İnsan neden acizdir ,bir kanser mikrobuna malup olur?

Nasılki açlık orantısında yemeğin lezzeti anlaşılıp artıyor,karanlığın olmasıyla ışık anlaşılıyor,soğuğun varlığıyla sıcaklık anlam kazanıyor ,bunun gibi bende olan eksiklikler kusurlar,ihtiyaçlar ve fakirliklerle birlikte ,düşmanlarımı def etme noktasında yardımını istediğim Yüce Allah'ın sonsuz kudreti anlaşılıyor,bunlarda insana Allah'a dua ve ibadet etmenin önemini kavratıyor. bu yüzden insanın sıkıntılar ve dertlerle ızdıraplarla olmasının manası ortaya çıkıyor.

Bu meselede katıldığınız katılmadığınız eleştirmek istediğiniz bir mesele varmı?

Güncellemeler:
Ben düşman üretmedim ,bana düşman olanlardan bahsettim ,mesela çanakkalede üstümüze gelenler ,dört koldan saldıranlar,misafir değildiler değilmi?

Kainatta iki tür tecelli vardır,bir görünüşte çirkin olanlar,diğeride sonuçları itibariyle güzel ve çirkin olanlar ,bazı kusurlar görünüşte çirkin görünürken içsel dünyada güzelliktirler.mesela atmaca kuşu serçeyi kovalar fakat bu kovalama anında ,serçe pısırklıktan kurtulur kaçış kabiliyeti gelişir

0|0
1|2

En İyi Kız Görüşü

• İlk öncelikle düşmanlık kelimesi dikkatimi çekti. Kimdir senin düşmanın ve neden düşmansın. Bu düşmanı kim yaratıyor.

Kusurlar ihtiyaçlar bir kusursuz varlığı işaret ettiği ölçüde kusurlu bir üst varlığı da işaret etmez mi. O yüceliğini kusurlu şeyler yaratarak göstermesi gereken bir şey mi. Değilse bu kusurlar ondaki kusurların bir yansıması olarak neden düşünelemez.

0|1
    0|0
    • Son olarak su neden kaynar neden ateşe yenilir gibi bir soru değil mi başlıktaki ama bunu irdelemiyoruz da insanın acizliğinde kutsala işaret eden bir şey görebiliyoruz. Garip değil mi.

• Üstelik herhangi bir olayı herkes farklı yorumlar. Sana ağacı anlat desem senin diyeceklerinle bir başkasının ki farklı olacak. Bu anlatılanlardan yola çıkıp ağacı düşünmektense kişi direkt kendi görse daha kestirme ve doğru. Dini de buna benzetiyorum. Herkes hayata bakıyor ve anlıyor aslında. Ama sözlere dökme kısmında farklılıklar çıkıyor.

• :) tabi okumak lazım o ayrı. Amma da konuştuk.

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan En İyi Görüş seçilmiş!

Erkekler Ne Diyor 2

• Gayet doru ALLAH'a karşı aciziz güçsüzüz küçüğüz onun karşısında. Bol bol dua etmek lazım yani dediklerin doru..

0|1
    0|0
  • Çünkü bu dünyadaki zamanı sınırlıdır. Vakti zamanı gelene mikrop hastalık bulaşır ve hızlı bir şekilde ölecek biçimde hastalık ilerler ve hasta ölür. A gördünmü eğer kendine dikkat etseydi ölmeyecekti gibi söylemler hava gazına dönüşür. Vade doldumu 4 Kollu ile yolculuk başlamış demektir.

0|1
    0|0
    • Güzel yorumdu teşekkürler.tedbir elbette islamiyet dininde şart korulmuştur,çünkü insan Allah'ın emanet ettiği bedeni korumakla görevlidir. seninde belirttiğin gibi vade gelmişse tüm tedbirler yetersiz kalıyor,kanser tedavisinde kiminin kurtulduğu kiminde kurtulamaması buna güzel bir örnek.doktorlar birer sebeb

Yükleniyor...