Dağdaki çobanla, profesör'ün oyu neden eşit ?

Cidden okumusla, okumamısın oyu neden bir tutuluyor ki ?

Sen 100 lira verirsen, kömür dagıtırsan cahil halk da oyunu sana verir tabii. Ne kadar çok para o kadar çok oy.

Profesör'ü bu kadar kolay kandıramazsın oysa ki. Ya da senin benim gibi adamları kömürle, makarnayla kandıramıyorlar.

Mitinglerde gördügünüz kadarıyla kültür seviyesi yerlerde. Başbakan ne dese ''yuuuuh'' diyen birisi ile bizim oyumuz aynı olacak şimdi.

Aysun Kayacı'ya salak falan dediler de kadın harbiden haklıymıs.

0|0
10|11

En İyi Kız Görüşü

• haklı tabiki. ilkokul mezunu çok sevdiğim bir teyzeme neden oy veriyorsun kasetler çıktı yolsuzluklar ortada dediğimde ben bilmem beyim ne derse ona vericem diyor. bu insanlardan ne bekliyorsun ki. oy verebilme kapasiteleri yok

1|1
    1|6
    • olay mantıklı davranmayıp takım tutar gibi bağlanmış olmaları. şimdi ben a partisine oy veriyorsam bu ömür boyu buna bağlı kalacağım anlamına mı gelir? hayır ...yanlış gelen birşeyler olursa elbette farklı adaylar ararım. insanların bu noktada sorunları var

• güncelleme müthiş:D

Kızlar Ne Diyor 9

• Düşüncen o kadar saçma ki..

Bir sürü prof vs okumuş insan da akpye oy veriyor. Eee onları da mı kömürle kandırmış peki bu adam? Eee hani bu ülkede demokrasi? Daha halklar eşit oy bile kullanamıyorken, birinin oyu diğerinin oyundan üstün tutulacakken? Hem sen sadece akp mi makarna kömür vs dağıtıyorsun? Chp Mhp vs vs diğer partiler de o köylü diye küçümsediğin insanlardan oy toplamak için neler neler verdiklerinden haberin yok heralde.

Tabi ama ya Akp verirse yanlış ters ama chp verirse hakkıdır. Böyle saçmalık olur mu ya?

Ben üniversite okumuş biriyim. Benim oyum dağdaki çobandan daha üstün tutulacaksa ben oy falan kullanmam.

Şimdi işine gelmeyen yorumumdan dolayı beni de engelleyebilirsin.

1|2
    1|2
    • Prof adam butun ideolojileri bilip oy veriyor. Akp zaten kimlerden oy aliyor bana soyler misin ? Ogrenciler, ogretmenler, askerler akp'ye oy vermez. Simdi diyeceksin ki bizim komsu asker akp'ye oy veriyo. Azinlik, cogunluga etki etmez. Ama sen tutup da hicbir ideoloji bilmeyen bir adama para verirsen, baskasina komur dagitirsan oy alirsin. Baskasi da suru psikolojisineden dolayi oy verir. Miting'de lutfen 20 kisiye ''neden akp'ye oy veriyorsunuz'' de sonra tartisalim

• Egon haddindan fazla yükseklerde. Boşuna burada seninle hak hukuk eşitlik muhabbetlerine giremeyeceğim çünkü nato kafa nato mermer. Sırf akp başa geçmesin diye siz köylülerin szin partinizin dışındakilerin oyunun geçersiz olmasını da istersiniz. O yüzden daha fazla açıklama yaparak kendimi yoramayacağım. Zira ne anlıyorsunuz nede anlamak istiyorsunuz.

• Giremezsin zaten. İnsan haklari ihlalinde Dunya 1.si bir ulkede bana ancak kagit uzerinde bir hukuktan bahsedebilirsin. Akp zaten nasil basa gecti haberin yok. Sandiklarda hep chp cikarken, birden akp basa geldi. Cok garip. Olu adamlar oy atti akp'ye bak sen su akp'nin hikmetine

• insanlar arası sınıf ayrımları burjuva kesimi gibi köhne orta çağ zihniyetinde kaldı. ve kimseyi küçümseme hakkımız yok.

2|7
    1|0
  • Aysun Kayacı gibi bir o...pu nun lafının arkasına da sığındınız sonunda...

yokluk insana neler yaptırıyor ALLAH ım...

4|4
    2|3
  • Dağda ki çoban insan değil mi

Onların oyu yarım sayilsin o zaman

2|1
    0|1
  • eğitim düzeyin karakterin hayatın nasıl olursa olsun seni o dağdaki çobandan ayırmaya yetmez çoğu zaman.hepmz insanız ve eşitiz.hepsiinden önce nefes alıyoruz.bu da alakasız oldu ama idare et artık

0|0
    0|0
  • herkes insancılı oynar şimdi gülerek izliyorum eşit olmamalı

1|1
    3|1
  • Atamızın kemiklerini sızlatıyorsunuz.

0|0
    0|0
  • Şu sözü kullanan şahıslar önce aynaya bakmalı. Bir başkasına göre de bu sözlerin sahibi çok zavallı olabilir çünkü. Okumak ile de insan olunmuyor. Cahillik vurgulanmak isteniyorsa o halde çözüm nedir diye düşünülsün. Aşağılamak ile bir yere varılmaz.

1|0
    0|0
  • asıl cahil sensin ya. şu söylediklerini tekrar oku resmen cehalet akıyor. tabiki de aynı olacak onlar bu ülkenin vatandaşı değil mi? araya statü farkı mı girecek? eminim zor şartlar da yaşamasına rağmen oldukça kültürlü, zeki insan var o cahil dediğin kesimin arasında.

4|4
    2|0
    • Cahilleri ve aptalları kandırmak daha kolay. Akıllılar kendini belli ediyor zaten

• Aysun kayacı beni niye kandırsın.

• Sorun cahilligi degil yalniz.sorun su ki turkiyedeki egitim seviyesi cok dusuk ve iktidar bunlari somuruyor.insan olarak tabiki esdeger ikiside.ama birey olarak degiller.birisi varim diyorum oteki olmasamda olur mantiginda.oy olarak farkli dusuncelere sahip olduklari icin esdeger degiller bu konuda.bu arada aysun kayaci zeki oldugu icin degil salak oldugu icin soyledi onu zamaninda ama bozuk saat misali tuttu sadece yoksa bisey bildiginden degil

Erkekler Ne Diyor 11

• çoban diye aşaladığın insanda kötü zihniyet yok :) Profesörle aynı kefeye koyulmasını istemiyosan israile gide bilirsin orda aynı kefeye koymuyolar bu memleket sizin gibi cahiler yüzünden böyle :) koçum şimdi sen bide egelersin yazı yazmasın diye sizin gibi cahiler böyle konu açarlar milete laf sokup egeli basarlar :) ankaraya gidince oy toplamak için mhp işaretini ben yapmadım :D bukalemun gibi :D helal olsun herkez yolunda

2|2
    2|1
    • 1-Cahil kime denir git ögren önce. 2-Gizli'den yazınca engellenmıyor, bak bu da bir cahillik. Kemal'in ülkücü işaretini örnek gösterecegine sen önce basbakanın binlerce gafına bak.

• Dostum Yediyse Helal olsun Adm YApıyoda Yiyoda WArmı ötesi Başa Babanda Gelse yer Kardeşim Buzamana Kadar yedilerde Ne yaptılar Kedi Uzanamadığı Ciğere Mundar Dermiş

• yediyse helal mi olsun yani hırsızlığa göz yumuyorsun..iyi bunun bide öbür tarafı var o zaman da ALLAHA öyle dersin yol yaptılar metro yaptılar ama bir yandan da yediler göz yumdum helal olsun dersin! yahu bu nasıl kafa yapısı çözemedim ben

• senin kandırılmaya gerein yok beynin yıkanmış zaten Dağdaki çoban diyerek insanlarımızı bu kadar aşağılayıp kendini bu kadar kibirli görmen yeter

1|2
    0|0
  • bu olaylar japonyada yaşansaydı adamlar ya harakiri yapar ya da istifa ederlerdi! bizimkiler pişkin pişkin hala sırıtıyorlar..

japonyaya dinsiz diyorlar ama müslümanlıkta olması gerekn şeyleri kendilerine ilke edinmişler..bizde ise tam tersi..ALLAH sonumuzu hayr etsin...

0|0
    0|0
  • haklısın,bu sorunun cevabını buldugumuzda cag atlayacagız...

0|0
    1|1
  • peki sayın profesör sosyal devlet dimi Türkiye ? bana sosyal devlet ne demek söyler misin profesör ?

2|1
    0|2
  • Cozumu yazmamissin ama ben soyliyim.cozum sinif olarak bakmak degil. dagdaki cobani prof yapmaktir cozum.baska turlu cikilmaz icinden bu isin

1|0
    0|2
    • Çözüm yok evet. Ama bu şekilde de hiç adil değil. 1 adam düşün abi bütün ideolojileri biliyor, bilerek oy atıyor yani. Diğeri de ''valla geçen mitingde 100 lira aldım şimdi de 150 alırız herhalde'' diye gidip bayrak sallayıp oyunu akp'ye atıyor. Bu iki oy valla billa eşit değil ya

• Evet bu iki oy esit degil biri kitlesel oteki bireysel dusunuyor.birisi caliyor ama yapiyor ya diyor otekide calamaz arkadas benim param o diyor.aradaki tek fark bu malesef.bu arada oylarada bu kadar guvenmeyin sembolik gostergeler onlar.son 5 yilda hic bir secim oylarin tam kapasitesine gore baz alinmamistir.muz cumhuriyeti sonucta

• Okumak, Okumuş olmak . Bu eşitliği sağlamak için.

0|0
    0|0
  • demokrasiden dolayı.

0|0
    0|0
  • Ilkokul mezunlarindan'da chp'ye oy vermediklerinimi düşünüyorsun, peki aynı şekilde profesörülerinde akp'ye oy vermesi durumunda ki bircok profesör veriyor, böylelikle aslında senin nekadar bir gerizekalı olduğunu anlamak icin ilkokul mezunu olmak yeterli olmazmı

0|1
    0|1
    • Olay akp chp mi sadece ? Bunu anladiysan senin zekana siciyim gizlemis bir de

• Kufur ederek inmis olmuyor musun zaten minakodugumun salagi. Siz akp'lilerin kafa bu kadar basiyo iste

• Sen kasindin ondan

• ya birader sendeki bu kibir nedir? küçük dağları sen mi yarattın? benim çevremde birçok kişi ak partiye oy veriyor ancak ne kömür ne makarna yardımı aldılar. yapılan hizmetten memnunlar o kadar. sen burada neyi kimi aşağılıyorsun? cahil dediğin kesim halkın bizzat kendisi. senin gibi bir avuç aydın adam(!) istiyor ki benim oyum 3 oy yerine geçsin. yok öyle bir dünya. herkesin oyu eşit malesef. ha bu arada oylar eğer ki seviye farkına göre verilseydi emin ol senin oyun yarım oy sayılırdı. ben kendi milletini aşağılayan adama yarım adam derim kusura bakma. ona da yarım oy düşer.

0|1
    0|0
    • 200 lira dagıtarak ben bile iktidara geirim. Dini kullanarak ben de o kadar oy alırım. Halkı kandırmak zor bir sey değil bunu anlayamıyorsunuz ne yazık ki. Her konuda şeriatcı kesilenler bu konuda hümanist kesiliyor basıma

• ya sen beni ne kadar tanıyorsunda şeriatçı diye damgalıyorsun? sen çok boş konuşuyorsun azıcık otur bir sakinleş ve oku buradaki yazıları. mesele profesörse benim akrabalarımın yarısı üniversitede ve ak partili. içinde profda var,doçentde var. yüksek lisansa devam eden de var. bu adamlar senin istediğin tipten okumuş değil. bunları da beğenmezsin ama hepsi tırnaklarıyla kazıyarak geldi oralara. para kısmına gelince de yok öyle bir para. bende katıldım mitinge bizzat şahidim herkes gönüllü gelmişti.

• ne profesörler gördüm ne müdürler gördüm öyle böyle hırsız değildi karaktersizler

3|2
    0|1
Yükleniyor...