Evlilikten önce sorulması gereken sorular neler?

Bunları sormadan imza atmayın!

İngiltere’nin önde gelen hukuk firmalarından Bross Bennett, mutlu ve uzun ömürlü bir evlilik için çiftlerin evlenmeden önce birbirlerine sormaları gereken soruların bir listesini hazırladı.

Boşanma davalarının sayısı artınca, hukuk firması Bross Bennett’in boşanma ve aile avukatları bir araya gelerek bir evliliğin uzun ömürlü olması için çiftlerin evlenmeden önce birbirleri hakkında bilmeleri gereken unsurları sıraladı. Avukatların hazırladığı soru listesi, finans, aile bağları, çocuklar, iş, roller, boş zaman uğraşları gibi alt başlıklar içeriyor. İşte çiftlerin, uzun ömürlü ve mutlu bir evlilik için evlenmeden önce birbirlerine mutlaka sormaları gereken sorular:

Aile Bağları:

- Ailenle nasıl bir ilişkin var?

- Ailende hiç büyük bir küslük ya da dağılma yaşandı mı?

Fİnans:

- Mal varlığın ne kadar?

- Bu malların paylaşımı konusunda ne düşünüyorsun?

- Para biriktirme konusunda aynı fikirlere mi sahibiz?

Çocuklar:

- Çocuk istiyor muyuz? Kaç tane?

- Çocuklarımızı nasıl yetiştirmek istiyoruz? Hangi değerlerin onlara da geçmesini istiyoruz?

- Devlet okulu mu tercih edeceğiz, özel okul mu?

İş:

- Kariyer planlarımız uyumlu mu?

- Çocuk sahibi olduğumuzda işi bırakacak mıyız?

Roller:

- Geleneksel çizgide bir aile mi kurmak istiyoruz?

- Evin mali işlerini kim organize edecek?

- Evdeki sorumluluklar eşit olarak mı paylaşılacak?

Boş zamanlar:

- Aynı şeyleri mi seviyoruz?

- Rüya tatilden aynı şeyi mi anlıyoruz?

Yaşam tarzı:

- Futbol, çikolata, p*rno, ayakkabı, alışveriş gibi gizli bağımlılıkların var mı?

Dürüstlük:

- Eski sevgiline karşı hâlâ bir şeyler hissediyor musun?

Din:

- Çocuklarımızın hangi dine mensup olmasını istersin?

Kaynak: link

Bunlari sormadan imza atmayin!!! soracak mısın???

0|0
19|35

En İyi Erkek Görüşü

• bu soruların birçoğunun cevabı bellidir..

-erkeklerin yarısının, kadınların ise çoğunun malı mülkü parası yoktur, çalışıyor bile olsa tutumlu değildir, parasını sıfıra kadar tüketir..

-lafta herkes çocuk sever, evlenince büyük bir kısmı çocuk meselesini ertelemeye çalışır.. çocuk olunca da hemen baktıracak bir enayi arar..

-evdeki sorumluluklar asla eşit olarak paylaşılmaz.. para kazanmak erkeğin görevidir, yetmiyorsa daha fazla kazanmak yine erkeğin görevidir, ve daha fazla daha fazla.. Bütün bunların üstüne temizlik zamanı geldiğinde erkeğin eline elektrikli süpürge tutuşturulur, bu adam bütün hafta çalışmış diye düşünmez hiç bir kadın..

-kadınlar "rüya tatil" deyince genelde en pahalı tatili hayal eder.. oysa hiç bir erkeğin böyle bir hayali yoktur..

-alışveriş kadın için bir bağımlılık değil bir gerekliliktir.. maliyeti 5 TL olan kumaş parçasına 250 TL vermek onlara göre "temel ihtiyaç"tır..

-erkek de kadın da "lafta" eski sevgiliye karşı bişey hissetmez.. heralde açık açık "onda aklım kaldı" demelerini beklemiyorsunuz..

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 34

• aile bağları

- gayet keyifli bir aileyiz. ayrı yaşamama rağmen sürekli iletişim halindeyiz.

- hiç bir zaman dağılma olmadı. küslükler en fazla 2 gün sürdü.

finans

- mal varlığım, ikimizi bu dakikadan sonra çalışmasak bile yaşatacak kadar iyi.

- seninle evleneceğime göre bir problem yok, paylaşırım.

- para biriktirme konusunda sıkıntımız olmaz.

çocuklar

- evet istiyorum. kısmetse 2 tane

- dürüstlük geçsin yeter.

- özel okul

-kariyer önemli ama herşey de değil

-kendi kararın.

roller

- kesinlikle geleneksel çizgide birbirini seven bir aile kurmak istiyorum.

- ben.

-kesinlikle eşit olarak paylaşılacak.

boş zamanlar

- aynı şeyleri sevmesek evlilik teklifi etmezdim.

- bütün dünyayı gezmeyi zaten planlamışızdır.

yaşam tarzı

-futbol ve alışveriş dışında bir bağımlılığım yok.

dürüstlük

- tabiki hayır

din

-ahlaklı zeki dürüst bir Müslüman

eğer günün birinde bu sorular gelirse şimdiden hazırladım. kenarda dursun =)

2|0
    0|0
  • sadece din ve bır ıkı soru harıcı zaten mantıken olması gereken hesaplanması gereken detaylar bence bunlar.benz zaten karsımdakıne bellı etmesemde bu krııterlerı test ederım.ama malesef bızde ehemn bır elektrık ve evlılık ve sonuc 5 yıl dolmadan patlayan dagılan yuvalar

0|0
    0|0
  • çocukların dini mi takım mı tutturuyoruz çok saçma ya din herşeydir öyle iki lafla olacak birşey değil...

soruda ziyade genel güncel konularla ilgili yorumlarını alırım direk soru sormaktansa konulara bakış açılarından kişiliğini çıkarmaya çalışırım.. soru cevapta yalan olma olasılığı daha fazla.. duruşu giyinişi de bana önemli mesajlar verir:)

1|0
    0|0
  • güzel 5 yıldız... sorulması gerekne konuları kendimize yakıltırmadığımzda guru yaparak sormamaızın sorun yaratacağpını işspat etmişler...

1|0
    0|0
    • bu cümleyi kurmak için çok uğraştın mı?

• hayır cevabın biraz karışık geldi 2 defa okuyunca anladım da

• imla kurallarına uymak huzursuz ediyor beni... yüzyüze konuşsak virgül kısmında nefes kese noktalarda susar nefes alır solunkanlırız dinlenerek... burada gelişi güzel karalıyorsun düz yazı anlamı için bile espri sonra gülme efekti yerine gülücük koyuyoruz karşıdaki salaktır belki anlamaz muamelesi yapmamak için... imla kurallarına uymasamda anlıyacağını biliyordum... :))

• guzel ama yeterli değil...

0|0
    0|0
  • bu kadar soru cevaplasaydım tıp fakültesini kazanırdım

0|0
    0|0
  • Soruların çoğu saçma.

Zaten sevgili olduğunda bunların çoğunun cevabını alıyorsun. Hatta hepsinin diyelim ne iş yaptığını vs. her bir haltını öğreniyorsun yaşam tarzını dürüst olup olmadığını vb.

0|0
    0|0
  • benim için 3 önemli soru var;

1-yapay bir yerin var mı

2-nerelisin

3-kaç kardeşin var

ha bir de maydonoz sever misin

1|0
    0|0
    • Diğerlerini anladık da kardeşlerini napıcan çok merak etdim :D

• nereli olduğu önemli mi,insan olması yetmez mi?

• nereli olduğu çok önemli insan olması yeter demek çok romantik bir bakış açısı. Nereli olduğu şundan sorulur bir insanın kökleri onun kültürü ve hayat tarzını da belirler. Bana tamamen zıtsa mümkün değildir.

• hepsi fasa fiso burası ingiltere değişl

0|0
    0|0
  • Bana bir kız bu soruların 5 te birini sorması ayrılık sebebidir. Bune yav havaharpde bu kadar soru sormuyolar.

0|0
    0|0
    • niye ne var ki sorularda bence çok normal

• Bak bir form yap bence sormakla zaman ve para harcatma adama ver eline dosyayı sonra cevaplasın hadi bak sana bide kıyak optik okuyucunda benden cevap anahtarını optik okuyucusuna koy cevaplara bak barajın altında kalırsa şutla

• Bütün soruları sorabilir

Cevaplayamayacagım hiç bir soru yok allaha şükür .)

geçmişimde temiz.

:)

0|0
    1|0
  • bi de şunu eklemek lazim bu soruları sorduktan sonra ; karşı tarafin yakın cevresine, hem ailesini hemde kendisini nasıl tanirlar nasıl bilirler sorusturmak gerekli ...

0|0
    0|0
  • Flört sırasında zaten bu soruların çoğu karşılıklı konuşuluyor, bahsi geçiyor. en azından benim ilişkilerimde öyle olur.

0|0
    0|0
  • yazık.. kendini tanımamış insanlar için ne isteyebilecekleri düşünülüp hazırlanmış bir insan seçme klavuzu.. yazık..

0|1
    1|0
  • oho oooooooooooooooooooo bunları bizim türkler yaparsa kimse evlenemez uleynnnnn biz gevurmuyuz biz türküz türk olarak kalıcaz ne saçmaymış bizim türk kızlarının çoğu evde kaldı ozman bizim türk erkekleri fazla geniş değildir mntığa bak

0|0
    0|0
  • Bazen bu bilim adamlarının çok boş zamanı olduğunu düşünüyorum...

0|0
    0|0
  • ciddi bir ilişki yaşayanlar bunları zaten konuşur illa gidip ingiltereli bilim adamlarının araştırmalarını okumana gerek yok ki

0|0
    0|0
  • eger karsimdaki bakireyse sorun degil...

hatta burada sorduklarin sorular az bile kalir devamini sormasini isteyebilirim...

0|0
    1|0
  • Bakire misin diye sor once :)))

0|0
    0|0
  • Bu tarz sorular aşkı öldürür

0|0
    0|0
  • galiba :) sorcam :D

0|0
    0|0
  • Kesinlikle sorucam

0|0
    0|0
  • kim 500 milyar ister? :D

0|0
    0|0
  • Evli misin?

0|0
    0|0
  • adamlar cinselliği rahat rahat yaşadıkları için içinde geçmemiş soru olarak bizde sorulması lazım.

0|0
    0|0
  • çok emek sarfetmişsin çokkk .. dile kolay kes yapıştır kolay değil tabi .. yaw ne gerek var ha :))

0|0
    0|0
    • emek sarfettim demiyorum,insanların bilmesini istedim

• sorulamayacak sorular değil ama

• gençler için bu soruların pek bir önemi kalmadı para ve makam varsa gerisi boş olduğu bir dünyaya geldik .. ama hepten de değersiz değil elbet .

• Cinsellik ile ilgili tekbir soru yok yani öylemi.

0|0
    0|0
  • Çok soru sorma bokunu çıkartırsın . Hisset ve yaşa ...

0|0
    0|0
  • bu kadar soruyu bana birisi sorsa tamam ben seni arıcam sımdı acıl işim cıktı der kaçardım heralde

0|0
    0|1
  • Çok saçma bunlar bazı şeyler tabi ki olmalı ama bu şekilde değil

0|0
    0|0
  • Erkekler Devam
    4

Kızlar Ne Diyor 19

• Klozetin kapağını kapatıyor musun?Çoraplarını çamaşır sepetine atabiliyor musun?

Bunlar en önemli iki soru...

0|1
    1|0
  • Eski sevgiline karşı hâlâ bir şeyler hissediyor musun?

Ne kadar saçma bir soru.. Bu soru ne kadar sorulursa sorulsun orda %90 dürüstlük bulunmaz.

0|0
    0|0
  • sorulmalı cok cok cok mantıklı...

0|0
    0|0
  • İçlerinden yalnızca çocuk sorusu önemli. Gerisi önemsiz. Hiç birini de sormazdım.

0|0
    1|0
  • Ben de bu konuda şöyle bir paylaşım gördüm hoşuma gitti açıkçası:)
    www.ciddievliliksiteleri.org/.../

0|0
    0|0
  • Her şey tamam görünüp de, sonra maskesi düşenleri ne yapacağız?

1|0
    0|0
  • eski sevgiline karsı halen birşeyler hissediyor musun? en önemli soru bence gerisi aşılır

0|0
    0|0
  • tabiki evet

0|1
    1|1
  • bunları konuştuğun zaman o evlilikten hayır bekleme,bunları sorarak değil yaşayarak öğrenmen lazım,yeri geldiğinde soracağın basit sorularla sonuca gidersin oturup bunları konuşursan o iş biter

0|0
    0|0
    • belki ben çocuk istemicem o isticek ya da ben 2 tane isticem o 5 tane bence bunları konuşmak önemli

• önemsiz demedim zaten,yeri zamanı geldikçe soracğın sorular bunlar,zaman içinde zaten tanırsın,yıllarca çıkıp evlilik vakti gelince sormaya başlayacak halin yok,oturup sormaya başlarsan iyi olmaz diyorum

• tabi anket yapar gibi hepsi bir anda sorulmaz zamanla yavaş yavaş ara ara sorulabilir ancak

• bu kadar soruya cevap vereceklerini sanmıyorum. direk sormaktansa bunların hepsi dolaylı yoldan en net şekilde öğrenilebilir:)) zaten hakkında araştırma yapmadığım insanla sevgili dahi olmuyorm

0|0
    0|0
  • Bu süpeer benceeee =)

0|0
    0|0
  • Hepsine ne cevap vereceğini biliyorum.

0|0
    0|0
    • ben tek çocuğum çok kardeş olan bir kızla evlenmem çok sıkıntı yaratır onun için

• Sorulmasa da olur

0|0
    0|0
  • Hayır ben sormadım öyle evlendim :D

0|0
    0|0
  • hangi akıllı-zeki adam bu sorulara direk cevap verir bacım ?

0|0
    0|0
  • sormadan evlendim gerçi sorsaydım da aldığım cevaplardan tatmin olmazdım

0|0
    0|0
  • Ay sorup cevaplarken sıkılırım bence hiç kimse evlenmesin

0|0
    0|0
  • rose az önce tuğceyle konuşmanı falan okudum önceki bir kaç cevabına falan da denk geldim de helal olsun kız sana sevdim seni. senin gibilerle aynı sitede olmak mutluluk verici. hep kaşar hep o...

0|0
    0|0
  • Sekste nasılsın diye sorsunlar en başta

0|1
    1|0
    • Hiç bir erkek toz kondurmaz bide evlenmeden önceki performansla evlendikten sonraki değişiyor oda var

• Değişir tabi evlendin elinin altında nasıl olsa istediğin zaman yapabilirsin umrunda olmuyo o yüzden yanındaki

Yükleniyor...