Maddiyat mı, Maneviyat mı?

Bildiğimiz gibi ülkemizde bir çok özel gün kutlanıyor. Özel gün diyince herkesin önem verdiği günler mutlaka birbirinden farklıdır. Kimimiz doğum günlerine, kimimiz yıl dönümlerine, kimimiz anneler ve babalar gününe, kimisi de sevgililer günü veya yılbaşına önem verir. Bu günlerde sevdiklerimize hediye alabilmek için alışveriş merkezleriyle ev arasında mekik dokuruz.En güzel hediyeyi bulalım derken saatlerimizi hatta günlerimizi bunun için harcıyoruz ve aldığımız hediyelerle sevdiklerimizi tatmin etmeye çalışıyoruz. Ancak işin bir de şu boyutu vardır; sevdiklerimize "sevgimizi" belli etmek için illa tüketim çılgınlığIna mı girmeliyiz acaba? Örneğin annesini ve babasını hayatın koşuşturmacasından dolayı ihmal eden, seslerini telefondan telefona duyan ve ayda yılda bir görüşmeye fırsat bulan bir evlat olabilir acaba? Tamam belki annesini ve babasını bu hediyeler sevindirecektir ancak hiç bir şey evlatlarıyla kendileri arasında kopmayan sıcak bir ilişkiden, evlatlarını bağrına bastığında duyacakları kokudan ve her daim onlara vakit ayırmaya çalışan bir evlat kadar sevindirmeyecektir. Fakat bizler maddiyatın ve tüketim çılgınlığına ayak uyarak maneviyatın önemini unutuyoruz ve bunu unutmamıza vesile olan reklamlara ve indirimlere hiç sesimizi çıkartmıyoruz hatta bize verdikleri zararın farkında bile olmuyoruz...

Siz ne düşünüyorsunuz bu konuda?

Güncellemeler:
Bir cümle eksik olmuş şu şekilde olacak; Örneğin annesini ve babasını hayatın koşuşturmacasından dolayı ihmal eden, seslerini telefondan telefona duyan ve ayda yılda bir görüşmeye fırsat bulan bir evladın aldığı hediye ne kadar tatmin edici olabilir acaba?

0|0
2|3

En İyi Erkek Görüşü

• uzun geldi başlıktan kıyaslamama gerek kalmadığını biliyorum maneviyat alayım

0|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 2

• sadece başlığı okudum, ikiside olmalı, ama biri olmayacaksa o maddiyat olsun, napayım ben maneviyatsız maddiyatı,

0|0
    0|0
  • maneviyat tabiki

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 2

• Takılınsın.

0|0
    0|0
  • hiç kimsenin eline bakmadım, bakmayıda düşünmüyorum. Maneviyat ve bireysel olarak kişisel kazancım.

0|0
    0|0
Yükleniyor...