İyilik yap denize at //// Merhametten maraz doğar ?? Çok çelişkili iki atasözü.

Hangi atasözüne katılıyorsunuz. Ben ikisi arasında kaldım sizin bu konudaki görüşünüz nedir? Hangisine katılıyorsunuz . Bu ikisi çok çelişiyor ..?

0|0
4|9

En İyi Erkek Görüşü

• İyilik yap denize at, balık bilmezse halik ( Allah ) bilir. Birincisi inancımız gereği elbette daha mantıklı. İkincisi gibi olan insanlar da var tabi. Yaptığın iyilikten sana zarar veren tipler... Ancak insanlar değer bilmese de bizler iyiliği Allah için yapmalıyız, insanlara yaranmak için değil.

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Tabiki ilkini tercih ederim.. ikincisini ilk yaşadığınız da bir dahaki sefere daha dikkatli olmanızı sağlar, ama bu benim iyi niyetimden bir şey kaybettim..

1|0
    0|0
  • bazen doğru olabılıyor karsı tarafa ne kadar emek versende deger versende boşa cıkabılıyor

1|0
    0|0
  • ilkinde sinsice bir geri dönüş beklentisi var. yaptığım iyilikler bana geri dönsün şeklinde.

1|0
    0|0
  • İlaç içmek faydalıdır. Ama ilacı hasta değilken içersen zararlı olur. Atasözlerinin ikisi de doğru.

1|0
    0|0
  • Yapılan iyiliği kul unutsa bile Allah unutmaz.

Iyiliği Allah icin yaparsan üzülmezsin.

Sonucta insan ciğ süt emmiştir.

Yapılan iyiliğe ihanet ile karsılık verebilir.

Celiski yok sözlerde yani..

1|0
    0|0
  • Ata bu borumu vardır bir bildiği..

1|0
    0|0
  • İkisinide farkli kişiler farkli zamanda farkli kişiliklere göre soylemişler atalarimiz.

1|0
    0|0
  • Kaz gelecek yerden tavuk esirgenmez

Pirince giderken eldeki bulgurdan olmak

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• İyilik yap denize at atasözü, yani karşılık beklemeden iyiliğini yap çünkü Yüce Allah mükafatını verir denilmek isteniyor.

Merhametten maraz doğar ise.. Örneğin, çok zulüm yapan bir insan var eğerki sen ona doğruyu anlatmayıp hala merhametli davranırsan o insan doğru yolu bulamaz ve zulüm yapmaya devam eder. Bu durum da nerede merhametli olacağımızı ya da olmayacağımızı iyi kavramamız gerekir.

1|0
    0|0
  • adamina gore.

1|0
    0|0
  • iyilik yap denize at, balık bilmezse halik bilir. yaptığın iyiliği insanlar bilmese de Allah'ın her zaman bildiği doğrudur. o yüzden doğru gelen söz ilkidir kim ne derse desin.

1|0
    0|0
  • Dengeyi bul?

1|0
    0|0
Yükleniyor...