Kapat

Yasin okumanın neyi kötü anlayamadım?

arkadaşlar ben ygsye girenler başta olmak üzere dua okuycamı ve mevlüt okunduğunu isteyenlerinde adını yazmasını burada rica ettim ille sınav diye bir şart koşmadım öyle kendime dua edicektim buraya yazdım kendi çevremdeki insaların adlarınıda not aldım.birileri çıkmış sevap kazanmak için çırpındığımı zaten bu sitede az insanın inandığını ima ediyor.ben sevap kazanmak istersem namaz oruç zekat...bunları yapmayı bilirim .insanın din kardeşlerine yaptığı dua kabul olması en yüksek derece olan dua.iyi niyet nedir bilmez misiniz benim bundan ne gibi bir çıkarım var kimseyi zorlamadım büyüye kadar getr,yolar olayı adını bildiğim 60 tane adama mı büyü yapıcam lütfen herkes yaşına uygun hareket etsin saçma sapan paranoyalarlada milleti itham etmesin sizin etrafınız fesat fitne dolduğundan her lafta bir hinlik aramayı kesin derim zira saçmalıklarınızla sadece zaman çalmaktasınız.

0|0
1945

En İyi Kız Görüşü

• Haklısın. Burada dini açıdan birşey sormak büyük hata. Hemen başlıyorlar şöyle de böyle de diye yargılamaya. Senden Allah razı olsun. Bize de kuran kursunda hocalarımız derdi başkalarına ettiğiniz dua daha çabuk kabul olunur diye. Sen çok güzel birşey yapmak istemişsin. Ama buradakilerin yarısından fazlası belki de deist ateist. Haliyle pek değer kıymet bilinmiyor. Yine de ne demişler iyilik yap denize at. Balık bilmezse Halık bilir diye.

6|2
    1|1
    • çok doğru dedin yani ne büyücülüğüm kaldı ne yobazlığım ben altı üstü 18 yaşında kendi halinde lise öğrencisiyim evimde öyle dumanlı küreler bulunduruyomuşum gibi bir izlenim bıraktılar.

• Teşekkür ederim gül için. Dediğim gibi senonları boşver. Benim de tesettürlü olduğumu öğrenince normalde bana yavşaan herkes arkamdan yobaz vs vs diye konuşmaya başladı. O yüzden hiç umursama.

• rica ederim .ben boşverdim ama acıyorum hallerine asıl dua onlara lazım kalp gözleriyle bakmıyolar dünyaya ben iyi bir insanım demiyorum ki günahkar biryimde ancak her harekette bir fesatlık arıyolar gülünesi bir durum.haklısınız sonuna kadar amam necip fazıl ne demiş kim size bu ülkede yobaz gerici diyorsa bilin ki doğru yoldasınız.

Senin görüşün var mı?

0/2000

Gönder

Erkekler Ne Diyor 45

• bir müslüman diğer bir müslümana dua ederse yere düşmeden allahın huzuruna çıkar

8|0
    1|0
  • Allah-u Zülcelal'in rızasının kazanılması için, herhangi bir hizmet yapıldığında ister kendisi tarafından, ister mü'min kardeşi tarafından yapılsın, sevinmelidir. Bu şekilde yapılmadığı takdirde, salih amel olmadığı için Allah-u Zülcelal'in rızasından mahrum kalır.

Peygamber Efendimiz (S.A.V) şöyle buyurmuştur:

"Bir kimse kendisi için istediği bir şeyi, mümin kardeşi için de istemedikçe, hakiki mümin sayılamaz." (Ebu Davud)

Allah rızası için yapıldığından, aynı hizmet olsa bile sevinmesi lazımdır. Kendi yaptığı hizmeti sever, kardeşi yaptığı için sevinmezse, Allah için olmaz, belki nefsi için olur. Bu da hasetten başka bir şey değildir. Allah ve Resulü bundan razı değildir. Her halukarda mü'min kardeşi için hüsn-ü zan etmelidir.

Su-i zanda bulunursa, kendisine faydadan başka her türlü zarar gelir. Mü'min kardeşi için hüsn-ü zanda bulunmak için kendini zorlayarak: "Sen kendin için istediğini, mü'min kardeşin için istemezsen, Allah razı olmaz; Peygamber Efendimiz ve Sadat-ı Kiram bunu istemez." diye kendi kendini tazir etmeli, azarlamalı...

1|0
    0|0
  • Niyet iyi hoş güzel

Duanda banada banda yer ver

Söyleyeceğin sözlere şunlarıda ekleyiver

Allah'ım oyalanmayı bizden uzuk tutuver

Yanlışlar olmasın, dolular boşalmasın

Ne çıkar?

Bize ilk binde olmanın huzur yeter

Oku şimdi sende hafızlar gibi

Halledelim bizde olması gerektiği gibi

2|0
    0|1
  • İt ürür kervan yürür boşver.az insanmı inanıyormuş inanmayanların ağzı salyalı hırlamasından mütevellit sesleri yüksek çıkıyor o nedenle kalabalık görünüyorlar

2|0
    0|1
  • Sen bırak elalemi. Elbette insanın din kardeşi için yaptığı dualar daha makbuldür. Hadis-i Şeriflerle açıklanmıştır. O şahısların çoğu Müslümanız der ama Hadis-i Şerifleri inkar ederler. Hadisleri inkar eden zaten üç kağıtçıdır, yalancıdır. Allah gönlünüze göre versin, dualarınız hayırlı ise kabul olsun...

5|0
    0|0
    • amin kardeşim gördüm duruma sende yorum yapmışın .acıyorum sadece hallerine

• kişinin şerri zaten kendinedir halis niyetli olan kişinin de gönlü Allaha dır sen doğru olanı yaptın şer geçirmiş bile olsa Allah elbet görür bende büyüye inanmam madem herşey büyü ile oluyor ben yaparım devamlı büyü bana gani gani para yağar ya da gömü bulurum sen iyi niyetle yolsa çıktın millet kötü niyete vurdu sen bildiğin yoldan şaşma arkadaşım Allah her zaman doğru kulunun yanındadır bunu unutma

1|0
    0|0
    • sağolasın :/ büyü vardır inanmalısın onu inkar etme ama

• ben her yattığımda her yola çıktığımda muhafaza surelerini okurum nas felak ve Fatiha yı ondan sonra her yola çıktığımda besmele ile çıkarım yattığımda bile sağa doğru yatar tövbe ederim bismillah der ondan sonra uyurum o beni korur kollar

• tabiki onlar etkili ancak büyünin türleri var şahsen benim yakın çevremde yaşanan olaylar var ki büyü bazen karşı konulmaz olur amam büyü yapanda yaptıtanda kafir olur

• senin ne yapmak istedini anlayan anlar.. merak etme doğru bildiğini yapmaya devam et. peygamber efendimiz müslümanlara temiz ağızla dua edin buyuruyor,temiz ağız;bir müminin başka bir mümine dua etmesidir.rabibm mübarek eylesin.

1|0
    0|0
    • amin kardeşim işte dini bilmeden konuşuyolar birde yobaz diyolar gerçi alıştım ama boşa dememiş necip fazıl.kim bu ülkede size gerici yobaz diyorsa bilin ki doğru yoldasınız.

• güzel anlattın ki çok severim o hadisi.

• eyvallah .allaha emanet olun.

• Mevlit farsça bir şiirdir ve dinsel açıdan bir değeri yoktur..

0|3
    2|0
    • kafan güzelmiş kardeş kaça aldın?

• Arkadaş doğru diyor. Süleyman Çelebi tarafından yazılmıştır. Bu bir gelenektir sadece.

• dinsel açıdan değersizdir diyemezsin orda Allah aşkı anlatıllır Allah adının geçtiği yer değersiz olamaz.

• Onlar bişey derim de şimdi terbiyem el vermez sen oku Yasin Kuranın kalbidir hangi niyetle okursan onu Allah senin için gerçekleştirir.O inançsız beyin ve kalplerinin içerisinde saman dolu insanları hiç takma bile.Kimseden birşey bekleme ama şunu da unutma ibadetin ve yapılan iyiliğin her zaman gizli olanı makbuldür

2|0
    1|0
    • tabiki ama burada herkese tek tek mesaj atamazdım ki ben sadece ortaya söyledim ben namaz kılmaya gidiyorum bişey isteyen mi var demedim ve bunu gizlii yapmamında pek mümkünatı yoktu .sağolun

• siz de sağolun

• kafanı takma sen yapman gerekeni yap hiç bir zaman çevrendekiler yüzünden aldığın kararlardan vazgeçme uygula milletin ağzı torba değil ki bağlayasın

2|0
    0|0
    • ben olur olmaz insanları zaten takmam kardeşimde yani gülünesi bir durum

• evet öyle insanlar gözümde her zaman zavallıdır Allah'a yakın sana uzak olsunlar onlar utansın hallerinden

• Sen bu sitedekilere ne bakiyorsun onlar haramlari bile kiliflarina uyduruyor dualarini et gec ne dinliyorsun insanlari

2|0
    0|1
  • hiç bir problem yok. yeterki dua et. Allaha ediyorsun sonucta. bundan güzel bir şey varmı. Allah zaten diyor benden isteyin. yasin bir vesiledir

3|1
    0|1
  • ben dindar değilim ama kötü bir yanı olduğunu sanmıyorum keşke gerçek Allah yolunu bütün insanlar bulsada şu lanet olası kötülük yok olsa Allah kabul etsin kesinlikle adice yorum yapanı kınıyorum Allah herşeyi gören ve duyandır ama şu türkiyedede 4*4 gerçek ibadet edenide görmedim o ayrı adam camiden çıkmıyor hacı geçiniyor ama elalemin karısına kızına gelince aslan kesiliyor

1|0
    0|0
    • haklsınız var öyleleri ben günahkar bir kulum asla 4 4 lük oldum demem diyemem bunu efendimiz bile dememişken benim ne haddime yalnız benim aklımın ucundan bile geçmeyen şeylerle suçlanmak ve bunu konuşanlarında din hakkında bilgisiz olması çileden çıkarıyo beni.yani birine dua etmeyi sağa sola çeken insaları anlamıyorum gökten akıl yağarken şemsiye mi tutmuş nedir.

• insanlığın üzerine günah yamuru yağmış onlarda o yağmurda ıslanan insanlar bence muhatap olmaya bile değmez bende zaten sizi eleştirmedim ben her insana saygım

• haklsınız

• yav herkesi takarsan bu hayat çekilmez sokağa çıkta insanlara bak yüzde 70 i mal uğraşma kendi işine bak kimin ne dediğine kulak asma ha bu arada banada yasin okursan makbul geçer

2|0
    0|0
    • kardeş kimsye yasin okumcktm bir yasin okuycaktm gemişlere geçmişlere ardında dua edicektm yazdığım adlara falan kurandan namazdan sonra dua daha yüce olur.haklısın

• boşver arkadaşım çatlak sesler her zaman olacaktır.

Rabbim dualarını kabul etsin.

2|0
    1|0
  • Az önce Erdem adında bi' gereksiz başlık açmıştı bununla ilgili. Sanırım onu görünce sordun. Böyle gereksizlere takılmanın bir anlamı yok. İhtiyarlaşmış geliyor buradan millete akıl veriyor. Herkesin yorumunun altına akbaba gibi konuyor.

2|0
    0|1
    • evet ben soru sordum sabah geldi büyücü falan dedi banladım hemen öyle bişey yazmış anlayan anladı yaptığı ankettede yorumlardada bu ülkenin inançlı bir millet olduğunu görmüştür.zeki entel ayaklarına yatıyor ki gerçekten komk bir durumda şuan.herşeye maydonoz olmayı seviyor.ne demişler KAFA BÜYÜK İÇİ BOŞ TUT KULAĞINDAN ÇİFTE KOŞ.

• Dua güzeldir kardeşim. Başka insanların dediklerine bakma sen..

2|0
    0|0
  • Şahıslar alışık değiller böyle şeylere.

2|0
    0|0
  • saçmalayanlara bakarsan çok var, boşver

1|0
    0|1
  • Hayırlı işlerin muzır manileri çok olur.Bu muzır manilere karşı en iyi silah euzubillahtır.

bence meyvalı işler yapanları taşlayanları kaale alma

1|0
    0|1
  • Erkekler Devam
    25

Kızlar Ne Diyor 18

• Sen sıkma canını. Senin gibi düşünen insanların yanı sıra düşünmeyen ve boş yazışan insanlar da muhakkak ki olacaktır.

Kuran'ın bir suresini okuyup yardımcı olmak istemişsin bunda ne gibi bir sıkıntı olabilir ki. İşte bazı cahillerin aklı hep fesatlığa ve ahlaksızlığa çalıştığı için senin gibi düşünenleri anlayamazlar.

2|0
    1|1
    • onlarada dua etcem duaya bizden çok ihtiyaçları var.ben önüne hergün sırf canı acısın diye diken atan komşusunu öbür gün diken atmadığını görüp acaba birşey mi oldu komşuma diyip meraklanan ve evine giden bir peygamberin ümmetindenim bir nefretim yok sadece yanlış bir felsefesi var .

• Çok güzel açıklamışsın. Allah c.c onları da hidayete kavuştursun inşaallah.

• amin kardeşim amin .

• yalnıs yapmışsın cunku dınde aracı kurum yoktur benım bıldıgım.. Bırısı ıcın dua edemessın sadece dua okurken tum herkesın ıns sınavı ıyı geçer dıye ıyı dıleklerde bulunabılırsın.. Cunku bır başkası ıcın yasın okumak anlamsızdır.. Bır faydası dokunmaz.. Sadece herkes kendı dua edıp okursa calıstıgım karşılığını ver seklınde ıyı seylere vesıle olur.. Elbette sızı kımsenın elestırmeye lkucuk dusurmeye hakkı yoktur lakın belkı dın bılgısının yetersızlıgınden belkıde cevrenın yalnıs ınanclarından oturu bunu doğru kabul edıyoruz.. Lakın bu uygulama hrıstıyanlıga aıt bır uygulama olup ıslam dınınde bır gecerlılıgı yoktur.

0|1
    5|1
    • Bir Müslümanın, yanında bulunmayan din kardeşine yapacağı dua kabul olunur." dini bilmeden konuşma bu 1.geleyim 2.sine dinde aracılık nedir bunuda bilrim .dua en büyük faydadır tabiki çalıştığımızın karşılığını alıcaz tevekkül diyede bişey var .cinsellik bölümünden vakit bulursan bir git tevekkül neymiş araştır ve lütfen artık dünde şu yok bu yok demeyide kesin bişey bilmeden konuşanlara tahammülüm yok.din bilgisi yetersizliği diyosun bide gelmiş başkasına dua etme dysun ya neyse yaylan şurdn

• Kendi reklamları için çırpınan insanların sözlerine gocunma , çünkü onlar yükselmek için birbirlerini ezme amaçlı şahsiyetler buda bariz belli.

Sınavında başarılar dilerim primlere izin verme emi.

1|0
    0|1
  • sen bakma onlara, bir çıkarı olmadığı halde sana dua eden olursa o kabul olurmuş. iyi niyetinle söylediğin şeye böyle tepki verenleri düşünme boşver:) ben de kpss ye gircem kız araya beni de sıkıştır :)))) Allah razı olsun:)

1|0
    0|0
  • Of sen boşver onları. Ne kadar sevap olduğunu birtek Allah bilir. Dertlenmee :)

3|0
    0|1
  • Sen ne niyetle yaptığını biliyorsan kimsenin lafına bakmayacaksın. Edeceksin dua'nı bana da edersen çok mutlu olurum Pazar günü bende gireceğim çünkü sınava :) Şimdi den teşekkür ederim. Bu yaptığın da kötü birşey değil kimseyi takma.

1|0
    0|0
    • yani ne niyetim olsun ki burada bana madalya takmcklar ya da yorum başına ücret vermicekler de neyse ya :) ederim kardeşm tabi

• Yüce Rabbim ygs'ye girecek olan talebelere zihin acikligi versin,Allah yardimciniz olsun,Allah kolayliklar versin İnsallah hayirli yerlerere gelirsiniz.

2|0
    0|0
  • kötü bir yönü yok ve gayet güzel bir şey sen takma onları

1|0
    0|0
  • Dua eder mi sin ağır hastamız var

1|0
    0|0
  • Hiçbir kötü tarafı yok inancına göre hatta çok iyi birşey...

2|0
    0|1
  • Kııız bana da oku duan kabul olsun inşallah. Ygs istediğim gibi geçer inş.

1|0
    1|0
  • ne güzel bisey yapiyorsun ALLAH razi olsun senden :) ALLAH tüm dualarini kabul eder insallah :)

1|0
    0|0
  • adım Aylin ygs sınavına giricem ayrıca besyoya hazırlanıyorum benim adıma da okursan Allah razı olsun Allah dileklerini dualarını kabul etsin inşallah

1|0
    0|0
  • merve isminede bir okuyun :) çok güzel bir şey

0|0
    0|0
  • ANLAYAMAZSIN

0|0
    0|0
  • Bana da dua et lütfeeeen.Sınavla ilgili değil genel öyle.Çok haklısın insanın birbirleri için ettiği dualar geri çevrilmez.Ve benim çok ihtiyacım var duaya.

2|0
    0|0
  • Benim cok duaya ihtiyacim var arkadasim. Adim :Garip ellerinizi actiginizda benim icin'de dua edin Allah rizasi icin.

1|0
    0|0
    • tabiki kardeşim ama sende dilinden nde gönlündednde eksik etme duayı

• Etmez olurmuyum hemde cok ama insanin duasi kendine yetmiyor galiba...

• Sevap point mi diyorsun kanka? ASDFGKBSJASLŞDKJBasdjlsgaklhdlJİŞ

0|1
    2|0
    • sevap bununla olmaz namaz var oruç var sevap için salih ameller var.

Yükleniyor...