Twiter Youtube kapatmanın sebebi nedir?

Arkadalar size çok basit bir soru soracam. Gerizekalı ak troller bile anlar diye düşünüyorum o kadar basit yani.

Twitter ve Youtube devletin sırlarının ifşa edilmesi sebebiyle kapatıldı biliyorsunuz. ( Gerçi kapatmasının sebebi pisliklerin meydana çıkması da neyse )

Peki twitter ve youtube türkiyede engellenince doğal olarak sadece Türkiyedeki insanlar göremiyor. Yani bu paylaşımlar biz hariç bütün dünyaya açık halde bulunuyor halen youtubede. Lan bu daha kötü değil mi şimdi :)

Soruya gelirsek bunların kapatılmasının sebebi devlet sırlarının ifşa olması mı yoksa ülke içi oy kaygısı mı ?

0|0
3|10

En İyi Erkek Görüşü

Kızlar Ne Diyor 3

• Bu hesaplar güç gösterisi için bence amaç nedir yüzbinlerce sayılır ama hepsi boş 0 ibarettir

0|0
    0|0
  • amaç ne tartışılır ama o kadr salak haldeyiz ki komik yani

0|0
    0|0
  • Devlet sırları zaten ortaya çıkarsa bu oya da etki edicektir.

0|0
    1|4

Erkekler Ne Diyor 9

• Tabi ya seçimler yaklaştı.. ne yapsınlar bu durumda garibanlar yıkamıyorlar tayyip'i yok ses kaydıymış yok defne samyeliyle erdoğan yatmış, yok kasetleri var, yok erdoğanın midesinde bile dolarlar var. Ulan bir bitmediniz neyse artık 30 Mart ı bekliyoruz. BİZ BU TÜR YALANLARA ALIŞTIK, DAHA ÖZGÜN YARATICI FİKİRLER İLE GELİN ama.. yalan çıkmasın :))

0|4
    0|2
    • 30 Martla aklanılacağını mı sanıyorsun seni.. Pislikler meydana çıktı artık böyle devam edecek sizin o gerizekalı beyniniz almasa bile

• Geri zekalı ülkeyi AB ye sokmaya çalışan kim. Ne olur Suriyeye girin diye Amerikaya yalvaran kim. İnsanların ölümüyle mutlu olan bir şerefsizsin sen. S.git mesaj atma daha

• acıtmasın gerçekler canını terbiyesiz insan :)

• Secimin ertesi gunu hepsi acilir. Secimden bir onceki gun interneti komple kesebilirler soylemedi demeyin. Ayrica ak trollere ne dersen de bisey anlatamazsin.

1|3
    1|5
  • Hangi devlet sırları ? link paylaş biz de görelim. ses kayıtları falan diyorsan onları dinledim. o ses kayıtlarına inanan gerçekten aptaldır. Hiç başbakanın sesine ve üslubuna benzemiyor. Bi de videoda parantez içindeki açıklama yerine gelince nedense karşı taraf susuyor . Sahte olduğu o kadar belli ki . ha bir de başbakanın sesi çok kısık diğerinin sesi çok yüksek çıkıyor. zekası olan herkes anlar. başka devlet sırrı var diyorsan link paylaşta bakalım. paylaşamıyorsan sallıyorsundur

0|3
    1|4
    • Siz harbi dangalaksınız biliyor musun . Dış işleri bakanı devletimizin sırrını ifşa ettiler diye açıklama yapıyor. Cumhurbaşkanı toplantıya çağırıyor . Anında site kapanıyor . sen daha inanma aşamasındasın ilk parantezi de bu yüzden yazdım işte ama yanılmışım maalesef :

• adamlar inkar etmiyor dostm kabul ediyor sana noluyo

• farkom eşşek hoşaftan ne anlar diyip geç ve 30 Mart ı bekle, çok eğlenceli bunlar

• içeriği okumadım ama şunu söyleyim

göt korkusu

2|2
    0|5
  • Daha önce youtube atatürke yunanlılar tarafından küfredildi diye epey bir süre kapatılmıştı yine akp tarafından ama okadar saçmadır ki sadece edilen küfürleri görmemiz engellenmiştir ama o küfürler ordadır yani bize gözünü kulağınızı kapatın diyor :D Şaka gibi. Onun dışında zaten azcık zekası olan herkes girebiliyor istediği yere ve ayrıca bence bb nın bu videolardan korkmasına gerek yok zaten ona oy verenler bu videoları izleyemiyor ya da izlesede inanmıyorlar boşversin.

0|0
    0|4
  • neden kapatıldını bilmiyorum da benimkine dokunamıyorlar normal dnslerden giriyorum.hepsine

0|0
    0|1
    • bizimkinede dokununamıyorlar canım sıkıntı yok o konuda :)

• kapatılca zamanda girerim yani tamamen sorun yok dokunamasınlar tabiki :)

• yasaklama değl erişimi engelleme tanımı daha doğru olur çünkü yasak varsa cezada olması gerekir. Oysa millet dns vpn vs. birçok yolla sitelere erişebiliyor ve bunun cezası yok. Bana göre yasakların sebebi kaotik ortam oluşmasını ve manipülasyonu engellemek. Mesela gezi parkı olaylarında twitterda "polis şuan gerçek mermi kullanıyor 2 kişi öldü" twitleri, yine twitterda fake fotolarla başka ülkenin polislerinin şiddet görüntülerini sanki türk polisi yapıyormuş gibi gösterilmesi , özgürlük adı altında ana bacı küfür hakaret edip karşıt görüşlüler arasında kin ve nefretin artması ve bunun sonucunda iki grubun sokaklara dökülmesini engelleme gibi durumların önüne geçmek oldugunu düşünüyorum . Yalnız ben sosyal medyanın erişiminin engellenmesine kesinlikle karşıyım. Başka bir formül bulunması gerek. Mesela hakaret kaotik ortam söylemi veya tehdit şantaj twitlerini atan kişiye ceza veya tc kimlik numarası girilerek internete girme gibi önlemler alınmalı. İnternet özgür bir mecra engellemeler ülkemizi ileriye taşımaz

0|3
    0|0
  • BİR AKP LİNİN DÜŞÜNCESİ TWİTERLA YOUTUBEYLE TÜRKİYE GÜCÜNÜ GÖSTERİYORMUŞ :d :d :d

kapatılmasında amaç ülkeyi birbirine düşürmek amaçlı videolar yayınlanıyor

ve hükümette cok iyi biliyor bir şekilde illaki o görüntüler nete düştüyse izlenir..

amaç burada türkiyenin ne kadar güçlü olduğunu gerektiğinde tüm dünyaya tavır alabilecek durumda oldunu gösteriyor

yahu twitter veya youtube kapatmak türkiyenin gücünü göstermezmi?

ama anlamıyorum hükümeti sevmiyor olabilirsinde e be kardeşim ülkenin a... edince elline ne geçicek ? hükümet düşssünde ne olursa olsun mantığındasınız..

ne yni adam chp mi mhp mi kurtarıcak türkiyeyi..

mükemmel değildir ama mükemmele yakını tercihdir herzamann

0|0
    0|4
  • kapatılmasında amaç ülkeyi birbirine düşürmek amaçlı videolar yayınlanıyor

ve hükümette cok iyi biliyor bir şekilde illaki o görüntüler nete düştüyse izlenir..

amaç burada türkiyenin ne kadar güçlü olduğunu gerektiğinde tüm dünyaya tavır alabilecek durumda oldunu gösteriyor

yahu twitter veya youtube kapatmak türkiyenin gücünü göstermezmi?

ama anlamıyorum hükümeti sevmiyor olabilirsinde e be kardeşim ülkenin a... edince elline ne geçicek ? hükümet düşssünde ne olursa olsun mantığındasınız..

ne yni adam chp mi mhp mi kurtarıcak türkiyeyi..

mükemmel değildir ama mükemmele yakını tercihdir herzamann

0|2
    1|6
    • Youtubeyi kapayınca Türkiyenin gücü mü gösterilmiş oluyor şimdi ? Arkadaşım siz şaka mısınız ya ? Millet uzaydan yayın yapıyor sen twitterı kapattı çok güçlüyüz diye dolanıyorsun neyin kafası bu

• ee ergen ? güya lafmı konuşuyorsun :)

tıp fakulteleri kadavra arıyorlarmış , beynini değerlendirebilir ler bir düşün işe yarar en azından :)

ama buradaki anlamı cıkaramyack kadar beyin olmadığı için kesin başka bir şey cıkarırsın bu mallığı neye borçlusun genetik mi yoksa doğuştan gelen bir mallık mı :) her neyse iyi mallıklar size..

• Başbakan açıklama yaptı şimdi " son aşama interneti kapayacam işte o zaman dünyanın önümüzde diz çöktüğü gündür " diye hadi bakalım iyi günündesin valla :

Yükleniyor...