Neden sessiz insanların üstüne gidilir?

Arkadaşlar herkese iyi akşamlar, umarım iyisinizdir... Lütfen sorumu tamamen okuyun.

Ben yeni girdiğim ortamlarda önce insanları uzaktan gözlemler, sonra kendime yakın bulduğum bir veya iki kişiyle arkadaş olurum. Ben şu an okuduğum okula sonradan geldim. Sınıfta malesef kendime yakın bulduğum bir kişi olmadı, konuşsam bile arada bir konuşuyorum sadece. Yalnız şunu fark ettim; mesela bir konuda hoca ya sa herhangi bir arkadaş bana bir soru sorduğunda cevap veriyorum. Başka biri mutlaka araya giriyor ve o zaten konuşmaz, sesini duymadık gibi şeyler söylüyor ya da ben konuşurken pür dikkat bana odaklanıyorlar. Son bir ayım kaldığı için sorun etmiyorum fazla ama bütün ortamlarda karşılaşıyorum benzer olaylarla. O yüzden bu sorumu konuşkan, rahat, kendini iyi ifade edebilen arkadaşlara sormak istedim. Neden sessiz insanların üstüne gidersiniz?

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• BUnun cevabini sizin kadar bende merak ediyorum...:) Gercekten neden boyle yapiyorlar? Sessiz ve icine kapanik oldugu belli olan bir insana, ene azindan arada br konustugunda, konusma ve kendini ifade etme hakkini vermeli diger insanlar, arkadalari, cevresi her neyse...:) Biraz daha duygu, hassasiyet ve empati lutfen...Insanlarin bazi farkliliklari ve degisik karakter ozelllikleri oldugunu anlayalim ve kabul edelim ;)) Bu konuda bu kadar duyarli olmamin sebebi, benimde ayni kisilik ozeeliklerinde, sessiz, sakin ve secici bir kizimin olmasi, 14 yasinda... :(( Ayni zorluklari oda yasadi bu yil 9.snifita , tamamen yeni bir okul,ve hic tanimadigi insanlardan olusan bir okula basladiginda:)

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• Cünkü seslilerden korkuluyor

1|0
    0|0
  • bende senin gibi sayılırım cok insan sevmem ama kendimi iyi ifade ederim hata cogu zaman biri bir sey anlatamagında ya ali sen anlat derler suskun olgum için ustume geliyorlar cunku susan insan ezik görürler bir söz var muhakka var dır susma susdukca sıra sana gelir işte o felsefe diyelim buna

1|0
    0|0
  • ben sessiz insanların üstüne gitmem ve sessiz olarak nitelendirdiğimiz insanı samimi bulursam arkadaş olmak için çabalarım

bu arada Soner ben <3

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• iyim tesekkur ederim :)

umarim bu cevabim seni rahatlatacak canim..

benimde sinifimda 2 cinli kiz var..

hic konusmazlar.. ve herkes ha bu zaten konusmaz.. ezilince bile birsey soylemez diye

korkmayip,komik olmaya calisiyor.. aslinda suskun olmak iyi degil.. bende sakin bir yapiya sahibim.. ilk basta beni oyle saniyorlardi ama ben konusmaya basladim.. kendimi nasil biri oldugumu ifade edince artik kimse bana laf edemeyez oldu..

kendine guven canim kendin gibi davran suskun olma derslerde aktif ol..

iyi huylu ol biliyorum kimseyi bulamadin ama sabret..

herkesle mesafeli olmayi dene

1|0
    0|0
  • Biliyorum bu duyguyu... benim de sık karşılaştığım bir durum. Bence insanlar her insanı aynı zannediyorlar. Herkes konuskan girişken olamaz ya... Bence kafana takma...Ayrıca sessiz insanlar hep daha fazla ilgi çekici olmuştur:)

1|0
    0|0
  • Karşı taraftan cevap gelmeyeceğini ve rezil olmayacağını bilen karaktersiz insanlar yapar bunu.aldırış etme .

1|0
    0|0
  • Fen liseleri hariç tüm okullarda bu türk olaylar oluyor aklı sıra insanlar komik olduğunu düşünüyor işte :)

1|0
    0|0
Yükleniyor...