Komşumun bize gelip durmasını istemiyorum. Ne yapmalıyım?

Karşı komşumun ilkokul 2ye giden bir kızı var. Kadın sürekli ödevi için kızıyla beraber gelip ödevini yapıp gidiyor. Ama artık bu durum beni sıkmaya başladı. Dün o kadar yorgun argın eve gelmişim kayınvalidemden. Bir yandan başım ağrıyor bir yandan çarpıntım var. Saat olmuş akşamın 10u. Daha eve geleli 5dk olmadan kadın kapıyı çaldı ders için bize geldi. Kırmak istemiyorum ama bazen yeter da diyesim geliyor açıkcası.

Hani ilkokul 2. sınıf sorularını çözmekten aciz bir insan. Küçümsemek değil kesinlikle bu ama yine de sıkılıyorum artık. Üstelik kadın dedikoduyu da çok seven biri. Her geldiğinde ya kocasının ya görümcesinin dedikodusunu yapıp duruyor. Sizce bu kadını kırmadan bize gelmesini nasıl engellerim?

Şşş çaktırmayın ama arad zile bastıklarında kapıyı açmadığım oluyor uyuyor ayağına :D

Güncellemeler:
Güncelleme için kusura bakmayın. Kapıyı açmama yöntemini uyguluyorum şu sıra. dün akşam da geldiler saat 10u geçiyordu ilk zile bastılar açmayınca 1 2 kez kapıya vurdular sonra gittiler. Normal erken saatlerde geldikleri zaman ses çıkartmayacağım. Ancak saat 9dan sonra da asla kapı açmayacağım. yorumlarınız için tekrar teşekkürler. :D

0|0
17|21

En İyi Erkek Görüşü

• Sınırları koymanın zamanı gelmiş artık. Bazı şeyleri anlamalarının vaktidir.

Öncelikle saat10'da ödev yaptırılmaya gidilmez. Görgü kurallarını önemsemedikleri de anlaşılıyor. Yumuşak yüzünüzden faydalanıyorlar. Siz kapıyı açmıyorsunuz ama onlar kaçın kurası. Sizin ne yaptığınızı anlamıyorlar mı sanıyorsunuz. Bir tane de bende var. Saat mefhumu yok. Kadının evinde yumurta bile yok. Apartmanın muhtarı gibi yaşıyor. Her kapıya giriyor çıkıyor. Ben bir çok insanın kaçıncı katta oturduğunu bile bilmiyorum.

Bu komşunuzu ancak ufak ayak oyunlarıyla üstesinden gelirsiniz.

a) Dinsizin hakkından imansız gelir.

Ders çalışmaya gelen çocuğu bırakın tv seyretsin, siz de kendi dertlerinizi anlatın. Dertlerinizin içinde boğun o kadını. O kadar ufak tefek şeylerde bahsedin ki kafayı sıyırsın. Örneğin çalıştığınız yerde öğlen yemeklerinde neden bu kadar tuz koyuyorlar ...

b) Madem size geliyor, bir arkadaşınıza bir mesaj atın. Hemen sizi arasın. Onlar sizdeyken "boşanmaya karar vermiş" olan arkadaşınızın sorunlarıyla ilgilenin.

c) Sen beni çalıştırıyorsan bende seni çalıştırırım.

O size çocuğunu getiriyorsa, siz de ona pirinç tutuşturun. Ayıklasın taşları.

Hemen laf edin : Yahu bir kere de elinize Güllüoğlundan bir baklavayla gelin. Özel öğretmen falan diye geyik yapın.

d) TV'u açıp korku filmi seyrettirin. Eve satanist tarzda resimler asın. Siyah giyinin ve ölüm hakkında konuşun.

Demokrasilerde çare tükenmez :)

9|4
    1|0
    • Adam boşuna kendine Doktor Graham demiyor :)) Not al bunları ve uygulamaya başla karınca :)) Güzel taktikler bazılarından emin değilim ama bir de şu var yapacağın şeyleri dışarıda arkandan konuşabileceğini de hesap ederek umursamayacağın bir konu üzerinde yardır gitsin :))

• Bakalım bir düşüneceğim bu durumu :D Güzel yorumlarınız için tekrar teşekkürler.

• Tas kebabı ya da türevleri (orman kebabı, çiftlik kebabı, vs. vs.)

Yanında güzel bir pilav. Yıldız şehriyeli.

Bir de havuç salatası. Hatta yarısı havuç yarısı da beyaz turp.

O da mutlu olsun yahu :)

Düşünmeyin, yapın. Desin ki "Hanım beni seviyordu ama sevgisini bir kez daha gösterdi."

Rica ederim Efendim. Ne demek. Her zaman.

Kendinize iyi bakınız.

Erkekler Ne Diyor 20

• Ne kadar düşüncesiz insan var saat 10 dediğin zaman bize gelen misafir ayaklanmaya başlar bunlara ne ayaksınız siz diye sorasım geldi. Bir de kapıyı açınca başlıyordur ya kusura bakma akşam da geç oldu ama çocuk tutturdu karınca ablamı göreceğim ödevim var falan filan senaryo mu yok sanki. Çalışmıyor olsa bile sık gelmeleri insanı bunaltır ama bir de çalışıyorsan kafa bir milyon geliyorsun eve sonra birde onlarla uğraş. İnsan kendi yakınlarına vakit ayıramıyor elin çocuklarına ayırabilsin. Ya doktorun tarifini uygulayacaksın ya da oyunu bir kenara bırakıp sürekli sizinle ilgilenemem iş yerinde başım şişiyor güç bela eve kendimi zor atıyorum. Sonra sizinle ilgilenmeye çalışıyorum iyice yıpranıyorum rica etsem bana sık gelmeyin de en azından hatayı kendisinde arasın. Diğer türlü taktikleri farklı yorumlayıp ortalıkta dedikodu yapmasın arkanızdan ileri geri konuşur millet yanlış anlayıp yanlış gözlerle bakar bunu fark edince rahatsız olursun. Yine de karar senin tabi bir şekilde huzura kavuş da :))

1|0
    1|1
    • Öyle demek istemiyorum açıkcası çünkü karşı komşum ister istemez yüzyüze bakmak zorunda kalabiliriz. kocasıyla tartışmaları sesleri devam ederse evden çıkartırım diyordu ev sahibi. Kocasıyla sorun yaşamalarını istemem ama galiba sonuç öyle olabilir.

• Bende senin gibi düşünüp hareket ediyorum ama hep bu şekilde düşünenler kaybeden taraf oluyor. Kendimizden ödün veriyoruz bir bakıma insanlara kullandırtıyoruz samimi olsalar bizi de düşünebilen taraf olsa tamam. Ama çoğu insan senden yararlanmak için geliyor görüşüyor bu yüzden bazen gerçekten içinden geçenleri yüzlerine söylemek lazım. İyi niyetine su istimal etmemeleri gerekli ve sen kendine sahip çıkmazsan onların yüzsüzlüğü seni yıpratır. Bazen kendi sağlığımız için kırıcı olmak gerekir...

• Haklısın sanırım böyle giderse benim de onları kırmam gerekebilir.

• Sen Yinede Kalp Kırma Derim.

Şöyle Yapabilirsin; Mesela Haftada Bir Gün Belirle, O'Gün Gelsinler Size. Bunu O' Komşun İle Konuş. Mesela Deki, Çok Yorgun Oluyorum. İstediğim Gibide İlgilenemiyorum. Siz Şu Günde Gelirseniz Hem Daha İyi Yardımcı Olabilirim. Diyebilirsin.Buda Onun Gözünde Artık Rahatsızlık Veriyorum Hissini Uyandıracaktır. Biraz Toplayabilir Kendini.

...

Şu Dedikodu Meselesinide Açık Konuş Derim. Giybet Ediyor. Hem Kendi Günaha Giriyor. Hemde Seni Günahına Alet Ediyor.

Bunuda Açıkça Ben Bu Konuları Duymak İstemiyorum Diyebilirsin.

...

0|0
    0|0
    • Dediodu konusunda evet konuşabilirim. Çünkü kendi kocasını anlatıyor birde. Rahatsız edici birşey bu.

• Odevi sen niye yapiyorsun ki. Birak mucadele etsinler. Prensibimdir asla bir baskasinin isini yapmam. Boyle boyle bu memleket bu halde. Herkes ailesinin verebildigi kadar basasrili olur. Insan yasaminda ki dogal seleksiyonda bu iste.

Anasi babasi zamaninda inek gibi yatmasaymis, coluguna cocuguna faydali olsaymis. Ilk okul 2 seviyesiyesinin bile icinden cikamiyorlarsa, niye cocuk sahibi oluyorlar. Kendileri beceremiyolarsa hoca tutsunlar. Bu isler boyle isler. Hepsi birbiriyle baglantili.

Bence komple kapiyi acma. Her koyun kendi bacagindan asilir.

1|0
    1|0
  • bukadar entrıkaya ne gerek var geldıgınde dırek söyle .kusura bakma bende yardımcı olmak ısterım ama bu sıralar kızkardesımın aılevı sorunları var kendımı dınlemek ıstıyorum kafam rahat degıl yanlız kalmaya ıhtıyacım var özür dılerım de dırekt söyle bahane bahane nereye kadar yanı acık olmaktan korkmayın

0|0
    0|0
  • Hanım hanım bak görmüyorsun evde bizimde yapacaklarımız var salak mısın ne misin git evine diyebilirsin yok bu kıraraktı, kırmadan ise geldiğinde halk eğitim tarzında veya ücretsiz bebelere ders veren yerler var, bende kursa yazılacam yoğum olacam diyebilirisn bu da kırmadan.

0|0
    0|0
  • duşa girin cıkmayın ya da uyuyo olun eğergeldiğini görürlerse uyuyo numarası sokmez duşa gir 2 saat cıkma ya da telfonla 2 saat konusuyomus gibi yap

0|0
    0|0
  • bu ne yüzsüslük ya devamlıda olmaz ki. düşünme duygusunu kayıp etmiş olmalı. rahatsızlık verdiklerini düşenemiyorlar ! ama iyi niyetini taktir etdim yardımlaşmak iyidir ama birazda şimdi müsait degilim demesinide bilmelisin. yüz verirsen cıkarlar böyle tepene :)

0|0
    0|0
  • bazen onu kırmayım bunu kırmayım derken insan kendisine yapıyo en büyük kötülüğü gerekirse kıracaksın

0|0
    0|0
  • Bence bu olayı direk ona yansıt yaa,kırılsada kırılsın.

0|0
    0|0
  • bunun bir yolu var hocam bunu size ögretmek gibi bir terbiyesızlık içine girmek istemem ama benım duşuncem kuçuk kıza soruları nasıl yapacagını ögretsen çın atasözu balık vermede tutmayı ögretsen bence kurtulmuş olursun diye duşunmekteyım

0|0
    0|0
    • İlk geldiklerinde onu yapmayı denedim zaten. Kıza okadar konuyu anlattım falan ama kızın kafası da almıyor. Annesi de bşver anlatma sen söyle o yazsın diyor. Daha önceki evimde yan binadaki komşuların çocuklarını da çalıştırırdım ara ara ders. Ama kızlar ben ne zaman gelin dersem öyle gelirlerdi. Ve bir dersi anlatınca kızın tekinin notlarının hemen yükseldiğini biliyorum. ama bunlarda öyle değil.

• ders dışında başka bir amaç için diyorum

• Ders dışında kadının benimle ne gibi bir amacı olabilir onu anlayamadım?

• Evlilik kurumuna hoş geldiniz hanım efendi :D

0|0
    0|0
  • Hiç birşey yapamassın bu saatten sonra yüz vermişsin fazlasıyla , yüz verirsen yetime gelir koyar g.ötüne lafı varya aha ondan

0|0
    0|0
  • öyle yap evde olduğun zaman kapıyı açma ya da bende şimdi çıkıyordum filan yap

0|0
    0|0
  • komşusun ödevi varken yatan bizden değildir :) ))))))))

0|0
    2|1
  • Her geldiğinde ya canım ksura bakma ben eşimle dışarı çıkıcam falan de. 1. de öyle söyle 2.sinde de öyle söyle o anlar zatennn :D

0|0
    0|0
  • İletişimle çözülür birini kırmak istemiyorsan.Durumu kahvenizi yudumlarken araya sokuşturabilirsin :)

0|0
    0|0
  • Çivi çiviyi söker.Bir hafta boyunca sen de zamansız çal zilini.

0|0
    0|0
  • sen evlimiydin yaa. ablama o kızı ban ayarla demiştim ^.^

tamam söylerim daha gelmezler

0|0
    1|0
  • Şu an cok yorgunum diyebilirsin mesela iletişim diye bisey var hani

0|0
    0|0
  • açma kapıyı. uyuyor ya da evde yok numarası yap :) ben olsam direk bıktım derdim.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 17

• Şizom çok kolay bir yolu var aslında dur sana mesaj atayım

0|0
    1|0
  • alt komşu aynı durumda, anneme geliyor, annem bana sepetliyor. bende kadını kırdım, üzgün müzgünde deyilim.

Başta yardım ediyordum, Kimisinde agzım gözüm sim içinde kaldı, kimisinde bodrumda eski dergi aradım. Ama insan günde 4 kez gelir mi, gelmiş bide national geographic degi koleksiyonumu kesecekmiş çünkü zürafa resmi lazımmış, geçen görmüş masanın üstünde :S

vermiyorum dedim, bakamayacagınız çocugu niye dogurdunuz dedim, o günden sonra selam bile vermedi :) hayır çocuk liseli, orta okullu falan olsa anlarım ama ilk okul çocugunun ödevini yaptıramıyosun, gidip orada evcilik oynuyorsun. ters tepkilere şimdiden teşekkürler

0|0
    1|0
    • Valla bravo çok da güzel söylemişsin iyi de yapmışsın. Yok bende dün şey dedim. Sorulardan birisi mahalle il ilçe kavramlarının ne demek olduğunu yazın gibi bişeydi. Bende dedim. Ben sözlük değilim ki onu sözlükten bakıp anlamını yazıcaksınız diye. Kadın hmm tamam falan dedi. İlkokul 2.sınıf öğrencisi ya. Kadının 4 çocuğu var kocasıyla problemi çok hala çocuk yapmayı düşünüyorum diyor ya.

• Buna benzer bir durum benimde başımda atlatamadım malesef :/ ama sen bir kaç kere bir bahane bulursan artık gelmeyecektir ya da soruları anlmadığını söyleyebilirsin.

İkinci altarnatif ise insanların senden yardım istiyecek bilgilere sahip olduğun için şükredersin ve yardım etmeye devam edersin.

0|0
    0|0
  • kibarca durumu anlatabilirsin aslında - çok yorgunum ya tam yatacaktım falan gibi ? kapıyıda çok geç aç uykulu böle bir kaç defa yapınca anlar

0|0
    1|0
    • Anlamıyorlar malesef. Bir iki kere cidden uyuklarken kapıyı açtım. Girdiler battaniye falan koltukta. açmışım koltuğu yatıyorum. 2 dk bir bak diyorlar anca.

• çok anlayışsızmış ya uyuz lurum he ben bozardım kırılırsa kırılsın :)

• Aynı sorun bende de vardı, 7-8 sefer kapıyı açmayınca kadın gelmemeye başladı. Sanırım en az inciterek istenmediğini belli etmenin yolu bu.

0|0
    0|0
    • Bende öyle yapmalıyım sanırım. Zaten işten yorgun argın geliyorum.Birde onlarla uğraşmak çok zor geliyor açıkcası. Arada kapıyı açmadığım oluyordu ama sanırım bunu daha sık tekrarlamam gerek.

• Evet, kesinlikle. Biraz kendini bilen biriyse zaten anlayacaktır durumunuzu.

• açma işte. o mesajı alıp gelmez diye düşünüyorum. sohbet etmeye çalıştığında kısa kesip yanından ayrıl. bahane uydur sohbeti bitir.

1|0
    1|0
  • kapıyı ardına kadar açmadan küçük açıp ne diyor sor. işim var evime alamam de... ve özel ders veriyorsun madem ücret karşılığı yaptığını söyle. bırak biraz da senin dedikodunu yapsın sonra :)))

0|0
    0|0
  • hahahah benimde kıyafet başörtüsü ve çantalarımı isteyen komşum var onu napcaz :)))

1|0
    1|0
  • Bence karşısına çık ve konuş bu durum seni sıkmış belli açma kapıyı akşamın 10unda kapı çalınırmı internet denen bir şey var değilmi açsınlar internetten örnek sorulara baksınlar ona göre yapsınlar yani

0|0
    0|0
  • ne çektin be Şizo"m !

0|0
    1|0
  • Sn onlara sık sık git bak nasıl kesiyor gelmeyi ;)

0|0
    0|0
  • Bence direk yüzüne söyle senin canın sıkılacağına onların canı sıkılsın

0|0
    0|0
  • Bende bikardim cidden ablasi abisi falan yok mu

0|0
    0|0
  • Açma kapıyı ve şunu de eğer gelirse benden bu kadar diyip işin içinden sıyrıl

0|0
    0|0
  • kırarım.kovmam ama tavrımı koyarım.dedikodu mu yaptı lafımı da koyarım.en sinir tipler.

0|0
    0|0
    • Kesinlikle kadın çok cahil ve tuhaflar. Geçenlerde bana gelip sen kocandan daha yaşlı duruyorsun demişti. sinirden delirdim resmen. Ben onun kocasını binada görsem tanımam ama o nasıl bir dikkat etmişse bize..

• lafı yapıştıracaktın oracıkta.gelemezdi bir daha.

• Birşey demedim. Dediğim gibi kalbini kırmak istemiyorum. Kocasıyla zaten problemliler. Boşanamıyorlar da malum bilirsin bazı bölgelerde boşanma denen birşey yoktur. Kadına üzülüyorum da. Ama rahatsızlığım daha fazla.

• Soruları yanlış çözün size güvenip gelemesinler :D

0|0
    0|0
  • Seni çok iyi anlıyorum. Benim de geçen sene öyle bir komşum vardı. Baktım olmuyor, en sonunda kadına öğrettim çoğu şeyi ve açıksözlülükle 'Ben her zaman müsait olamam, eşimin de işi gücü var. Sen bu işin üstüne biraz daha fazla düş' dedim. O da anladı, bir daha o kadar sık gelmedi.

Uzun süre kapıyı açmazsan da zamanla vazgeçer canım. Mesafeyi korumak lazım böylelerine karşı.

0|1
    1|1
Yükleniyor...