Başörtüsü hakkında neden hala çeşitli hakaret ya da saygısızlıklar söz konusu?

Bugün kötü bir olayla karşılaştım ve olumsuz etkilendim. Paylaşmak istiyorum. Genç bir kız (şal takmış) yoldan geçerken 2 tane orta yaşlı adam kıza hakaret etmeye başladı. Senin burada işin yok İrana git, hepiniz erdoğanın malısınız falan tarzında konuşmaya başladılar. Kız çok bozuldu. Akpli olmadığını ve bu şekilde konuşmaya hakları olmadığını söyleyip uzaklaştı. Siz başörtüsü konusunda ne düşünüyorsunuz? Kişinin kendisine saygısı olmalı önce, kimse kimsenin ne başörtüsüne ne mini eteğine ne de taytına laf etme hakkına sahip değil neticede.. (olay izmirde oldu malesef)

0|1
8|14

En İyi Erkek Görüşü

• Yorum yapan arkadaşlara şunları söylemek istiyorum.Öyle trajiktirki bu ülkede yaşananlar.Aynı ülkede yaşayan müslüman olmayan milletlere verilen hak ne yazıkki bizim müslüman vatan evladı insanlarımıza verilmedi.Bu bir zulumdür.Özgürlük dediler başörtüsü yasagı çıktı , özgürlük dediler Kuran-ı kerimleri topladılar , özgürlük dediler şapka takmayan insanları astılar , özgürlük dediler muhaliflerini idam ettiler daha sayabilirim ama luzumu yok diye düşünüyorum.

Ayrıca örtünmek islamda farzdır.Bir müslüman kişide bu farzı yerine getirmek ister.Sen kim oluyorsunda Allahın farz kıldığı örtünmeyi kınıyorsun.Senın haddinemi bu?Şimdi uzun uzun anlatmak isterim fakat ne yazıkki yeri burası değil.Ama şunu söyleyeyim islamda bir kaide vardır eğer bir şey yapıcaksan ve bu şey toplumu menfi(olumsuz) yönde etkileyecek ise bu şeyi yapamazsın.Yani bir fahişe fahişeliği yaptığı yerde o toplumu olumsuz yönde etkilerde nefsani arzularını kabartır ise bu caiz olmaz.Bu meseleleri anlamak için birazda olaylara islami gözle bakmak gerekir

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 13

• Kafirler inkar içerisindedir, yalanlama içerisindedir. Ancak, biz onları artlarından kuşatmışızdır buyuruyor Allah-ü teala. Müslümanım deyip de, çarşaflıya hakaret, tesettürlü defolsun ülkemden diyen bir adamın imanına turrup sıkarım ! Böyle Müslümanlık olmaz. Nur Suresi 31. Ayet'i kerimeyi ve Casiye Suresi 18. Ayeti bilmeyen bir Müslüman bana göre dünyanın en büyük cahilidir yemin ederim. Neye inandığını bilmiyor demektir embesil herifler ! Yazarken bile sinirim tepeme geldi. Bu ne biçim zihniyet. Gavur özentileri resmen !

1|0
    0|0
    • o ayetlerde başörtüsü kelimesi geçmiyor. sadece örtünmek geçiyor. göğüs bölgesini örtmekten bahsediliyo yani. tutup da arap geleneğini islamın şartı diye yutturmak çok saçma. islam arap dini değildir. dili de arapça değildir.

• Yoldan geçen sarı saçlı bir kadın hakkında konuşup, onun duyacağı şekilde "IRISPİİ" diyen çarşaflı teyzeleri de gördük..

Bu tür şeyler karşılıklıdır.. Karşılıklı tepkiler biribirinin sebebidir.. örneğin yobazın biri kalkıp bana Atatürkü kötülemeye kalkarsa bana da onun beş para etmez liderini kötüleme hakkı doğar..

0|0
    1|1
    • Yapana yapacaksın o zaman yapmayana lafın olmayacak

• Kardeşim sen de gidip yapana çemkireceksin o zaman.. Benim kimseye bir şey dediğim yok.. Toplumda gördüğüm tabloyu aktarıyorum sadece..

• kimsenin kimsenin giyimine karışmaya hakkı yok. nasıl bazı insanlar bir kadının eteğine şortuna karışıyosa bazı tiplerde türbana karışıyor. iki taraf da hatalı daha fazla toplumsal hoşgörüye ihtiyacımız var. ve başörtüsü üzerinden siyaset yapan adamlara prim vermemek lazım.

1|1
    0|0
  • Başörtüsünü sorun eden tek bir kişi varsa o da Erdoğan'dır..Başörtüsü üzerinden siyaset yaptığı için halk böyle karşı karşıya gelir..Oysa ki bizim ülkemiz başını örtene de açana da karışmaz.İsteyen istediği gibi giyinir..Ama siyasete alet edildiği için bunlar böyle oluyor..

1|1
    0|0
  • Seçim zamanı olabiliyor düzgünce yaşamak varken aşırı uç siyasilerin sert söylemleri buna yol acıyor insanlar kutuplaştırıyolar

0|0
    0|0
  • üstü mekke altı parisse bende küfrederim

1|1
    3|2
    • Seni ilgilendirir mi?

• Tamam farketmez dar pantolon da giyebilir diyorum bu seni hiç ilgilendirmez.

• ugrasamam gece gece senle

• Bu konu o kadar çok dillendirildilki siyasete dine alet edildiki artık bir kesinde başörtüsüne karşı bir antipati oluştu olayın özeti bu başkada birşey demem bu konu hakkında

1|1
    1|0
  • siz aynı şeyi karşı görüşe yapmayı bırakmadıkça karşı tarafında bırakmasını bekleyemezsiniz dostum

0|1
    2|1
    • her başörtülü ak partili değil dostum. Ayrıca karşılıklı değil tek taraflı bir saldırı bahsettiğim.

• her iki tarafta birbirine hakaret edip dışlıyor evet doğru

ama yıllarca üniversitelere alınmayan, devlet dairesinde çalışamayan her yere istediği şekilde giremeyenler kapalı kadınlardı .

sanırım birilerinin yaraları daha derin

• Onlara kulaklarınızı tıkayacaksınız fazla sert terbiyesizce bir şey olursa şikayet edeceksiniz

0|0
    0|0
  • Başörtüsü siyasi bir amac icin kullanıldıgı icin bir sürü tepki olabiliyor. O yüzdendir bunlar. Hiç o yönden bakmadın mı?

Ayrıca kimsenin baskasının başörtsüne acık sacına vs laf söylemesi hakaret etmesi dogru birşey olamaz. degil. Hele ki yıllarca dedeler nineler başlarında örtüyle fotografları da mı yok? onu dememeliler. merak etme o laf hakaret edenler cok cok az. emin ol cok degil.

Senin kızman gereken yıllarca başörtüsüni siyasete alet eden herkestir.

1|1
    1|0
  • Sikayet etmedilermi mk'mun cocuklarini

0|1
    0|1
  • Annesiyle karısıni bikiniyle gezdirsin o ozaman ..

2|0
    0|1
  • bunun müsebbibi AKP, başörtüsünü bu ülkeye kendisi getirmiş gibi bütün türbanlıları sahiplendi, bu ülke AKPden kurtulduğu gün bu sorunlar da yaşanmayacak, biraz daha sabredin türbanlı arkadaşlar

2|1
    0|2
    • not türbanlılara duyulan bu hasetin sebebi de kendisidir

Kızlar Ne Diyor 8

• En çok kızdığım konudur bu.

Öyle bir hale getirdi ki bazı cahiller sanki müslüman olan herkes akp yi destekliyor gibi.

Yahu müslümanlık akp ile var olan bir şey değildir. Öncelikle bunu akıllarına sokmaları gerekir.

Ayrıca bu kadar dinime bağlı birisi olduğum halde ak partinin asla savunucusu olmadım.

Asla da ona oyumu vermedim.

İnsanlar öncelikle bunu idrak etmeliler.

Farzları bizler yerine getiriyorsak bu siyasetle bağdaştırılmamalı.

Bu müslümanım diyen her insanın boynunun borcudur. Yapması gerekir.

Sen eğerki müslümanım diyorsan namaz senin boynunun borcudur kılacaksın.

Sen kalkıpta namaz kılan bir insana yobaz deyip akpli dersen işte orada zeka seviyeni belli edersin.Bu saçmalığa bir an önce son verilmesi gerekir.

1|1
    0|0
  • Dini siyasete alet edenlerden de, sonuna kadar aman ilericiyiz aman çağdaşız diyip kapalı kızlara laf edenlerden de sıkıldı bu ülke artık. Baydiniz artık yeter.

1|1
    0|0
  • bu İzmir sokakta istediğiniz şekilde rahatça gezebileceğiniz nadir kentlerdendir diye nutuk atılan İzmir değil mi:))

kendini seven, saygısı olan ,görgülü,aklı başında kimse bunları yapmaz

1|0
    0|0
  • bu düşünceyi eken zihniyete ne denir bilmiyorum..

bana da oy kullanma hakkını sana kim verdi dedi bugün biri...

sen yaşama hakkı tanıyanı 5 vakit anıyor musun deyince sustu...

2|0
    0|0
  • İzmir de bu durum yaşanıyor muhafazakar şehirlerde eteğimize taytımıza aynısı yapılıyor. Başörtüsünü siyasi araç olarak kullanan kısa etek giyene tecavüzü hakediyor diyen hükümet utansın. Bu tarz şeyler bu kadar dile getirilirse olacağı budur. İnsanların beyinlerine işliyorlar bu böyle diye. Cahil insanlarda başörtüsünü kötü bir şey zannediyor. Çünkü karşı olduğu hükümet o başörtüsünü öyle bir kullanmış öyle bir sahiplenmiş ki adam da onu onlara ait zannediyor

3|1
    0|0
  • Bahsettiğin adamların başı açığı potansiyel o... olarak görenlerden hiç bir farkı yok hepsi aynı bokun laciverti.

1|1
    0|0
  • Din o kadar siyasete bulaştı ki..insanlar birbirine düştü.senin bu yaşadığın olayı bende Konya da açığım diye zıttını yasıyorum.. Herkes kendi çöplüğünde kendi çapında ötüyor işte naparsın :/

1|2
    0|0
  • p**evenkler

2|1
    0|0
Yükleniyor...