Koşmanın ne gibi faydaları var?

Arkadaşlar yarın düzenli koşmaya başlıyorum bana ne gibi yararlar sağlar?

Cevabın Var mı?

0/2000

En İyi Cevap

• daha sik nefes alip verecegin icin kanindaki temiz O2 sayisi artar.. haliyle daha temiz kana daha saglikli organlara sahip olursun.. ama kosmadan once 1 lt kadar su icersen bobreklerinde calisma imkani bulur.. mutlaja kosmadan once su ic ve kostuktan sonra terleyerek vucuttan attigin suyu da su icerek telafi et.. ac karnina sakin kosma.. kan sekerin dusebilir.. ve kosarken kostugunu unut.. yoksa daha erken yorulursun.. myzik falan dinleyerek bunu saglayabilirsin.. ayrica basladigin tempoyla kos.. daha sonra hizlanma ve hiz dusurme yapma.. bunun nedenide kalbin belli ritimde calismasi daha yararli olacagi... yanina sana eslik edecek birisi olursa iyi olur.. son olarak da herhangi bi rahatsizligin vs varsa doktora danis.. yolda ilkyardim bilgisi olmadan ilkyardim yapmaya calisan cok insan var.. :)

Erkekler Ne Diyor 20

• saymakla bitmez..kalbe kolestole sindirim sistemine falan...

• hiç bi ortamda itilip kakılmasın ayıplanmasın

• bacak kaslarını geliştirir...

• selülitlerin olmaz devam edersen eğer

• koştukça bize de anlat :)

• kilo vermeni kolaylaştırır, psikolojini yüksek tutar, özgüvenini arttırır, terlemek cildini güzelleştirir, ardından kahvaltını büyük bir iştahla yersin.

• Koşmmak neredeyse butun kas gruplarini calisitirir. Eger imkaniniz varsa kesinlikle kosmalisiniz...

• depar atıp kalp atış hızınızı yükseltmeniz güçlü bir kalbe sahip olmanızı sağlar. sonrasında koşma esnasında kullandığınız tüm kaslar gelişir güçlenir. koşmak istesem en çok kalbimi güçlendirmek için koşmak isterdim.

• mirkelam gibi olurusn..

• saqLıkLı yaşarsın işte =) düzenli spor yaparsan tabıkı

• sizin için alıntı yapmak istedim..incelemek isterseniz buyrun link

• kilo verin işte ne ggüzel

• vücudun bir enerjiye sahip olur bir kaç zaman sonra.. başlarda hamlarsın.. güne yüksek enerji ile başlarsın, zayıflarsın ve bütün vücut organlar çalışıyor sağlıklı yaşam için büyük bir adım

• sağlıklı ve fıt olursun guzeleşırsın kendını hafıf hısedersın boyle şeyler olur

• Yol alırsın.

• ciğer açılır. kalori yakılır. havalı olunur :-)

• şimdi kalkıp sana koşmak uyarma hazzı veriyor desem, bitlise kadar depar atarsın. o yüzden demicem.

• koşarken dikkatli olursan daha uzun yaşarsın.

• Karın kaslarını sıkılaştırır kalçalarını şekillendirir ve vücudunun daha fit olmasını sağlar =) bu da senin yarın saatlerce koşmana yeter =D

• bişey olmuyor.

Kızlar Ne Diyor 7

• sağlıklı ve diri bir vucüda sahip olursun :)

• vücudun diri olur. daha sağlıklı olursun. kendini dinç hissedersin. kalp krizini önler. ve temiz havada koşarsan beyinine daha çok oksijen gider. kendini daha mutlu hissedersin...

• canım ben lisanslı atletizmciyim 5 yıladan beri düzenlü koşuyorum sıfır yağ :)

• vardır yine de biraz bi yerlerde öyle iddalı konuşma:)

• Öncekileri Göster
    • koş koş kaslı olur bacakların :D

• bana da sporda eşlik edecek arkadaşlar lazım birlikte koşalım :)

• Sağlıklı olursun

• kilo verirsin..

• Beraber koşalım beyb

• daş gibi bi popo sağladığını biliyorum misal.

Yükleniyor...