Kendinizi hiç çaresiz hissediniz mi ?

Öncelikle çaresizliğin sözcük anlamını paylaşayım;çaresi bulunamayan, onulmaz, umarsız. çare bulamayan (kimse), biçare. ister istemez...

Evet gelelim en acımasız durumlara kişiye göre çaresizlik değişebilir..Kimine göre kalbin kanatlanıp gittiği yere '' bedenin'' gidememesidir.(özlemek).Kimine göre ise çaresizlik çıkmaz sokaklar,Ruhun ve aklın tutsak olduğu karanlık soğuk odalar,En yakıcı güneşin bile ıstımadığı titrek beden,En aydınlık günün bile yetmeyen yolun karanlığın...Bazen kontrolden çıkmak ve galiba en acıması ise elinden hiç birşey gelmiyeceğini bildiğin halde çabalamak ve sonsuza dek haykırmak ? Kendinizi çaresiz hissediniz mi hiç ? Bir boşluğa daldınız mı,battınız mı yoksa kayboldunuz mu ? Belkide boğulmuş da olabilirsiniz ? Hiç çaresiz kaldınız mı ? Üşüdünüz mü ? Düşündünüz mü ? Asıl çaresizlik derdin devası olması değil birini iyi edecek bir şeyin diğerinin kadehine zehir olmasını yaşadınız mı ? Veya sevdiklerimize zarar vermemek için onlardan uzak durmak mıdır çaresizlik ? Sizce nedir arkadaşlar bu çaresizlik ? Hiç çaresiz kaldınız mı ? Kendinizi hiç çaresiz hissediniz mi ?

0|0
7|2

En İyi Kız Görüşü

• Ruhumun her sabah uyanışla birlikte kanatlanıp gittiği ve akşamın karanlığı ile birlikte gurbette fakat güvenilir bir omuzda uykuya daldığı ve bedenimi ızdıraplı bir çaresizlik içinde bıraktığı bir zamanda kendimi boşluğa yuvarlanıyormuş gibi hissediyorken sessiz haykırışlarımla birlikte kontrolden çıktığım günler aklıma geldi birden..

Sonsuz olabileceğini düşündüğüm bu kapkara çaresizliğin içinde kaybolduğum da oldu, battığım da , üşüdüğüm de hatta ruhumun tedavisi olmayan bağımlılığının bedenime hastalık olarak yansıdığı da oldu..

Bütün bu karmaşık duyguları yaşarken tek başımaydım elimden tutan olmadı..Bitmeyecek gibi duran sonsuz karanlık mutlu sonla bitti de huzura kavuştum..Bu sert ve affetmez karakterimi belki de o kötü günlere borçluyum..

0|1
    0|0
    • Öncelikle ağzına sağlık..Benimden elimden kimse tutmadı.Bende yazdığın bir çok şeyi yaşadım ama bir türlü affetmez tavrı yakalıyamadım.

• Teşekkür ederim..En çaresiz anlarınızda yalnızlık herşeyle tek başınıza mücadele gerçekten çok zor..

Gül için de teşekkürler..5* da benden size gelsin..

• Evet,rica ederim ve teşekkür ederim..

Kızlar Ne Diyor 6

• Soruyu okuduğum da aklıma bu geldi; link

Çaresizlikle herkes burun buruna gelmiştir elbet her sabahın güneşi varsa çaresizliğin de çaresi vardır. Her çaresizlik yeni güne daha sağlam adım atmaktır daha çok olgunlaşır kişi.

0|1
    0|0
  • bazen oluyor öyle. hiç hoş değil. sonra geçiyor ama. arada kötü hissetmek normal hep iyi hissedeceğiz diye bir şey yok. mutsuzluk, kötü hisler de hayatın bir parçasıdır. geçiyorsa eğer, sen ona bak.

0|0
    0|0
  • eveeeet ----

0|0
    0|0
  • çaresizsen care sensin :)

0|0
    0|0
  • tek çaresizlik ölüm bence...

0|0
    0|0
  • Aglayarak Allah a yalvardim dua ettim , cok iyi hissettim kendimi sonradan

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• Ara sıra hissettiğim tabiki oldu ama bir babanın çaresizliği en büyük çaresizlik olduğundan ben esasında pek çaresiz kalmadım .

0|0
    0|0
  • illaki hissetmiştir herkesss

0|0
    0|0
Yükleniyor...