YGS'de soru yanlış arkadaşlar acil bakın

Sosyal Bilimlerden soru yanlış. bazı sorular açıklanmış link bu sitede..

16-İnsanlar,binlerce yıldır doğa ile uyum içerisinde

yaşamaya devam etmiş ve bu süreçte doğanın

özelliklerini keşfederek yaşamı kolaylaştırmaya

çalışmıştır. Ancak zamanla insan-doğa etkileşiminde

insan daha baskın bir duruma geçmiştir.

Buna göre aşağıdakilerden hangisi, parçada

belirtilen duruma örnek gösterilemez?

A)Sulak alanların kurutularak tarım yapılması ve üretim

artışı

B)Su kaynaklarına yakın alanların yerleşme yeri

olarak seçilmesi

C)Barajlar yapılarak sel ve taşkınlardan korunma,

enerji üretimi

D)Kutuplara yakın alanlardaki yer altı kaynaklarının

çıkarılması ve işlenmesi

E)Fay hatlarının bulunduğu alanlarda depreme

dayanıklı yapıların inşa edilmesi

Bu soruyu çok iyi hatırlıyorum b olan şık a sıkkıydı aslnda. bende ayı işaretledim. çok düşündüm kararsz kalmıştım ve a yaptım. ama a şıkkı Şu an b de görünüyo

0|0
3|7

En İyi Erkek Görüşü

• eriyerek bitin gidin artık şu siteden pis ergenler bıktık sınav muhabbetinizden.

1|0
    0|0
    • ahahah :D ne güldüm ya :D .D :D

Erkekler Ne Diyor 6

• merak etme daha cok yanlış soru cıkacak. ama bunu bilemeyecek kimse. neden mi? cünkü sorular cözülemeyecek. %20 lik kısma bakmak lazım orada varsa var

bu dedigin soru da oradan sanırım

herneyse Tv programları yapılıdı sorular cözülürdü. ama %20 diye cözen pek yer yok.

bu durumda da ispat eebilecegin birşey yok. sınav sistemi işte. soruların sınavdan sonra acıklanmaması da neyin nesi? yeni nesile acıyıroum.

0|0
    0|0
    • gerçekten çok saçma açıklanması lazım. ama soru yanlış ben adım kadar eminim b şıkı a daydı ve ben a yı isaretledim. şmdi yanlş saylcak soru. b şıkkına gelmiş inanamıyorum ya

• Sorular yanlış degildi ki olsa şimdiye ögrenciler yayardı bu sınava full çekenlerde giriyor merak etmeyin

• Yanlış soru cıkacak. ama full ceken dedigin de ikilmede kalarak sansınadogruyu cevaplayandır.

Ayrıca soru illa yanlış var. ama bunu kimse bilemeyecek. cünkü başka hocaların da cözmesi gereken kısımlar var.

her soru yanlış kimse diyemez elbet.

• Ben Coğrafya öğretmeniyim b sıkkı doğru çünkü orada doğaya boyun egme var birnevi çünkü zorunlu olarak su kaynağına yakın yere gidiyorsun yani doğa seni yönlendiriyor. Siklarin yerleri değişiyor kitapçıktan kitapçığa belirteyim

0|0
    0|0
  • B şıkkı dogru burada. Ki soru yanlış deigldir kitapcıkta sorularla bilikte şıkalrda degişir genelde ondan doalyı öyledir ordaki b şıkkının dogru demesi bdekini işaretlemişsen soru nyok..

0|0
    0|1
  • soruyu hatırlıyorum ama şıkı hatırlamıyorum salakça bir soruydu zaten şıkalr bir birine çok benziyor

0|0
    0|0
    • coğrafyanın bütün soruları salakçaydı zaten :)

• ben bikere matematkle feni çözmedimki. sözelciyim sosyalle türkçe çözdüm. ama bazı soruların sıkları çok saçmaydı

• fen de vardı geyik sorular keşke bakaydın hayırlısı olsun hakımızda artık :(

• Şimdi senin kitapçığında a olan şık bu sitede b demi görünüyor?

0|0
    0|0
    • aynen öyle

• çok ilginç. Ya senin kitapçığında sorun var ya da sitedekinde. Dilekçe yazmanı öneririm.

• Siklarin yerleri değişiyor kitapçıktan kitapçığa belirteyim

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 3

• b şıkkı olcak cevap yanlışlık yok o soruda.

0|0
    0|0
  • hayırr bebegımm a şıkkı bende onu yaptım ornek gösterilemez dıyo mantık hatası var zaten düşünsene bir bu soruyu bende cok dusundum dogru dogru bende de bu şık D y di sınavda

0|0
    0|0
    • nasıl yani herkeste farklımı yapmşlar şıkları

• Mantık hatası yok diger şıklarda insan dogayı degiştiriyor ama b şıkkında dogaya uyum saglıyor..

• akilli kopya olmasin diye sik degistirmesi yapildi senin ki kodladigin uzun kitapcik turu vardi ya ona gore okunacak yani a sikki gibi siknti yapma

0|0
    0|0
Yükleniyor...