Kenan ışığın bana borcu vardı ne yapayım ben şimdi

merhaba arkadaşlar özet geçeyim geçenlerde bana tlf geldi sevdiğim bir arkadaşımdan..kenan ışığın evinde tadilat işleri var yaparmısın dedi okay dedim..

neyse adresi verdi gittim bunun eve.. kartonpiyerler filan bazıları dökülmeye başlamış yer yer..madem öyle dedi yapmışken komple yenileyelim..

daha sonra balkonundaki demir ferforjeler paslanmış filan bunları da bir güzel zımparalayıp boyadım..

kenan abi dedi ki ya memet usta benim çalışma odasında da yerde şişme var bir bakalım dedi okay dedim bakalım..

bi baktım lambiriler su toplamış patır patır atıyo onları da yeniledik..

tam 14 gün çalıştık 2 kişi 28 yevmiye..ve özel araba git gel yol mazot masrafı..hastaneye düşmeden 2 gün önce dedim böyle böyle kenan abi para lazım bir avans ver..tamam dedi ben kadıköydeyim yarın veririm..

ve o gün hastalandı malumunuz..

para da isteyemedik öyle kaldı ne yapayım ben şimdi başımın gözümün sadakası mı olsun diyeyim?

0|0
10|7

En İyi Kız Görüşü

• Hayır canım ararsın, telefona eşi vs bir yakını çıkar. Geçmiş olsun dersin, üzüldüğünü belirtirsin sonra da tadilat işlerini bitirdiğinizi söyleyip ücreti ne zaman alacağınızı sorarsın.

Olumlu bir yaklaşım sergilerse mantıklı bir cevap verir.

Olumsuz bir tavra girerse, acılarını anladığını belirtip hakkın olan parayı istediğini hukuki yola başvurmaya gerek bırakmamalarını rica edersin. ;)

Not: bir hukukçu olarak soğukkanlılıkla cevapladım kardeşim :)

0|1
    0|0
    • eşini aradım yalnız buraya yazmak istemiyorum konunun uzamaması açısından ve etik olarak..önce kenan abi bir iyileşsin ayağa kalksın ondan sonrasına bakarız :)

• iyi de beril hanım kör müydü sen o evde çalışırken o görmedi mi?

• beni görmedi ben de onu görmedim evde yoktu o tadilat nedeniyle başka biyerde evleri var sanırım kenan abi de fazla uğramazdı.yapılacak işleri gösterir ya da tlf açardı tlfnla konuşurduk genelde.

Kızlar Ne Diyor 9

• Haklisin bence sen bir esnaf olarak zor durumdasin anliyorum sizi cebinden yemissin..

Allahin takdiri olsa gerek vardir bir hayir kardesim.elinde fatura senet vs.bisey yokmu.?

0|2
    0|0
    • fatura senet filan hiç önemli değil bunlar zaten vermicem demiyor ben gidip de istemedim para adam canıyla uğraşırken ayıp olur diye..iyileşsin bir o beni arar zaten umarım :)

• Onun icin dua et ve bir an once iyilessin. Sevdigimiz bir sanatci. Insallah yakin zamanda sagligina kavusur ve sende parani alirsin.

0|1
    0|0
  • Aman boşver kalsın adam can çekişiyo :D

0|1
    0|0
  • Yok canim demeyin tabi kiii. O sizin emeğiniz. Herşey yoluna girdikten sonra talep edersiniz

0|1
    0|0
  • Vah yavrum sınavdan mı çıktın sdfgszgv

1|1
    0|1
  • BEN bu soruyu okumadan önce ne içtim acaba ?

1|0
    0|2
  • ahahjkshkhjsadsf ne ara böyle insanlar olduk biz ya

1|0
    0|2
  • Ne içtin sen?

0|0
    0|2
  • Sabirla bekle ve olmesin diye dua et :))

0|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 7

• iyileşmesi için dua et bence.

0|1
    0|0
  • çalışmışsın anlının teridir hakkındır istemek lakin bu dönemde isteme bence koyun can derdinde kasap et derdinde bir konuma düşmen yakışmaz sana sonuçta sanatkar insansın. bekle çok aciliyetin yoksa tabiki.

0|1
    0|0
  • Ben deliyim siirini dinlemissin..

Muhtesem bir siirdir..

Para konusuda mecburen beklıycen ustam yapacak bir sey yok..

0|1
    0|0
  • kasap et-koyun can.

0|1
    0|0
  • öbür tarafta alirsin ödemeyi.

0|1
    0|1
  • Usta adam hayatıyla cebelleşiyo sen para derdindesin Allah aşkına biraz merhamet yahu. İnsaf.

0|1
    0|0
    • kardeş bize de para lazım beni 1 ay geriye düşürdü ve sıkıntıya soktu bu durum ama olsun kenan abimiz iyileşsin önemli değil bunlar

• iyileşmesini beklemelisin bence

0|0
    0|0
Yükleniyor...