İnsan psikolojisine merakı olan varsa cevaplasın?

Normalde, çok fazla duygusal ve insanları incitmeyen bir insanım. Ama, bazen insanları ezmek, hırpalamak hoşuma gidiyor. İçimde nefret oluşuyor. Kendimi Darth Vader gibi hissediyorum. Onlara tepeden bakıyorum, psikolojileriyle oynuyorum; zekamla onları afallatmak, allakbullak etmek, sersemletmek, çıldırtmak hoşuma gidiyor. Bazen bunu hiçbir söz söylemeden yapıyorum. Örneğin bugün: Yine nefret doluydum. Eşimle özel bir ilkokula görüşmeye gittik. Okulun genç ve nazik müdiresi bizi karşıladı. Ama, bir kez olsun yüzüne bakmadım ve zekamı ve vücut dilimi kullanarak kadını korkuttum. Kontrol etmek için arada ellerine bakıyordum. Kadının elleri titriyordu. Bunu hareket etmeden ve bakmadan tamamen vücut dilimle onun psikolojisiyle oynayarak yaptım. Eşim çıktığında şunu söyledi. "Kadını korkuttun." Hafif çatık bir kaşla; bana dönerek konuşacağını hissettiğim anlarda sadece eşime bakarak; ikram teklifini nazik ama rahatsız edici bir şekilde yüzüne bakmadan "Çay istemiyorum. Teşekkür ederim." diyerek. Başka şekillerde yaptım.

Bir başka örnek: Arabayla yanınıza yaklaşıp parfüm satmaya çalışanlar vardır ya. Dün bunlardan biri çok temiz ve son model bir arabayla yanıma yaklaştı. Çok kibar bir üslupla ve diksiyonla, aynı zamanda güleryüzle: "Beyefendi, kusura bakmayın vaktinizi alıyorum. Ancak, bir soru sorabilir miyim?" dedi. Cevap olarak: "Hayır" dedim ve dönüp yürümeye devam ettim. İnsanlara, sebepsiz yere köpek gibi davranmak bazen hoşuma gidiyor. İki yüzlü insanlardan gına geldiği için mi? Yoksa, kendimle barışık olmadığım için mi? Hakaret içermeyen tek bir kelimeyle kaç kişiyi çılgına çevirdiğimi hatırlamıyorum. Hakaret olmayan bir kelimemle ve soğukkanlı vücut dilimle tanımadığım bir insana sinir krizleri geçirttiğimi hatırlıyorum. Bu konuda ustalığa doğru gidiyorum. İstemiyorum ama hakettiklerini düşünüyorum. Çünkü, insanlar bugüne kadar hep menfaatleri için yüzüme güldü.

0|0
2|1

En İyi Kız Görüşü

• Herkesde yapabiliyormusunuz bu yazdıklarınızı

0|0
    0|0
    • Her insanla kedinin fareyle oynadığı gibi oynayabilirim; afallatabilirim; ama yine vicdanım var; yapmıyorum. İnsanlarla; insan tabiatıyla bir alıp veremediğim var. Ben de farklı değilim. En yakın bir dost bile artık senle olmaktan keyif almıyorsa dost kalmaz. Hep menfaat. Hayat bu. Amaa, hiç değilse bana yalakalık yapmasın kimse; gerçek olsunlar. Ama, insan zayıf. Zayıflıklarını, acziyetlerini göremeyip cüretkar ve kustah olduklarında daha iğrenç oluyorlar. Bu insanları ezmekte hoşuma gidiyor.

• Bu acı oynu üzerinizde oynamaya çalıştığımı bilmemeniz ilk koşuldur. Siz oyun oynadığımı bilirseniz başarılı olamam. Gerçekçi olmak lazım. Her neyse, sıkılacaksınız. Gerek yok. Kendinize iyi bakın.

• Oyundan nasıl psikoloji kullandıgınızı merak ettim iyi günler

Kızlar Ne Diyor 1

• hastasın. ama hak ediyorlar. bence piskoloğa git. kimseyi bağrına bas demiyorum ama böylede olmaz.

0|0
    0|0
    • Ya herkes hastaysa. Sence, menfaat için olduğundan farkli görünmek ya da menfaat için sevmek sağlık işareti. Ama, böyle davranan "insanoğlunun" bu yanına klişeleri kırarak dünya üstü bakmak hastalık mı? Tüm sevgiler menfaat varsa vardır; yoksa yoktur. Anne, "Çocuğumla etkileşim kurup o benim genimi taşıyan ve ondan sevgi alışverişi içimi gıcıklıyor. O yüzden seviyorum." diyemez ama öyledir. Menfaat vardır hep. Menfaat bitince sevgi biter; ilgi biter.

• Bir erkek ağzı yüzü çarpık birini sevebilir mi? Aşık olabilir mi? O müdire bana yalakalık yapıyor; para var ucunda. Aslında, bu normal. İnsan olarak vazifesini yapıyor. Ama, menfaati benimkiyle çatıştığında haklı bile olsam beni yer o kadın. Neden iyi davranayım o halde. Kadından menfaatim yoktu ve iyi davranmak zorunda değildim o halde. Ben, hayatı ve insanı sorguluyorum. Evet. Hastayım. İnsanlar sağlıklı?

• Cevap vermiyim diyorum ama.. sorumda gördüğün gibi bazıları hak ediyor. Ama kimseden üstün değilsin!

Erkekler Ne Diyor 1

• bazıları hak ediyor abicim bende sana hak veriyorum bende arada öyle takılıyorum yaş 23 bu arada

0|0
    0|0
    • Bir karıncayı incitmem ama insanlara köpek gibi davranmak içgüdüsü geliyor içimden. Çocuklar en değer verdiğim varlıklar. Vicdanlıyım da ama dediğim gibi. Ben, 36. Çok şey gördüm hayatta.

• tecrübelerine saygım var, aslında yaşadıklarına bağlamalı olayı bunda anormal bişey yok zamanında canı yanan bir insan can yakmaya da meyilli olabilir

Yükleniyor...