Sahip olduklarınızdan ne kadar memnunsunuz?

Etrafıma bakıyorum çoğu aile bir arada. Anne, baba, çocuklar... Ailedeki her bireyin bir amacı var. Günlük işlerle uğraşıyorlar, bir yere gidilecekse ayrımcılık olmuyor, geziyorlar beraber bir şeyler paylaşıyorlar. Bugün bir kez daha normal bir ailede olmayı diledim. Akrabaları olan arada anlaşmazlıklar olsa da iyi kötü birşeyler paylaşabileceğim insanların olması. Bugün bir kez daha anladım insansızlık çok zor. Siz elinizdekilerin değerini biliyor musunuz? Kalabalık bir aile ile oturup bir arada olmanın mutluluğu nasıl bir duygu?

0|0
1|7

En İyi Erkek Görüşü

• Aile o kadar önemli ki, bak 10 yıldan fazladır ankaradayız, bizim burada pek akrabamız yok, var da yok aslında, ne gelen var ne giden, bir babam bir ben. İster istemez yoklukları yeterince hissediliyor. Çünkü paylaşım namına bir şey kalmıyor. Halbuki Sakarya' da hiç böyle değil, annemin evinde misafir eksik olmaz, her zaman hareketlidir ve en çok da orada rahat ederim.

Yani aslında bulunduğum yerden memnun değilim.

cut.

0|0
    0|0
    • en azından kendini iyi hissettiğin bir başka yerin daha var

• zaman göstericek. hayatıma neler katılıcak neler katılmıycak bilmiyorum umarım geriye dönüp baktığımda kendimi şu an olduğumdan daha tamamlanmış hissederim.

• Umarım, bence fırsatların olacaktır, fırsatları görmezden gelme hiçbir zaman

Erkekler Ne Diyor 6

• 5.sınıfa kadar aıle apartmanında oturdum. 7katlı apartman sadece bızım aıleydı babamın aılesı. Sonra baska yere gectık. O zaman dunya varmıs dedım. Ben yalnızlıgı daha cok sevıyorum. Ama aılemle aram cok ıyıdır. 2ay oncesıne kadar bırlıtke yasardım. Ama aılem tekrardan ılk yasadıgımız sehre dondu. Lıse2de geldım ankaraya veşu anunıversıte dolayısıyla aılemı gerı gonderdıgım halde ben gıdemedım. Ama mutluyum da kendı ayaklarım uzerınde duruyorum. Bır evı yonetmeyı ogrenıyorum. Ayrıca amaca gelınce evet aıledekı herkesın bı amacı var. Bır tane de abım var en yakın arkadasım dıyebılırız. Evli aynı zaman da yengem var. Yengem de en yakın arkadasım sayılır. Daha yenge dedıgımı hatırlamam ya ısmı ıle hıtap ederım ya da gülüm derim naber hacı derim. Ayrıca abımle aynı meslekteyız hatta onun mezun oldugu okulda onun mezun oldugu sınıfta okuyorum. Sanırım hayatımı sevıyorum ben :)

0|0
    0|0
    • ne mutlu sana o zaman. elindekilerinin değerini bil.

• allahım sizi mutlu edecek herşeyi sizede versin işallah insanları sevmek onlara olumlu bakmak en güzeli diye umuyorum ben işallah her şey gönlünüzce olur

0|0
    0|0
  • Aileden aileye fark var tabi.

Birkaç eksiğim var, onları da halledince daha bi' mis gibi olacağım.

0|0
    0|0
    • orası öyle ama iyi örnekler gözüme gözüme batmaya başladı son günlerde. neden bende onlardan birinde dünyaya gelmedim diye düşünmeye başladım.

• Eksik olan gözüne batar tabi. Kontrolün sende olmadığı şeyler için canını sıkmanın anlamı yok. Kendi aileni kurarsın.

• evet kontrolün bende olmadığı şeyler için bu sitemim. kendi ailemi kurmak gibi birsey soz konusu değil uzun bir müdder

• Basliga, allaha sukur diyorum

0|0
    0|0
  • 10 üzerinden -lerdeyim

0|0
    0|0
  • benim ailemde kalabalık değil yani ben eşim kızım herkesten uzağım. aslında çok kalabalık bir sülalaeyiz ama ben hepsinden uzak duruyorum en güzeli böyle.hani derler ya dışı seni yakar içi beni o imrendiğin kalabalık aileler belkide senden daha mutsuz ve huzursuz.çok şükür böylesi iyi

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 1

• Bende senin gibi aynı ailemiz kalabalık ama ben 5 yıldır hiç aralarına katılmadım beraber hiçbiyere gitmedim :(

0|0
    0|0
    • neden

• Kendimi dışlanmış hissediyorum güzel bulmuyorum içime kapanığım o yüzden insanlardan kendimi soyutladım

• bende öyle.

Yükleniyor...