Hangi eksik yönünüzü fark edip tamamladınız?

İnsanoğlu başkasına karşı takındığı küstah tavrı kendisine karşı pek kullanmaz.

Eksiğini kabul edip, fark edip "tamamlayan" var mı?

Hangi eksikliğinizi fark edip tamamladınız?

Karşındaki insanın eksikliklerini konuştuğun kadar kendi eksikliklerini düşünmeni tavsiye ederim zaten sorunun maksadı buna gebe.

Doğum gerçekleşirse nur topu gibi bir aydınlığın olacak.

Kamusu ve oyu

Her daim sürecek bu huyu...

0|0
9|8

En İyi Erkek Görüşü

• Çok sakindim, biraz sinir yaptım kendime

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 9

• "Küstahlık,zayif insanin güclü görünme taklididir"

demis yazar...

aklima geldi soru detayinizi okumaya baslar baslamaz.

Özelestiri kadar güzel bir sey yoktur vesselam

Söylediklerinize katilmakla birlikte cok uzun bir zaman önce düsünmeden

asla konusmamam gerektigini farketmistim.Bu yanim cok zayifti.

Bu eksik yönümü farkettikten bir süre sonra tamamlamaya basladim.

Düsünmeden konusmamak simdilerde en belirgin özelligim diyebilirim.

Ve daha bircok buna benzer durum olmustur benim acimdan.

Kendimi elestiririm cogu kez olumlu ya da olumsuz.

0|0
    0|0
    • Bir duble olumsuz eleştiri alabilir miyiz?

• Hakikatten yazımın ve bakış açın çok şık.

Her ne kadar küstah bir adama "küstahlık, zayıfların taklididir" şeklinde tanısam muhtemelen nefret edeceğim bir yazarın sözünü yazsan da... :))

Haddimi aşmaktan kıvanç duyarak aklının vicdanını, vicdanının aklını gölgelemesine izin vermediğin ölçüde de şahsiyetin parıldar diyesim geldi.

• Küstah oldugunuzu düsünmemistim :)) Tesekkür ederim bu arada...

Yazara gelince ismi Eric Hoffer.

Son söylediginiz gercekten de güzel...

• Evet var.:) En sevmedigim huyum, cok hassas olmam ve alingan olusumdu. Artik eskide kaldi tarih oldu, bu huyum. Yani suan, eskiye oranla, hemen hic ustunde durmayuyorum soylenen sozlerin, muruma gelmiyor desem yeridir, Su 3 gunluk dunyada kime neden uzuleyim.:( O kadar cok dusunmeden ve oylesine konusan insan varki, gamsiz, tasasiz yasayan.:) Niye bunlara uzulmusum, bu kadar aglamisim? Degermi dedigimde cok oldu.:)) Ama bunlar zamanla ve olgunlastikca oluyor, oldu :)) Hayat iyi bir ogretmen.:) Ogrenmeyi bilene, ders alana :))

0|0
    0|0
  • birinden zarar gördüğümde kendimi yıpratırdım çok takıntı yapardım karşıyada aynı tavırla anlıyacağı dilden kısas yaparak canını yakmayı isterdim artık Allah ı vekil kılıp ona havale ediyorum karşı tarafta benim hışmımdan kurtuluyor bende intikam ve kin gibi duygulardan kurtulup saf sevgiyle insanlara yaklaşabiliyorum önceden biraz kısasa kısas hayat felsefemdi şimdi kıstas yapmayı Rabbime bırakıyorum o hesabı en kısa şekilde hakkıyla görendir :)

0|0
    0|0
  • üsenirim.

0|0
    0|0
  • eksikliklerim çok ta ben ''tamamlayabilmek'' olayına inanmıyorum pek

beni yapan şeylerden bazıları da bu eksik yanlarım çünkü

0|0
    0|0
    • İnsan mutluysa eksi ile artısı ile ne ala.

Belki eksikliklerini artıya çevirdiğinde yine sen olursun bir başka sen.

Denemek eğlenceli olabilir zannımca :)

• denemeye karar veriyorum bazen de

karar verdiğimle kalıyorum icraat yok :)

• Eksikliklerim çok. Zamanla tamamlayacağım ve tam olacağım.

Tamamlamaya çalıştıklarım cehaletle ilgiliydi. Kendi cehaletimi, önüme set vuran taşları kırmaya çalışıyorum. Ömrümün sonuna dek bu taş kırmalarım devam edecek.

0|0
    0|0
  • çok eksik yönüm var küçümsemek kırıcı olmak kendime söz geçirememek gibi ama henüz düzelme falan yok

0|0
    0|0
  • ben yanlışları görürsen çatır çatır söylerim söylenmesini de isterim. tek kötü yanım sanırım sinirlenince ağır konuşuyorum.

0|0
    0|0
  • Hiç eksiğim yok

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• Özgüven sıkıntısı vardı bende biri bişey desin dalga geçsin 40 gün hindi gibi düşünürdüm artık takmıyorum

İnsanları anlamaya çalışıyodum neden böyle oldu vs. kendimi paralıyodum ve karar verirken haddinden fazla empati kuruyoeum şimdi ise oldukça bencil oldum :| kefeyi dengeleyemiyorum artık şimdide bencilikten kurtulmak lazım

0|0
    0|0
  • Ben insan olamadım adam hiç olamadım ama mutluyum tamamlamak istemiyorum zaten hiç tanıdığım insan da yok hepsi sahte maskeler ardında birer palynço. İnsanlardan nefret ediyorum

0|0
    0|0
  • Soru sorduktan sonra kadınların yorumlarına cevap bırakıyorum hep, ağırlığımı lezbiyenlere verdim.

0|0
    0|0
  • Fazlam olduğuna kanaat getirdim :))

0|0
    0|0
  • kımıne gore tamım kımıne gore eksık

0|0
    0|0
  • Eksik yönüm param yok ama tamamlayamadm ben hala param yok

0|0
    0|0
  • bir kaç tane tahtam eksik tamamlayamadım