Beyaz mı sarı mı ? işık mı ? hangisi olsun ?

merhaba beyler bayanlar iyi geceler diliyorum hepinize

sorum şu odanıza yeni bir ampul alacaksınız gün işıgı yani sarı ışık mı ? yoksa beyaz ışık mı tercih edersiniz ve neden ?

beyaz rengi fazla ışık verir parlakdır göz alır gözü yorar

sarı ışık öyle degil beyaza göre az aşık verir göz almaz gözü yormaz ve az elektirik harcar diye biliyorum onun için sokak lambaları hep sarı işık tercih ediliyor göz almadıgı için trafikde sürücünün gözünü yormaz kazalar olmaz siz ne diyorsunuz ?

cevaplarınız benim için önemlidir sayın degerli ks üyeleri lütfen eksik etmeyin teşekkürler

0|0
9|2

En İyi Kız Görüşü

Kızlar Ne Diyor 8

Erkekler Ne Diyor 2

• Oncelikle sokak isiklarinin sari olmasi sadece ve sadece en ucuz enerjiyle en cok isik akisi elde etmek icindir( sodyum buharli olarak )olarak tabir edilir kamasma nedeniyle evlerde asla kullanilmaz kullanilamaz.

Standard olarak en cok kullanilan cold white/daylight/warmwhite dir.Bulundugu odanin ozelliklerine gore secim yapabilirsin duvar rengine bakarak beyaz sa yansima katsayisi yuksek oldugu icin genel aydinlatmayi warmwhite ile yapabilirsin ,ozel aydinlatmayi abajur/masa/lambasi gibi aydinlatmalari daylight yapmani tavsiye ederim. Calisma odalari ve genelde kitap okudugun yerlerde indirekt (kaynagin direkt goze gelmedigi )los dedigimiz yerlerde kullanabilirsin bu gozu hem dinlendirir hem yormaz.Mutfakta tabla uzeri aydinlatmayi coldwhite genel aydinlatmayi warmwhite yapabilirsin karma bir isik huzmesi elde etmis olursun.MISAFIR ODASIYLA bitirelim yemek masasinin bulundugu yerde aydinlik duzeyi maksimum olmalidir yemek yerken ortamin romantik olmasini mumlarla saglayabilirsin veya lambalarin kapatarak ama yedikleri yemekleri gormelerini saglamak durumundasin bunun icin aydinlik duzeyi maksimimum tercihen daylight olmalidir .Basucu lambalarini warmwhite olmasini tavsiye ederim.

bilgine

1|0
    0|0
  • Beyaz.

0|0
    0|0
Yükleniyor...