Günahlarımızdan dolayı,yağmur kesilip,depremler,ve dünya huzursuzlukları baş gösterirmi?

“Ey yeryüzü! Yut suyunu. Ey gök! Tut suyunu” denildi. Su çekildi, iş bitirildi. Gemi de Cûdî’ye oturdu ve “Zalimler topluluğu, Allah’ın rahmetinden uzak olsun!” denildi.

Ayeti kerime

Diyelimki bir savaş meydanındayız ,bir komutan ,zaferle sonuçlanan bir savaştan sonra ,ordusuna ateş kes ,ve hucum eden diğer ordusuna dur der emir verir. o anda ateş kesilir hucum durur ,iş bitti, istila ettik bayrağımız düşmanın merkezinde ve yüksek kalelerinin başına dikildi edepsiz düşmanlarda cezasını buldular diye bir bildiri sunar.

Tıpkı bunun gibi kainat ordusu olan Cenab'ı Allah,nuh kavminin ceza bulması için gökyüzüne ve yer yüzüne emir veriyor ,her iki orduda görevlerini yaptıktan sonra yeni bir emirle ey yeryüzü suyunu yut ,ey gökyüzü durrr işin bitti su çekildi zalimler cezalarını buldular hükmünü icra ediyor.işte şu uslub işaret ediyorki ,insanın isyanından kainat kızıyor harekete geçmek için yaratanlarından emir bekliyorlar ,bunun sonunda yer ve gök iki emre amade asker gibi manediyorlarki bu yüce kainatı yaratan yaratıcıya isyan edilmez ve edilmemeli.deprem ve diğer afetleri buna örnek gösterebiliriz.Sizler bu konuda neler düşünüyorsunuz yorumlarınızı yazarmısınız.

0|0
6|3

En İyi Kız Görüşü

• Zeusla kapışır.

0|1
    0|0
    • eğer sizin dediğiniz gibi, bir ilahdan başka bir ilah olsaydı o dediğiniz gerçekleşirdi,birisi yağmur yağdırmak isterken diğeri karşı çıkabilir ,kaos olurdu,bu yüzden bir köyde iki muhtar olmaz derler.

• Teşekkür ederim bilmukabele.

• Eyvallah sağolasınız.

Kızlar Ne Diyor 5

• depremler

savaşlar

tecavüzler

zinalar

açık saçık giyinmeler

her geçen gün yükselen binalar

kirlenen hava

müslümanlara yapılan işkenceler

ölümler

0|1
    0|0
  • link ohh tamammm ohh ohh yedikkk ohh ohhh yuttukkk

1|0
    0|0
  • lucifer panpaya yapilan haksizliga sessiz kalmayin

#direnlucifer

0|0
    0|0
  • Yüce Lucifer çok haklısın.

1|0
    0|0
    • Lücifer kim oluyo?:)

• O zaman allah kim oluyor?

• Seni ve kainatı yoktan yaratan sana göz veren ağız veren ,sayamayacağın kadar nimetlerle donatan,varlığı kendinden olan doğmayan doğrulmayan,bir ortağı olmayan ,maddeden uzak mekandan münezzeh,olan bir yaratıcı

• peki biz günahı olmayanlar bunları niye yaşamak zorundayız ?

0|1
    0|0

• Elmalılı handi hazretlerinin ayeti kerime mealinde şöyle buyuruyor Allah

öyle bir fitneden sakınınki içinizde yalnız zulmedenlere dokunmakla kalmaz Ve bilinki Allah'ın azabı şiddetlidir.

• Bu gibi olaylar zalimlere ve büyük günahkarlara daha dünyadayken ceza oluyorken ,Allah;a inanan masumların sonsuz ahiretleri adına sonsuz kazanımlar katıyor.

• Böyle büyük afetlerde sadece kötüler ölüp mazlumlar, bebekler kurtulsaydı imtihan sırrı kalkardı ,herkes ister istemez inanır teklif kaybolurdu.

Erkekler Ne Diyor 3

• şimdi rendım yapsam kalıcılığı olmaz, yapmasam ayıp olur.ne kullanıyorsanız ondan istiyorum.kesinlikle hemen istiyorum.buna ihtiyacım var anla beni dostum :((

0|0
    0|0
  • ayeti paylaşmışsın zaten, yorum olmaz ki bunun üzerine, elbette ortaya da çıkıyor ayettekiler

0|1
    0|0
  • Arap mitolojisi çok güzel dfsfds

0|0
    0|0
Yükleniyor...