Yalancı şahitlik yapar mısınız ?? detayı okumadan karar vermeyin ;)

günaydın herkese . muhtemelen hayır yapmam dıye düşündünüz fakat basit bir örnekle sorumu genişleteceğim . düşünün ki çok sevdiğiniz yıllardır tanıdığınız bildiğiniz çocukluk arkadaşınız arabayla birine çarptı , sakat kaldı veya öldü . görgü tanığı olarak da sadece siz varsınız ve ifade vermek zorundasınız . ne yaparsınız ?

0|0
9|5

En İyi Kız Görüşü

• yıne de yalancı şahitlik yapmam

0|1
    0|0

En İyi Erkek Görüşü

• Doğru bir biçimde anlatırım her şeyi.

2 seçeneğim var.

-Ya şahitlik etmem.

-Ya da şahitlik ediyorsam da doğru bir biçimde anlatırım.

O an ki düşüncem de şu olur; - Ya o arabanın çarptığı çocukluk arkadaşım olsaydı, ve çarpan kişinin arkadaşı yalancı şahitlik etseydi ve çocukluk arkadaşımın anasının babasının acısı dinmeseydi?

ben bunu aşamam, doğruya doğru.

cut.

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 8

• Size de gunaydin.kardesim.cok zor soru.bilerek.ickilyken yapmissa.af et beni derim.sahitlik yaparim.hele carpdigi genc.cocuklu bir bay ve ya bayan.cocuk ise gozumu kirpmam.sahitlik yaparim.ama kotu bir tesadufse.bilmeden olmus.olay yerinden kacmamissa.carpdigi kisilerin yakinlariyla konusup ikna etmeye.birinin mezara.birinin de hapse gitmemesi icin elimden geleni yapmaya calisirim.duruma gore degisir.5*.

0|1
    0|0
  • Asla yalancı şahitlik yapmam. Dediğiniz durumda bile. Çok da büyük günhı var bunun.

0|1
    0|0
  • Vebali cok buyuk dogruyu soylerim

0|1
    0|0
  • Ne kadar seversem seveyim doğruları söylerim tabii kide. Ölüm veya sakatlık var sonuçta. Yıılarca vicdan azabı çekeceğime her şeyi açık açık anlatırım sanırım.

0|1
    0|0
  • Neyse o.aksini söylemem kim olursa olsun

0|1
    0|0
  • doğruyu söylerdim insanlık bunu gerektırır...

0|1
    0|0
  • Hayır kesinlikle lan. Okuduğum bölüm gereği böyle bir şeye izin veremem zaten.

0|1
    1|1
  • Kesinlikle yapmam.

0|1
    0|0

Erkekler Ne Diyor 4

• Gercek neyse onu söylerim. Ne olursa olsun Ben yalan ifade verirsem diyelim ki bu dunyada arkadasima bir faydam oldu. Peki ya söför söfürün gelecegi bir hayati ailesi bu yüzden yok olursa

Bir anda bes alti canin vebaline girersem

Arkadasim beni taniyorsa dogru söyleyecegimi bilir.Benden yalan söylememi beklersede bunu hayal kirikligina ugratacagimida ona söylerim

0|1
    0|0
  • Kesinlikle yapmam,yalancı şahitlik yapıp çok perişanlık çekenleri gördüm,Allah beklemediği bir zamanda ve beklemediği bir şekilde musibet veriyor bu kişilere.

0|1
    0|0
  • O kişi kardeşim olsa bile gerçeği söylerim.

gerçeklerden sapmam.

0|1
    0|0
  • araba çarpmış ölmüş nasıl bir yalan ifade verebilir o çarpmadı ben çarptım diye mi :D

0|1
    0|0
Yükleniyor...