Türkiye Türkleri, biz Sekelleri ve Macarları neye dayanarak milli kimliğimizi kaybetmekle suçluyor?

Ben sekel türküyüm diğer deyişle bir macar boyundanım.Biz Sekeller Macarlar,Gagavuzlar Attilanın torunu olmaktan gurur duyarken,orta asya tarihimizi anlatırken siz türkiye türkleri nede kardeşlerinizi hor görmektesiniz? Hep tarih kitaplarını okuyorum Macarlar sekeller gagavuzlar türklükten çıkmışlardır diye yazıyor bu beni çok sinir ediyor.

Daha attilanın torunu oldugunu bilmeyen sizler mi türksünüz? yoksa biz attilanın HUNların torunuyuz diyen sekeller ve macarlar mı

Güncellemeler:
cooly isimli üye bana müslüman olmadıgım için küfürler etmiştir. türklüğü islamla bağdaştırdı derdimiizin türklük olmadıgın haçlı ordularıyla gene gelsekte bizi yok edeceklerini

bizim korkaklar oldugumuzu söyledi

ve kendisini mahkemeye veriyorum, şu an avukat arkadşıma telefon açtım

0|0
05

En İyi Erkek Görüşü

• Türklüğü müslüman olmakla bir tutan gerzeklerin söylemi. Kafaya takmaya değmez.

0|2
    0|1

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Kızlar Ne Diyor 0

Kızlardan ilk görüşü sen paylaş ve
1 Xper puan fazladan kazan!

Erkekler Ne Diyor 4

• Ben de bu aralar çok şey araştırıyorum. Ama emin ol kimsenin ama kimsenin her hangi bir Türkü hor görmek gibi bir sebebi olamaz . Hiç bir Türk' ede milli kimliğini kaybettiği söylenemez . Biz Türkler müslümanlıktan önce Gök Tanrı inancına sahiptik . Türkiye dışında milyonlarca Türk var. Şu nedenden dolayı olmuş olabilir Türklükten çıkma konusu hakkında :

Arpad Hanedanlığı (896 – 1301)

Uzun yıllar Kuban nehri bölgesinde yaşayan Macarlar, Peçeneklerin baskısı sonucu batıya göç ettiler. Bu göç olayı sırasında Macarların başında Arpad Vezer bulunuyordu.

Macar boyları, 896 yılında bugünkü Macaristan’a gelerek yerleştiler. 955 yılına kadar Balkanlarda büyük bir devlet kurdular. Bu devlet, 955 yılında Germenler tarafından yıkıldı. Macar kabileleri 10. yüzyılda Hıristiyanlığı kabul ettiler. Ancak daha sonra tekrar kurulan Macar Krallığı’nda 1301 yılına kadar Arpad Hanedanlığı hüküm sürdü. Avrupalı tarihçiler ve o dönemki Avrupa devletleri, özellikle Bizanslılar Macar devletini “Batı Türkiye” olarak adlandırmışlar, Macar hanedanına “Türklerin Prensi” olarak hitap etmişlerdir.

(Aynı dönemde Bizanslılar, Hazar Kağanlığını Doğu Türkiye olarak adlandırmışlardır.)

link

link

link

Her ne olursa olsun her ne kadar baskı olursa olsun macarlar ve türkler kardeştir araya nifak tohumu ekmenin bir anlamı yoktur...

0|1
    0|0
  • Kitaplara ve gayri Türklere aldanma zaten onlar Türk değildir hepsi arap,fars,kürt karışımı kişilerdir.Bir Türk asla soyundan birini dışlamaz,dini ne olursa olsun kardeşim der bağrına basar fakat ülkemiz cahillerle dolu bir ülke kazakların kırgızların bile farklı bir ırk olduğunu sananlar var bu ülkede.Sen onlara aldırış etme anlatmayada çalışma çünkü anlamazlar o derece kafaları gidiktir bunların.

0|1
    0|0
    • zaten bu topraklarda türkün atası cengizhanı hülagu hanı attilayı türk çocuklarına düşman yetiştrienler arap fars devşiremsi soysuzlar oluyor genelde..

• biz istanbulu fethettiğimizde yeryüzündeki herkesi davet ettikde

kimseyi hor görmedik...nerede ne okumuşsanız yazana sorun.

0|0
    0|1
    • Bunun istanbulu fethetmekle bir ilgili yok.. senin hor görmemen türkiye türklerinin diğer türk boylarını kendinden görmemesini değiştirmez

• sen kaşındı lan dur seni mahkemeye verecem hepsini fotoladım

beni türk olmamakla suçladın ve küfür ettin..

neyse yarın savcılıga başvuracam bekle eline yakında mahkeme kagıdı gelir

• Derdimiz türklük değilmiş biz sizin gibi türklüğü dine bağdaştırmadık ama neyse dertlerimiz mahkemede anlatacaz.. orda bol bol savunma yazmak iççin vaktin oalcak

kendine iyi bir avukat tut yaktım seni..

• haşa macarları çok severim, macarlar Türk olduklarını sonradan öğrendiğini biliyorum ve öğrenince bizden çok sahip çıktılar kitapta anlatılmak istenen hun devleti dağıldıktan sonra uzun zaman köklerinden habersiz yaşadıklarıdır, eğer yanlış biliyorsam kusura bakmayın

0|0
    0|0
Yükleniyor...