Sınavlarda türban ve başörtü yasaklansın mı ?

Merhaba.

Yanlış anlamayın, Üniversitelerdeki başörtü özgürlüğünü destekliyorum. Ama Sınavlarda başörtü yasağının gelmesini destekliyorum. Nedeni basit. Birçok kişi Türbanın altına Kopya çekmek için aletler saklıyor.

Son YGS sınavlarındada böyle olmuş.

sendika.org/2014/03/ygsde-türban-içine-gizlenmiş-bluetoothla-kopya/

Kim bilir kaç kişi böyle sınavları geçiyor. Bu nedenle Sınav günlerinde Başörtü ve Türban yasaklansın mı ?

Güncellemeler:
Haklisiniz bu daha iyi bir fikir :) Kapalilar sinava girmeden önce özel bir odada Bayan memurlar tarafindan ilk önce kontrol mu edilsin ?

0|0
7|6

En İyi Kız Görüşü

• Bukadar fesat olmayin lutfwn

Basortusu ne kadar.kimse kimseye karisamaz

Okadsr.korku varsa arama.yapsinlar.bayan memur tatafindan

0|1
    0|0

Kızlar Ne Diyor 6

• seni şiddetle kınıyorum... daha üretici çözümler aramak yerine direk kaldırma yöntemine baş vurman özgürlükçü olmadığını gösteriyor o devir bitti artık evlat haklarımızı yedirmeyeceğiz...

6|0
    0|1
    • Islami yönetilis seklinde sokaga kapali olmadan cikan kadinlar kirbaclaniyor.

Siz hak ettiinizden daha fazla özgürlük alyiorsunuz.

Ben iktidarda olsam sokaga cikan her basörtülü kadini kirbaclayip bu ülkeye adalet getiririm.

• asla cezalandırılmasını istemiyorum ben sadece kim nasıl istiyorsa öyle giyinsin istiyorum karışılmasın

dediğim gibi hiç bir kaynakta yok açık kadına kırbaç cezası kur'an da zaten kırbaçlayın diye bir ayet yok açık kadını

• Açık kadının kırbaçlanacağı hangi fıkıh kitabında yahut kuranda yazıyorsa hani tefsir kitabında kimin vaazında geçiyor çok merak ettim? şeriati cezalar bir çok fıkıh kitabında bellidir sabittir bir tarafınızdan ayet hadis yahut şeriat hükmü uydurmayı bırakın.

Şimdiye kadar okuduğum fıkıh tefsir kitaplarından şeriate ait çıkardığım sonuç şudur. zararı bir başkasına olmayan hiç bir tavır Allah haricinde cezalandırılamaz.

Bir başkasının hakkına gaspına dayalı herşeyi şeriat hükmü cezalandırır.

• Ne alka bazı okular didikdidik aranmışş bizim hiç aranmadıı ve.sınavda okdar rahattiki istedğimdende kopya çekerdim herşeyi yapablirdim artk kirletmeyn şu başörtüyü yetr yaaa mini etkli kız etegne saklaymazmıı alah aşna yaa tek başörtüyemi sokuluyo kopya seni mantığa davet ediyorum

5|1
    0|1
  • Hayır yasaklanmasın

0|0
    0|0
  • yasaklanmayacaksada bır odada vs bayan memur açacak kontrol edecek o kafaları.. hızmayla sınava alınmıyor ınsanlar basortu ıgnesıyle rahatca gırıyorlar.. o metalse bu da metal.. çok haksızlık yapılıyor bu konuda..

0|0
    0|0
  • türban takanların türbanında toplu iğneye varana kadar aranıyor çıkarılıyor yani en azından benim girdiğim okulda baya titizdi aramalar

1|0
    0|0
  • Bunu yasakla değil de arama yaparak çözebilirler bence

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 6

• Ya birkere zaten sen modern bir ülkede yaşıyorsun bikere türban takılması kesinlikle yasaklanmalı çok takmak istiyorlarsa gitsinler evlerinde taksınlar arabistanda mı yaşıyoruz sanki git bakalım amerikaya ingiltereye orada taksınlarda görim taktığı gibi kıçlarına tekmeyi nasıl yiyorlarmış görsünler üstelik ben ülkemde böyle saçma sapan şeyler takan insanları sevmiyorum, sen Türkiyede yaşıyorsun arkadaş üstelik küçük yaşta zorla türban taktıranların Allah belasını versin onların üstelik bu üniversitede veya lisede veya orta okulda türban takılması yasak. Türkiye Atatürk ümüzün bize bıraktığı modern bir ülke Atatürk vefatından önce karaçarşafı kaldırdı Şapka kanunu gibi modern yasalar getirdi ama baş örtüsünü kaldırmadı sadece resmi yerlerde takılması yasaktı. Bunu okuyan her kimse sen Atatürkün kurduğu bir ülkede yaşıyorsun ve bu ülkede kesinlikle ne okullarda nede resmi kurumlarda türban takılması yasaktır. Hem o anasını siktiğimin karaçarşaflıların bu ülkeden sürülmesi gerek. Yaz sıcağında bokumdan beter kokan o pis karaçaflılar onların topunun Allah belasını versin biz nasıl bir ülkede yaşıyoruz arkadaş boku çıkmış ülkenin tabiii başta Tayyip olunca böyle oluyor görün işte Tayyibe oy verenler yakında ülke şeriatla yönetilsinde görün ebenizi o zaman şu anda serbest bıraktılar türbanı ülkenin %70 i türbanlı olduktan sonra diğerleride zorunlu bırakılacak ohoooooo siz daha bakın neler olcak bu Tayyip yüzünden Türkiyeyi neler bekliyor hiçbiriniz göremiyorsunuz körler sizi.

0|0
    0|0
  • Ben türbana kılık kıyafete karşı biri değilim ama gerçektende sınavlarda baş örtü takılmasına karşıyım bu gibi sebeplerden dolayı arkadaşın dediği gibi türbanlı biri sınav zamanı kulağında Bluetooth kulaklığıyla kopya çekerken yakalndı ve hatta başımada geldi üniversitede aynı sınıfta bir türbanlı kız arkadaşım vardı derslerinde vasat ve hatta hiç çalışmazdı ama sınavlarında bizler geceler boyunca çalışırken sınavda zar zor geçer puan alırken o tam puan alıp hatta okul 1incisi oldu ama bunu hocalarımıza söyledik hocalarımız görmedikleri için bir şey yapamadılar kızın erkek arkadaşı o ildendi ve bizleri tehdit ettiler bizde bişey diyemedik. Bu gibi olaylar oluyor evet malesef bunları es geçemeyiz oluyor ve olacakta. Diyorsunuz ki ee sınava girerken kontrol edilsin ediyorlar ama bulamıyorlar ceplerine bakıyorlar yok kulaklarına bakıyorlar yok saklayacak çok yer var aslında bunları sizlerde biliyorsunuz pantolunun cebine değil içine koyabilir iç çamaşırının içine koyabilir. Telefonunu dışarıda bırakmış olabilir ama arkadaşında Bluetooth kulaklığı 100 hatta iyileri 200 250 metreye kadar sinyal alabilir verileri gönderip alabilirler olabilir bunlar malesef oluyorda bence sınavlarda baş örtülü olarak girilmesi yasaklanması lazım. Özgürlük deniyor demokrasi deniyor ama bu özellikleri kötüye kullananlar var malesef

0|0
    0|0
  • yasaklarla nereye varabiliriz. Denetimi artırmak lazım. Kafasının içine sakladığı elektronik alete cihazı tutunca ötmesi lazım arama sırasında.

1|0
    0|0
  • yanlış anlıyorum

çünkü kopya çekmek istesen sende istediğin yerine Sokabilirsin kopyayı

4|0
    0|0
  • banane kim ne istiyorsa giysin, ister mini etek ister çarşaf, madem demokrasi diyoruz bu kısıtlamalar niye, tabi ahlak kavramları içinde

0|0
    0|0
  • türban takmış müslüman ama kopya çekiyor...

yazık gerçekten kızlarımızın başını kapamak yerine onlara islamı öğretmemiz lazım.

0|0
    1|0
Yükleniyor...