Sen hiç derdini anlatacak kadar Türkçe bilen turist gördün mü?

Uyarı amacı güden girizgah notu : Beynim koptu. Birazdan uzun şeyler yazabilirim ama acelem olduğu için kısa vadede yapmam gerek bunu. Ve -bence- okumadan uzaklaşmalısın.

Aslında günün anlam ve önemine uygun neşeli bir şeyler yazmalıydım. Fakat az önce beynimi sıktım, su çıkmadı. Şu bohem günlerimde de neşeli bir şeyler yazmak gelmiyor içimden, dağılın!

Dün güzeldi, çok güzeldi.

Terso bi’ şeyler var şu akşam denilen gudubet vakitlerde. Duraklar kaldırımlara bakıyor, ne garip. Az önce aldığım bir habere göre, çay demlenmiş. Bilirsiniz, iki içki arasında güzelce bir demli çay içmek damakları şenlendirir. Ara-sıcaklara gereken önemi vermeliyiz.

Şehirdeki tüm binaların bodrum katına naftalin koyasım var.

Afili bir bulut evimin çatısına düştü. Gökten düşen üç yıldırım, bizim eve uğramadı. Bir an önce bu şehirden gidilmeli. Nasıl gidildiğinin bir önemi yok.

Şu kaldırımlar da ne kadar biçimsiz. Sanki mimar, mühendis çalışması değil de; bakkal, manav çalışması. Peyzaj anlayışı, orta refüjlerdeki palmiye ağaçlarından ibaret olan bir belediyeden bahsediyorsak, yadırganmaması gereken bir durumdur. Kaldırımların, taşları gerek bize.

Içim karardı. Tam göğüs boşluğumda bir kara-delik. Gidiyorum.

Bu yazı burada biter ve ben çekip giderim. Yüreğimde bir kara-delik, cebimde kalaşnikof.

Bir de tanrı daha yaratıcı olmalıydı sanki. Hani creative manasında. Bu nasıl bir hava ya? Lavinia, günün en gereksiz saatleri bunlar.

Ayak notu : kişisel gelişim kitabı çıkışlı gizli kullanıcı kafası istemiyorum. Hadi ben kaçtım.

0|1
5|14

En İyi Erkek Görüşü

• Şiir gibi bakan kadınlar

Şiirden anlayan adamları sevmeli

Sevmeli ki

Ziyan olmasın o mısralar...

link

Son olarak beni görünce nedense turistler dertlerini konuşmadan da anlatabiliyor = )

1|0
    3|1

Erkekler Ne Diyor 13

• Turistler beni yabancı sanıp hep benimle ingilizce konuşuyorlar. Yani bu durumda aslında derdini anlatacak kadar dil bilen ben oluyorum =((

Kullanıyor şerepsizler beni, hiç Türkçe konuşanı denk gelmedi bana. Hayır öğret deseler " Dil dile değmeden dil öğrenilmez" deyip ufaktan bi' zarf atardım ama o bile daha nasip olmadı =(

İç ses = Rem sen " Dil dile değmeden dil öğrenilmez" İngilizce olarak söyle dile benden ne dilersen..

1|0
    0|2
  • Anca okudum :DD soruya gelince istanbulu ziyarete gelen bir turiste adres sormuşluğum var :DDD

nerden bilebilirdim ben, bıyıklıları hep Türk sanıyordum :(

1|0
    1|1
  • "Dolmuş" demeyi öğrenmiş. Birde arkasından gideceği yeri söylüyordu. Adamı yola bakan bir durağa götürdüm bıraktım, sıkıntı olmadı. Bir de güzel bir yaz günüydü.

1|0
    1|1
  • Detay çok sıkıcı ben başlığa yazıyım

Rus olduğu çok açık bir turistin antep şivesi yaparak ''s.ktir lan'' dediğini biliyorum ki buda abazanları uzak tutmak için yeterli.Çok zeki bir turistmiş

2|0
    0|1
  • hayir ama dertsiz turiste anlatacagi dert veren turk gordum..

ac bir filim felan seyret birseyler yap

1|0
    1|1
  • Soru soru değil resmen roman okur gibi hissettim kendimi. O betimlemeler, o yaşanmışlık...

Bir turist gelip bana hiçbir şey sormadı. Denk gelmedi.

2|0
    3|2
    • Dönmen güzel olmuş. Bıraktığın gibi dönmüşsün hatta, balonlu malonlu.

Cevap için teşekkür ederim. Görüyorum ki eski asabiyetten eser kalmamış.

Hoş geldin öyleyse...

• Cevabında yazdığın sözleri senden kolay kolay işitmezdim, ondan öyle dedim ama bunun bu kadar kafa patlatacağını bilseydim hiç değinmezdim bile asabiyetine. Neyse artık, sıkılmasın canımız...

• Kafa patlatan sensin. İyi misin sen ya ? Sadece bir soru sordum efendice, ergene bağladın. Yazma bir daha mümkünse. İyi günler sana.

• uzundur roman okumuyordum eline sağlık

1|0
    1|1
  • Bi ara cevap vereceğim, ama o ara bu ara değil.

1|0
    0|1
  • Sabahın 5'inde, İstanbul'un göbeğinde nerden kondom bulabileceğini soranı bile gördüm..Yavşak, Türkçeyi biraz bildiği halde İngilizce konuşuyordu..

O değil de, bu kız süper yazıyor..

1|0
    0|1
  • neden türkçe öğrensin adamlar 1 hafta tatil yapacaklar ?

1|0
    0|1
  • Ağzınızla içmesseniz gögüs boşlugunuzda kara delik çıkabilir.

1|1
    1|0
  • Ne anlatmaya çalıştığını anlamış değilim ama imlan gayet hoşmuş.

1|0
    2|1
  • ewet gördüm ben türkçe bilmiyor çok fazla dedi ve derdini anlatmış oldu.. :)

1|0
    1|1

Kızlar Ne Diyor 5

• Merhabalar

Yazinizi okurken öncelikle Can Yücelin bir siirinin su kismi geldi aklima,

"Ben her bahar gitmek isterim"

...

Ellerinize saglik.Beyninize de. :)

Basliktaki soruya gelince de...hayir,hic rastlamadim acikcasi.

Hem hangi derde göre belirlenir bu,orasi da muamma.

1|0
    4|1
  • Bedensel bir açlik, caresi sevismek degil daha farkli bir açlik bu. Kendi ulkesini, kendi yemeklerini, kendi alistigi lezzetten skilircasina bir arzuydu aslinda açlikta degildi. Zihnin, daha onemlisi bedenin, artik alismis gorduklerine, çok siradan geliyor, heyecan istiyordu, farkli caddelerde yurumek, farkli erkekler gormek.

1|0
    1|1
  • gördüm çocuk bişey anlatmaya çalıştı uğraşamadım

1|0
    1|1
  • keşke baştaki tavsiyeni dinleseydim

bide atarlı bir atasözü yazmak isterdim, ama bulamadım

2|0
    1|1
  • Turiste " you go, tomorrow come" diyen memur gördüm. Elleriyle de anlatti içeriği. Muhteşem.

1|0
    0|1
Yükleniyor...