Yasin okuyacağım adınızı yazdırın diye çırpınanlar...

Yahu falancanın filancanın adına Yasin (yada falanca filanca dua) okuyup sevap kazanacağına ve kazandıracağına vs... inanan kaç kişi var burada?

• Olur mu kazanılır tabi. Ahret bonusu bunlar hep.
    25% (2)25% (1)25% (3)Oy Ver
  • İslam ile yakından uzaktan alakası yoktur. Dinde yozlaşmadır.
    38% (3)25% (1)33% (4)Oy Ver
  • Ya sevap kazanılmasa da zararı olmaz ki.
    37% (3)25% (1)33% (4)Oy Ver
  • Ben cevaplara bakmak için şey etmiştim...
    0% (0)25% (1)9% (1)Oy Ver
Cinsiyetini belirt oyunu kullan KızımErkeğim
Güncellemeler:
Falanca arkadaşı için iyi dilekler dilemek ve bu şekilde dua etmeyi, soruda kast edilen "yasin okuyup başkasına sevap gönderme ritüeli" ile karıştıran arkadaşlar var...

Soruyu iyi okuyup iyi anlamak, çözmenin yarısıdır derler...

0|0
9|5

En İyi Kız Görüşü

• aha şimdi zıctın :) dinsel manyaklar soruyu görsünlerde

neyse bence B, dinde yozlaşma bunlar

1|1
    7|2
    • Tabiki dinde yozlaşma. Ama ben o dinsel manyaklardan değil, Allah dan korkarım.

Onlar da bakarayla makara yapar işte egemen bağış pzvengi gibi...

• aha galiba bende zıcmışım :DD

dua ya da sure okunmasını mantıksız bulmuyorum ama bu işi üzerinden ticaret yapan cemaatçi bir büyükannem var. Sonuçta tiksindim bu toplaşmalardan, ad yazdırmalardan

Kızlar Ne Diyor 8

• Dinde yozlaşma mı? Yav bir git allasen insan olun ya. Siz neden böyle dini konulara inanmıyorsunuz kardeşim ateist misiniz? Sen kendin çok mu yasin okuyosunda böyle şeyleri eleştiriyorsun? Tutupta o kadar din alimi olan insanlar bile bu konu hakkında yorum yapmazlarken sana ne oluyor elin zahirisi. Kendine gel cidden ahireti düşün saçma saçma sorular sorma.İnsanlar inanıyorlar demekki okutuyolar.

MİLLETİN DİNİ SENİ Mİ GERDİ ARKADAŞIM?

4|2
    0|0
    • Ben 10 kere Kur'an okudum. Dolayısı ile Yasini de en az 10 kere anlamını bilerek okudum.

Sen?

Bir de onca din alimi var falan demişsin.

Senin Allah'ın o din alimleri midir?

Hz. Peygamber bu durumu gizli şirk olarak niteler ya, neyse... Senden iyi bilecek değilim ya!

• Hıhı ondan.Diğer dünyada napıcaksın çok merak ediyorum. Rezil :))

• Girl club.

Öncelikle o hatmi anladığın dilde indir bir kere de ne kadar SALAK olduğunu gör.

Anlamadan Kur'an okumak şeytanın emridir. Ben demiyorum. Kur'an diyor.

Ama anlayarak okumaz, arapça birşeyler gevelersen bilemezsiniz.

Ban koydum salakçım.

Allah ıslah etsin.

• ne zararı var diyenlerdenim :)

1|0
    0|2
    • Zararı, Allahtan başka şeylerden medet ummak...

Sure dahi olsa ondan medet umamazsın.

Bu yüzden camilerin duvarına sure asmak da yasaklanmıştır.

Şirk vesilesi olmasın diye.

Eskiden camilerde dünyalık da devşirilmezdi, devşirilen camilerde namaz kılınmazdı. Şimdi kasalar 4 bir köşede uçuşuyor camilerde. Ayrı konu.

• Birine dua etmenin yanlış bir tarafı olduğunu düşünmüyorum.Tanımadığın bir insan dahi olsa ona dua etmen ancak ismini bilerek ya da yüzünü canlandırarak olabilir.

1|0
    0|0
    • Faydası var mı? Kimse kimsenin günahını taşımaz buyuruyor Kur'an ayeti. Demekki o dualar bir günah silemiyor. Kendi elinin ürettiğinden başkası yok diyor ayrıca. Yani falanca filanca senin için bin kere dua etse ne fayda? Senin elinin ürettiği değil sonuçta.

Kur'an'ın eksiksiz ve doğru olduğunu kabul ettiğimizde bu dualar beyhude olur. Geçersizdir ve boşa zaman harcamaktır. Dinen yanlışlığını falan geçtim, en azından zaman israfı olduğundan yanlıştır.

• Bakın,eğer aşağıdaki düşündüğünüz tarz düşünülürse her şey affedilmesi içinmiş gibi anlamanız tabi ki beklenemez.

Aslında dua etmenin altında yatan amaç biraz daha farklıdır,insanlar için iyi bir şeyler yapmak...Ayrıca bunu gerçekten merak ediyorsanız,buyrun sorun link

• bilinç altına yerleşmiş ve kontrol edilemeyen her korku, çaresizlik, medet umma ve umut dışarı erozyona uğramış halde çıkar ..

0|1
    1|1
  • Ben inanıyorum. Mesela şöyle bir şey duymuştum nekadar doğru bilemem ama Müslüman biri Müslüman kardeşleri için dua ederse, Melekler amin derlermiş, ayrıca hasta olanın basında Yasin suresi , ölecek birinin yanında okunursa ölüm acısının azalacağından bahsedilmiştir. Ve Rabbim dualarında diğer Müslümanları eksik etmeyenleri görür bunun nesi kötü olabilir? açıdan her mantıklı geliyor bana.

0|0
    0|0
    • Dua etmek ile falanca isme sevap göndermek arasında fark vardır.

Biri senin adına yasin okursa sevabını alıyor musun onu sordum ben. Yoksa tanıdıklara iyi dilekler dinlemenin bu soru ile alakası bulunmamakta.

• duanin makbulu isim verilerek yapilandir.

1|0
    0|0
    • Çünkü? (Aha patladı)

• yav he he.

• Kaynak orası dimi? Her heee :-D

• sevap kazanmak degil de işlerimin yolunda gitmesi için okuyan birilerine dedigim oldu. yalan yok.

2|0
    0|0
  • ona inanmıyorum sadece arkadaşlarım bütün ölülerin ruhuna oku derler. buna inanırım.

0|0
    4|1
    • Yasin suresinde "siz ölülere duyuramazsınız" mealinde ayet vardır...

Kur'an kendisini gerektiği gibi okumayanlarla nasıl dalga geçiyor, onlara nasıl tokat vuruyor.

Mucize kitap diye boşa deniyorlar, değil mi?

• ilk defa duydum bunu. .:/

• Ya.. Ben ilk Kur'an okuduğunda 2-3 yerde 'yuh' dedim." Ya bu elimdeki Kur'an değil, ya bu insanlar müslüman değil" diye eklemiştim. Din adına Kur'an'ın yapma dediklerini yapan bir toplumda yaşıyoruz çünkü. Çok garip. İşin garibi Kur'an bunun olacağını da yazıyor. Gel de çık işin içinden.

Erkekler Ne Diyor 5

• Müslümanım diye gezinip de senin kadar her dini duruma karşı çıkan bir adam daha görmedim. Hadislere karşı çık, milletin hayırlarına karşı çık. Ondan sonra ahkam kes. Doğru yoldasın adamım.

8|3
    0|1
    • Kuran yapmayın diyorsa sizin gibi aklımı kullanmadan "ama olsun bak insanlar var diyor" diye yapacak mıyım? Sence o kadar da ahmak mıyım? Hayıra karşı çıkıyormuşum. Hayır bunun neresinde?

Eğer falanca adına okumakla falan bir şeyler düzelseydi, ülke bu halde olmaz, başımızda da Bakarayla makara gecen pzvnkler olmazdı beyefendi. Bu da sizi tatmin edici bir cevap olur inşallah.

• Yemezsen zorla sokarlar öbür tarafta :-)

Banladım...

• Aynen arkadaşım katılıyorum 10 kere Kur'an okumuşmuş. +1

• “Bir Müslümanın, yanında bulunmayan din kardeşine yapacağı dua kabul olunur. Bir kimse din kardeşine hayır dua ettikçe, yanında bulunan görevli bir melek ona, ‘Duan kabul olsun, aynı şeyler sana da verilsin.’ diye dua eder.” (Müslim, Zikir 87, 88; İbni Mâce, Menâsik 5)

hadisi şerif çok açık.inanıp inanmamak sana kalmış...

4|2
    0|0
    • Müslim'e mi güveniyorsun? Müslim yalan hadis yaymakla meşhurdur kardeş. Araştır bi.

Her gördüğün sözü hadis sanma.

"O uydurulmuş bir söz/hadis değildir" der Kur'an ayeti...

Kime inanalım? Müslim'e mi yoksa Koruyucusu bizzat Allah olan Kur'ana mı?

"İnsan için kendi elinin ürettiğinden başkası yok" ayeti yanlış mı yani? Peygamberin sözü Allah'ın sözünü geçersiz kılabilir mi sizce? Hayret...

• Buhari emeği beslemesi, uydurma hadis yazarıdır... Öyle hadisleri vardır ki kabulü halinde İslam alt üst olur... Siz buhari hadislerini "dinin içinde" görüyorsanız benim dinin sizinkinden farklıdır zaten. Ben Müslümanım, Allah'a teslim olan anlamında, Kur'an da tanıtılan müslümanlık.

Yoksa buharinin ve diğer emeği beslemelerinin uydurduğu hadislerle oluşturulan sokak dinine mensup değili, kuzum.

• inşallah söylediğin istikamette yaşarsın.rabbim yar ve yardımcın olsun.

• Ya nedir bu bir marjinallik bir farklılık çabaları ?

Ecdad Çanakkale'de dua ile,Kur'an ile,iman ile ve türevleri ile 7 düveli püskürttü..

Neyin kafasındasın ?

2|3
    1|0
    • Ne marjinallik çabası yahu? Kur'ana alenen aykırı davranışları dine mal edilmesine tepki göstermek mi marjinal olmak? Kur'an zaten en marjinal kitaptır, putperestlere göre!

Bir de şehitleri kendi tarafında gösteriyor. Utanmadan! Çanakkalede düşmanı püskürttü de isimlerini falancaya göndertip de yasin okuttukları için mi püskürttü? Yoksa canlarını verdikleri için mi?

Valla ne içiyorsan, bir daha içme... Sana yaramıyor...

• :) Şu ifadeyi ekranda değil de yüzümde görmeni isterdim ki bu sana çok şey anlatabilirdi.Ne yazık ki beni bu zevkten mahrum bıraktın.

Bununla idare edelim.

:)

• Hah. Hiç bozma. Ahirette de aynı sırıtmayı yapabilirsen yırttın sayılır.

Son sözü de az önce bana verdiğin için sağol, büyük bir iraden varmış :-D

• Bence Yasin okuyanların durumu, isim toplamaya çalışanlardan daha vahim.

0|1
    7|1
  • iyyaka naabudu wa iyyaka nastaiiin...keşke soruyu zamanında görebilseydim.

0|0
    0|0
Yükleniyor...