Bu ülkenin sonunu kim getirecek?

Hiç unutmam o zamanlar 10 11 yaşlarındaydım, çok sevdiğimiz altın kalpli bir teyzemiz vardı sanırım 70 li yaşlarındaydı o zaman Allah rahmet eylesin. sağ sol çatışmalarının hızla devam ettiği günlerdi, 80 darbesinin de etkisiyle sol büyük darbe yemiş, milliyetçi görüşler iyiden iyiye popülaritesini arttırmıştı, ülkü ocaklarının tırmanışa geçtiği zamanlardı. işte o zamanlarda o teyzemiz demişti ki: gençler çok yanlış yapıyorlar, sağı da solu da aslında bu ülkenin menfaatleri için düşünüyorlar, ülkeyi seviyorlar ama birbirlerinin düşüncelerine saygı göstermedikleri için sürekli birbirlerini yiyip bitiriyolar asıl tehlikeyi görmüyolar, asıl tehlike alttan alttan geliyor, ne sağ ne sol esas tehlike dinciler ve ülkeyi bölmek için sinsi sinsi ilerliyorlar, gün gelicek sağın solun kıymeti kalmayacak, dinciler tüm ülkeyi karıştıracak demişti.

refah partisinin 61 milletvekiliyle meclise ilk kez girdiği tarihti o.

0|0
2|10

En İyi Erkek Görüşü

• Bu ülkede güçlü olmanın tek yolu her zaman için ne idi biliyor musun? Dini kullanmak . Bu ülkenin %5-10 gibi bir oranı milliyetçi bir o kadarı da solcu etti mi sana %20 . 80 milyona yakın bir ülkeyiz . Bunların da zazalarla birlikte en az 15 milyonu Kürt etti mi sana %20 %5 alevi desek gerisi de etnik köken ve ideolojik düşünce genelinde dağılım gösteriyor.Sen tek bir ideolojiyle ya da tek bir düşünceyle yola çıkarsan bu grupları nasıl safına çekersin ? Bunların tek bir ortak noktası var sözde % 99 u müslüman olan bir ülkeyiz. Bence bu oran %70 - 80 arasına indi bunun da sebebi akp hükümeti. Tayyip Erdoğan en başından beri insanın manevi duyguları üzerinden rant sağladı. Dinin ve İslamın bayraktarlığını yapmış gibi gözükse de islama en büyük zararı verdi . Akp nin " a " sın da ki adaleti Allahın adaletiymiş gibi algılayıp dininden vazgeçenler oldu.

Bu ülke şu anda bitik bir halde. Türkiye'nin %50 si yani Türkiye'nin yarısı bu kadar kötü yönetime rağmen,insan hak ve özgürlüklerinin bu kadar ayaklar altına alındığı bir noktada inanç ve biat noktasına getirdikleri düşüncelerinden kopmuyorlar.Şu anda ne yazık ki Atatürk mezardan çıksa gelse %10 nu belki geçer.Toplumlar hakedildiği şekilde yönetilir bu halka müstehak olan lider Tayyip Erdoğan zaten cahil bir toplumuz bence bunun farkında olmalıyız.

Şu anda RTE çıkıp ulan ben 11 senedir sizi kullandım manevi duygularınızı kullanarak sizi sömürdüm rant sağladım paraya para demedim yedim içtim çıkan kasetlerde montaj değildi zaten, ama pişmanım beni affedin dese inan oyunu bile çoğaltır.

Ama meclis kürsüsüne çıkıp dese ki ben ateist oldum Allah yok din yalan diye konuşsa inan %5 alamaz. Ben anlamıyorum öyle tuhaf bir kitle var ki Gökten Hz İsa inse bu gavurların peygamberi değip deccalin arkasına sığınacaklar. At izi it izine karıştı. İslam gibi bir dinin temellerine ne kadar aykırı davranış biçimi varsa üzerinde toplamış bir insanı islam önderi olarak göstermek nasıl bir mantık ben anlamıyorum.

Atatürk lafını bile duyunca sinir krizi geçiren bir kitle var. Onlara söyleyeceğim tek şey o lider öldükten sonra bile bıraktığı Laik Türkiye Cumhuriyeti sayesinde yıllarca İslam dinine zeval gelmemesini sağladı. Şu anki durum ise Akp nin oluşturduğu İslam düşmanlığı. Akp düşüncelerinden kaçmaya çalışanlar islamdan da uzaklaştı ve her yer ateist kaynıyor. Her sokağa bir kilise açılsa,meydanlarda incil dağıtılsa,bütün üniversitelerde Stephan Hawking ateizm sempozyumları yapsa,herkes ateizm propagandası yapsa İslama inan bu kadar zarar veremezlerdi. Zaten Kurtuluş savaşından bu yana Türk halkı asla tek bir gaye altında toplanamadı artık din de elden gidiyor millet gözünü açmazsa zaten bölünmüş durumda olan ülkenin hiç bir birleştirici noktası kalmayacak. Bak NOSTRADAMUS yüzyıllar önce teyzen gibi düşünmüş link Solcularla, sağcılara kurban olsun bu ülke en azından içten düşünceleriyle ülkelerinin bekası için,bir adam için değil bir gaye için ölümü göze aldıl

1|2
    1|3
    • ne diyeceğimi bilemiyorum, ağzına, eline, düşüncene sağlık. teşekkür ederim. sıkı yazı olmuş

• ne kadar güzel anlatmışsın daha ne denebilirki bunun üstüne.

Kızlar Ne Diyor 2

• dinciden kasıt ne ?

0|1
    0|0
    • halkın dini duygularını, inançlarını siyasete alet ederek iktidara gelenler. onlar müslüman biz dinsizmiş gibi gösterip buradan prim yapanlar. Laik Cumhuriyete karşı söylemler yapıp mevcut devlet düzenini değiştirmek isteyenler. halkı biz ve onlar diye ikiye bölenler.

• türbanı chp nin yasaklamadığını anlamak için biraz siyasi tarihe bakmak yeterli değil mi? 60 yıldır ikitdar olamayan bir parti nasıl olur da bişeyi yasaklar? :)

• ben o yasakladı demedim karşı çıktıklarını söyledim :) yen bu başörtüsü yasası gelince karşı çıktılar günümüzde yakın geçmişte :))

• Dindar adamlardan kimseye zarar gelmez asıl tehlike din dusmanlaridir

0|0
    1|0
    • yazımda dincilerden yani din tüccarlarından bahsediyorum. dirdarlardan tabiiki kimseye zarar gelmez. mevcut iktidar dindar olmadığını Bakara ile makara yaparak kanıtladı zaten. mevcut iktidar halkın dini duygularını sömürerek rant elde etmektedir. ağızlarından din Allah peygamber düşmez ama rüşvet ve yolsuzluk bataklığına gömülmüşlerdir. mevcut iktidar din tüccarlarıdır

• Bakara makara olayini tayyip mi yapti? Rusvet alindimi belli degil iddialar var komplo da olabilir sorusturma devam ediyor.kesin konusmak iftiradir

• bu mantık sonumuzu getirecek işte

Erkekler Ne Diyor 9

• teyzenin aslınd akınadığı fikri başka bir maskeyle savunması ironik geldi bana. Halbuki teyzenin fikirler ve dinler özgürlüğünü savunması gerekirdi. Demekki çok da dinlenesi bir teyze değilmiş. Toprağı bol olsun Allah günahlarını affetsin.

0|2
    1|1
    • heh. bende tam bundan bahsediyodum ''dinler özgürlüğü'' duygulrıma tercüman oldun sagol :D

• seni bilmem dostumda ben o dediğini görmedim türbanlı olduğu için okullara devlet kurumlarına alınmayan arkadşalarım oldu buna keza oruç tutmuyor diye tekme tokat dövülen arkadaşlarımd aoldu konuyu siyasete sürüklemeye çalışıyorsun ben bunu sezdim o yüzden senle tartışmaya girmicem kal sağlıcakla.

• konu zaten siyaset arkadaşım. okullarda türban nezaman yasaklardı diye bir arama yaparmısın lütfen google da. kimin yasakladığını gör böylece

• Ülkeyi dinciler mi alacak diyordu? teyze ateistti ozaman... Dindar bir insanın da kendinden önceki beynamaz insanlar kadar başbakan olma hakkı var bu ülkede. Namaz kılıyor diye dinci diye etiket atamazsın,dindar diyebilirsin sadece. O da kötü bişey değildir. kimliğinde müslüman yazmayanların böyle konuşması normal karşılanabilir ama müslüman yazanlarında böyle davranması çok trajıkomik...

1|1
    1|2
    • teyzem de namaz kılıyordu. dini siyasete alet edenler ülkeyi bölenlerdir. ağızlarından din iman Allah kitap düşmüyor ama kendi aralarında konuşurlarken ayetle makara yapıyorlar. uyanın artık. her müslümanım diyen müslüman değildir. gerçek bir müslüman ibadetini yaparken bin tane kameramanı camiye çağırmaz.

• bu ülkenin sonunu aç gözlü, bencil zihniyetli, doğayı, hayvanları ve insanları düşünmeden sadece kendisinin rahat bir hayat sürmek isteyen bir sistem getire bilir bu sistemin adı KAPİTALİZMDİR. kim hangi fikirde, inançta ve ırkta olursa olsun bu sisteme karşı ortak bir savaş verirse işte o zaman gerçekten güçlü rahat özgür zengin bir ülkeye sahip olabiliriz.

0|1
    0|0
  • Dogru diyosun arkadaşım,bu ülkede akplilerin yaptıklarından sonra hala dindar parti diyip bu dincilere,dini kullananlara oy verenlere Allah akıl fikir versin,bu ülkede İslami en şeklde savunan parti Mhp olmuştur,sayıları azda olsa Bbp'de buna dahil

1|1
    0|0
  • senin bu anlattıkların zırva. cumhuriyeti anlatırken ilk okulda anlatılan şeyler bunlar. dinden kimseye zarar gelmez sadece kendi çıkarları doğrultusunda insanlar kullanır. bu dediğinle Allah'ın dinini yasaklamak gibi bir şey konuşuosun unutmaki islamı Allah koruyacak taki ahiret gününe kadar. millet bıktı bu solculardan ve baskılarından sanıyorlarki biz varız Türkiyede halbuki efendi kişiler yani millet sokağa dökülüyor hayır dökülmüyor ama dökülürse ortada sağcılık solculuk bırakmazlar. kim benim anamın başını açmak isterse ona düşmanım diyor. düşünsene senin dediğin sana doğru başkası başka şekil düşünüyor. travestiler kadınlığa özeniyor sana dünyaları verseler penisini kestirmezsin ama adam hiç düşünmeden hem kendini becertiyor hem kestiriyor. yani konunun aslı birbirimize saygı duyduğumuz ve sorunları masada çözdüğümüz sürece biz Türkiyeyiz onun haricinde bu kavgalar devam eder ve gücü gücü yetene olur. şuanki partilerin hiç biri anlaşmaya varmıyorlar.

1|1
    0|0
  • yani aslında dinciler demesekte dini siyasete alet edenler veya insanların dine olan bağlılıklarını kullananlar desek daha doğrusu olur. Çünkü gerçek dinci insanlar kimsenin etlisine sütlüsüne karışmadan dinini yalıyorlar.

0|1
    0|0
    • ben de onu diyorum zaten, dinci demek dini siyasete alet edip halkın inançları üzerinden rant ede eden demektir. diğeri ise zaten samimi müslümanlardır, ellerinden geldiği kadar dinin gereklerini yerine getirip ibadetlerini yaparlar. olması gereken de budur zaten. googladan ayet salla diyo adam ya. ben sabah salladım bir tane diyo. bunu Allah görmüyor mu?

• adam bildiğimiz cia ajanı gibi bişey gerçekten

• herkes ben demiştim der ama baştan beri söylüyodum okul zamanlarında da çok beynimizi yıkamaya çalıştılar ama hep karşı çıktım. Sonuç ortada :)

• valla ülkeyi dinciler mi karıştıracak inançsız dinsiz-imansızlar mı karıştıracak bilmiyorum fakat seçimlerden sonra birşeyler olacak.

0|0
    0|0
  • Dini kullanıp iktidara gelenler her zaman amerikanın uşağı olmustur. Bi gün çok fena patlıcaz ama hadi hayırlısı.

0|0
    0|0
    • amerika pompalıyo zaten bunları ülkede ayrımcılık yaratsınlar diye. din istismarcıları birleştirici değil ayrımcı oldukları içinde ülke içi kargaşa kaçınılmaz luyo. amerikanın işine geliyo tabi bu durum

• Katılıyorum bunlara kalsa islam arap dini Arapça öğrenmek farz arap kültürüne geçmek farz vs. Atatürk'ün hem kültürümüzü koruyup hem dinimizi yaşamamızı sağladıklarını anlayamıyorlar. Atatürk olmasa kuranı tercüme eden bile olmaz yani. Bi Müslüman neden ataturku sevmez anlamıyorum

• Atamıza dinsiz diyorlar. Bir gecede alfabeyi değiştirebilen bir lider eğer dini görüşü islam olmasa bir haftada tüm üykeyi hristiyan yapmasını da bilirdi. Ama ulu önder belki de islamiyete en büyük hizmeti yapan bir liderdir

• Sen bunlari kafana takma :)

0|0
    0|0
Yükleniyor...