İki Arada Bir Derede

Eşimin agresif ve baskıcı tutumu nedeniyle bocaladığım günlerde bana yakın davranan bir bayanla tanıştım. O da evliydi. Benimle ilgileniyor, diyabet hastası olmamla yakından ilgileniyor ve çözümler öneriyordu. Oysa eşim hastalığımla hiç ilgilenmedi hatta çok az ya da yememem gereken yemekleri yapmaya devam etti. 18 yıllık evliliğim içerisinde beni evcil ev hayvanına çevirdi. Bir gün kendisine artık evcil hayvan olmak istemediğimi, bir birey olduğu söyledim. Bundan sonra evdeki huzursuzluk giderek arttı. Paylaşımlar azaldı.

Geldiğimiz noktada kendimi iki kadın arasında kalmış hissediyorum. Kararsızlık sendromu gibi bir şey oldu. Bir yandan eşime vicdan yapıyorum, diğer yandan benimle ilgilenen kadınla yaşamımı geçirmek istiyorum.

Bir karar vermeliyim. Ama veremiyorum. Eşim akıllı, baskın karakter, agresif, güzel bir kadın. O ise sevecen, mutlu, fazla akıllı olmayan ama temiz ve saf biri. Beni de bu özelliği çekiyor.

Şimdi ne yapmalıyım? Dünyanın sonu gelmiş gibi...

0|0
4|1

En İyi Kız Görüşü

• karını aldatıyorsun. hastasın. karını da huzursuz ediyorsun sonrada karım baskıcı diyorsun. sizler nankörsünüz. boşan karından git bir yerde öl. o evli kadında bir gram ahlak olaydı kocasını senle aldatmazdı.

0|0
    1|0
    • Aldatma yok. Evlendik, gözün körmüydü evlenirken diyebilirler. Evet, kördü. Çünkü o yaşlarda akılla değil, hormonlarla karar veriyor insan. Ben mi hastayım yoksa beni evcil hayvanı olarak gören eşim mi? Bunu öğrenebilme adına psikoloğa gidiyorum. Eşli gel dediler ama, eşim gelmedi. Ahlaksızlık yok çünkü aramızda hiç birşey gçmedi.

• Aldatma illa cinsellikle olmaz. basbaya aldatiyorsunuz . kendinizi pembe yalanlarla kndirmayin

Kızlar Ne Diyor 3

• Yasamimi gecirmek istedigim bir kadin var diyorsunuz

Öte yandan da size hayati zindan eden bir baska kadindan bahsediyorsunuz

ve bu kadin sizin esiniz.

Sagliksiz,huzursuz bir evlilikten daha yorucu pek az sey vardir

Ne kendinizi yorun,ne karsinizdakine samimiyetsiz olun ne de diger kadina karsi

kaypak ...

Bence bir an önce bir karar verin ve o kararin pesinden sonuna kadar gidin.

...

En kötü karar bile kararsizliktan iyidir cünkü.

0|0
    0|0
  • herkesin bir özelliğini alırsan senin tüm özelliklerin yk olur..eşinle ilk günlerini hatırla güzel günleri o kadınla evlendin sen muhakkak onunla evlenmene sebep şeyler vardı. zaman ne yazık ki herşeyi değiştiriyor eşin değişti ya sen sen değişmedin mi. bu yapılan haksızlık olmuyorsa bırakırsın. ama ne akıldan ne serden herşey benim olsun dersen zor. bu olaydan eşinin haberi olmalı

0|0
    1|0
  • Haklısın ben eşin ile bir psikolağa gitmenizi öneririm 18 yıl kenara atılmamalı. Hemen başka kollara atma. Önce çabalayın.

0|0
    1|0
    • Psikoloğa gittim. Eşli görüşme dedi. Eşime söyledim. Kabul etmedi. Şimdi ilaç alıyorum. Hayattan soğumaya başladım.

• tamamen o günleri yazma ama o günlerden mesela çiçek aldığın gezdiğin bir günse kağıda çiçek yaz sonra diğer günden kalp yaz falan sonra o gece de sırayla bahset bunlardan güzl geçsin geceniz ikinizde gülmeyi hatırlayın. Sonra herkes değişir ama biz niye böyle olduk ben birlikte gülebilmek istiyorum falan de psikoloğu öyle öner .

• ama sen bu dediklerime de aman yok olmaz falan dersen sana tek sözüm sen buraya kendi vicdanını hafifletmeye gelmişsin o kadını kabul ettirmeye gelmişsin derim.

Erkekler Ne Diyor 1

• 18 yıl aynı yastığa baş koyduğun kadına biraz saygı

1|0
    0|0
    • Saygısızlık yok. Cünkü birşey yapmadım. Diğer kadınla en ufak bir ilişkim olmadı. Sadece varlığı mutlu edeyor.

Yükleniyor...