Sizce yolsuzluk yapıldı mı yapılmadı mı ?

- Türkiye avrupanın en büyük otobüs üretim merkeziyken yurtdışından yüksek meblağlara otobüs alan bir hükümet olmaz

- Akp iktirda bulunduğu süre içerisinde kaç tane fabrika açtı ? kendi kurmadıkları kaç yeri sattılar ? akp hükümeti iktidar dönemi boyunca devlet bünyesi altında tek bir fabrika açmadı ama açmadıkları gibi sekayı petkimi telekomu tekeli limanları vs bir çok yeri yabancılara güzelce sattılar.

- "hırsızlık ve yolsuzluğun olduğu yerde daha 11 yıl önce tv lerde her doğan çocuk bilmem kaç dolar borçla doğuyor denilen bir ülkede kişi başı milli gelir 2000 dolarlardan 13 bin dolarlara fırlamaz" Keşke doğan her çocuk bilmem kaç dolar borçla doğsaydıda milli gelirin 13 bin dolarlara fırladığı bir ülkede soğuktan zatürreden açlıktan ölmeselerdi

- "hırsızlığın ve yolsuzluğun olduğu bir ülkede tl dünya pazarlama paraları arasına girmez" dedin ya hani neden girdi biliyor musun ? adamlar piyasada para bırakmadılar ne varsa hepsini ayakkabı kutularına kasalara evlerine doldurduklarından piyasada para kalmadı o yüzden girdi

- Nereden buldun sorgusunu kim kaldırdı ? akp hükümeti kurulur kurulmaz çıkardığı ilk yasalardan biri vergi yasalarında yer alan “nereden buldun?” sorgulamasını kaldırmak oldu

- Tayyip iktidara gelmeden önce ki mal varlığı neydi ? Bilalin kaç adet gemisi kaç adet tankeri vardı ?

- İnternette dolaşan ses kayıtlarına neden montaj demekle yetiniyorlar ? neden bu adamlar bunların yalan olduğunu ispatlamıyorlar ? tayyip istese telekomünikasyon başkanlığından bu ses kayıtlarının gerçeklerini çıkartamaz mı devletin bütün organları elindeyken ?

- Türkiyenin imf ye olan borcu kapandı ama dış borç ne kadardı ve ne kadar oldu ?

- Hangi ülkenin bakanı 700 bin liralık bir saat takıyor ?

- Egemen bağış olacak karaktersiz ayetlerle dalga geçiyor kimsenin sesi çıkmıyor ama bunu yapan Chp li bir vekil olsaydı topa tutardınız yerden yere vururdunuz

- İnternet yasaklarına girmiyorum bile sadece şunu diyeyim bir ülkede dns ayarları ne kadar çok değişiyorsa o ülke özgürlükten uzaklaşıyordur

- Akpnin yaptığı hiç mi iyi bir şey yok ? tabii ki var adamlar yol ve yolsuzluk konusunda gayet başarılılar helal olsun

sevgili Ottoman-Warriors fazla uzatmak istemiyorum söyleyeceklerim şimdilik bu kadar senden de rica ediyorum lütfen bu kadar olaya bir açıklama yapamayan yalanlayamayan bir hükümeti savunma bak eğer bunlar yolsuzluk yapmamış olsun aklansınlar seçimlerde akp ye oy atmazsam şerefsizim

Kalp her zaman soldan atar ,)

link

Güncellemeler:
arkadaşlar Ottoman-Warriors'un şu soruda ki cevaplarına hitaben yazdım link

0|0
5|3

En İyi Kız Görüşü

• Tespitlerin harika kardeşim. Başka söze gerek yok. Halk bu sefer aklını çalıştırıp doğru partiye oy verir umarım.

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• artık bırakın şu sağ sol olaylarını

var işte yolsuzluk artık sağır sultan bile duydu bir bizimkiler duymadı.

her şey açık ve net ama millet bağnaz n'aparsın

4|1
    0|1
    • sağcıydı solcusuydu dinsiziydi çapulcusuydu derken yeterince bölündük koptuk birbirimizden zaten. artık birlik olma vakti

• bu vatan bu millet için her şeyin hayırlısı diyorum

0|0
    0|0
  • Ateş olmayan yerden duman çıkmazmış der susarım.

0|0
    0|0
  • yapılmadı amaç hükümeti yıpratmak seçim öncesi

niyet kötü ama her şey ortaya çıkacak önünde sonunda

ne yapsalar boş

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 3

• öncelikle soruna 5* teşekkür ederim sorun için. ama sen bana siyasi görüşün neden bu dedin bende bu yüzden diye anlattım 1 kelime dahi chp yi kötülemedim çünkü sorun siyasi görüşün neden buydu ? aynısını ben sana sordum sen hiç bir kelimende siyasi görüşüm bu yüzden chp yazmamışsın sadece akp yi kötülemişsin siyasi görüş başka siyasi görüşü kötülemek değildir siyasi idolojini açıklamaktır.. ;) gelelim soruna her (-) inde sorduğuna maddeler halinde cevap veriyorum ;)

1- BMC - MAN - Mercedes Türk - Leyland tamamen türk üretimidir ve tüm belediye ve kamu otobüsleri bu otobüslerden oluşur şuanda sadece istanbulda iett otobüsleri %100 yerli üretim olan BMC otobüsleri olarak yenilenmiştir. ayrıca ulaşımda tranvay da artık ipekböceği markalı bursa üretimi %100 türk yapımı tranvaylardan oluşmaktadır. gemilerden bahsetmiyorum bile çünkü tersahanelerimizi dünya biliyor sen bilmiyor olamazsın ;) metrobüse gelince evet hollandadan ithal ama bilmediğin bir şey var metrobüs üretimi türkiyede yok ama yapım aşamasına başlandı. sadece metrobüsü baz alarak tamamen yurt dışı otobüs alıyoruz demek komedidir ;)

2 - tek bir fabrika açmadı dediğin hükümet 1317 tane fabrika açtı bak sana belge olarak sol görüşlü bir gazetenin haberini sunuyorum ve el insaf iftira yapma icraata bak diyorum ;) link

ayrıca sattı diyorsun satmak anayasaya göre aykırıdır satılamaz kiralanır 49 yıllığına ve aldığı para harici alandan her türlü vergi alınır kazanç daha yüksektir halka yani ;) ingiltere refah dersiniz git bak ingiltere hükümetinin elinde her hangi bir kuruluş var mı bakanlıklar haricinde ;)

3 - keşke milli gelir 13 bin dolar olmasaydı sözün beni şaşırttı solcu insan bunu nasıl kullandı hayret :O şuanda hiç bir sosyal güğvencesi olmayan halkın bile tüm eğitim gıda ve sağğlık masrafları devlet tarafından karşılanıyor bir haber misin ? ;)

4- ayakkabı kutularına koydular o yüzden girdi mi? buna sadece gülünür kardeşim :) bak bakalım dünya para ekonomilerine tl var mı yok mu ? ;)

5- nereden buldun sorgusu yurt dışında zengin halk taafında isviçre bankalarıına yatırılan paraların geri dönüşünü sağlamak amacıyla yapıldı 2. dünya savaşı sonrası almanya nasıl ekonomisini düzeltti az biraz ekonomi çalış ;)

6- bir başbakanın oğlusun düşün. ve bir iş kurmak istiyorsun ticaret olarak ve bunu gemilerle yapmak istiyorsun hangi bankaya gittiğinde sana bu kredi verilmez o gemicik dediklerinin kredilerini bankalar biz verdik diye söylediler az biraz güncel ol ;)

7- ispatı suçu yapan değil suç yapıldığını iddaa eden yapar erdoğan montaj diyor değilse ispatlayın diyor hukuk zor zanaat dimi ? kimin ispat etmei gerektiğini bilmek kolay ama ;)

8- imf ye borç kapandı dış borç 700 küsür milyar dolar ama dış borca bakarak ülke ekonomisi hesaplanmaz ülke ekonomisi gelire oranla dış borca bakılarak hesaplanır 2002 de 100 liranın 68 lirası borcu şimdi 100 liranın 33 lirası borç bu yeter sana dış borç hesaplaması için ;)

9 - hediyenin parası sorulmaz ;)

0|2
    2|0
    • bekle harf sayısı yetmedi devam ediyorum :)

• dostum teşekkürler cevapların için bende karşılık olarak yazacağım tabi ki ama bunu yorumlarda parça parça yazmak çok zaman alacak o yüzden soru şeklinde tekrar yazarım okursun şimdilik iyi akşamlar diyeyim ve ufak bir isyan edeyim zengin bir çevrem olmayıp bana trilyonluk hediyeler gelmediği için :/

• :))) sana da iyi akşamlar kardeşim linki atarsın bana merak etme bende de zengin çevre yok hem saat kullanmayı sevmiyorum :)

• soru sorma cizgin degismis

aslinda biz normal vatandasiz devlet yonetmek cok farkli bu konu uzar gider bir gercek var adamlar iyi siyaset yapiyor

ondan oncesini de bilirim onlar yol yaptida biz kazdik mi yollari :)

hizmet yapacakken ellerinden alan mi oldu ciller de cok ozellestirdi 1000 kisilik fabrikaya 2000 kisi alirsaniz yarisi is yapmadan para alirsa devlet dairesi zarar eder

petlas zarar etti ya ulkenin tek ucak lastigi yapan firmasi ve ucaklar lastiklerini bir kere kullanir diye hatirliyorum

eskiden kitap bile vermez di devlet elinde bir liste kirtasiye kirtasiye bolasirdik simdi tablet var liseye kadar kitaplar bedava

yanlis hatirlamiyorsam Ozbekistan a para hibe ettik adamlar dedi Turkiye eskiden kendine yetemiyor du bazi mhp liler bilmez devlet memurun maasini veremediler Bahceli denizden bir kova su alacaktik o bile kalmamis demis ti

eskiden issiz kalanlar kara kara dusunurdu simdi guvencesi var diye bilirsiniz az para diye peki bundan once ki yonetim yaptida biz istemiyoruz mu dedik

0|0
    0|0
  • Tuncay Özkanın güzel bir sözü var:

"Benim sağ elimde Kuran sol elimde Nutuk, kalbimde iman, aklımda bilim var."

Bu millet zamanında bu iki kitabı okusaydı bu hallere düşmezdik.

Eminim bu yazdıklarını hiçbi akpli okumayacak ve diyecekleri şey şu:

"Cehapeye mi verelim ülkeyi batırsınlar. dinsizler imansızlar.

Yolsuzluk yok hepsi montaj.

Çalıyorsa da helal olsun müslüman sonuçta.

Çalıyorlar ama duble yol yapıyorlar."

Ya adam kendi itiraf etti gram beyniniz yok mu. Korkusundan twitterı kapadı. Emniyeti komple değiştirdi. Bakan kabinesini değiştirdi. Yemin ediyorum dünyadan bir haber yaşıyosunuz.

Ben bunlar için artık utanıyorum. Az okuyun araştırın. Omurgasızlar..

4|0
    0|1
Yükleniyor...