniyor...