Mesleğin ile aşalanıyorsan o mesleği bırakır mısın ?

Diyelim ki Sokak temizliyorsun ama maaşın 5 bin...

Diyelim ki Tuvalet Temizliyorsun Karnın bununla doyuyor.

Diyelim ki Okulda hizmetlisin Maaşın 1.800

O işi insanlarlar küçümsüyor. Bu durum karşısında aldırış eder misin ? Yoksa mesleği bırakır mısın ?

0|0
13|23

En İyi Erkek Görüşü

• benim babamda çöpçü gibi bişey ama ben asla utanmadım aksine babamla gurur duyuyorum babmla alnının teriyle helal lokma yediriyo bize diye hırsızlık yapma rüüşvet alsa ne biliyim kötü bir iş yapsa daha mı iyi? alnının teriyle helal lokma kazandıktan sonra her iş benim için kutsaldır asla gocunmam severekte yaparım rüşvet alanlar hırsızlık yapanlar utanmalı bence

1|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 22

• namusun ve edebin ile yapıyorsan işini, içeriği ne olursa olsun o iş bırakılmaz..

hele kazancı da iyi ise değmesinler o insanın keyfine..

bu arada sokak temizleyenler 5.000 lira maaş alıyor, tuvalet temizleyen de o kadar maaş alıyorsa bende bugün başlayabilirim..

yalnız yanlış bildiğiniz bir husus var, bahsettiğiniz işleri yapan insanlar asgari ücretle çalışıyorlar.. okuldaki hizmetliyi bilmiyorum ne kadar maaş alıyor..

0|0
    0|0
    • Araştır bakalım belediye işçileri ne kadar maaş alıyormuş :) Şok olursun.

• gerçekten merakımı yenmek için araştıracam.. eğer dediğin gibiyse kapatıyorum tükkanı hemen başlıyorum sokakları süpürmeye..

• öncelıkle sorun için teşekkür

bır ata sözu vardır b..k ye b...k oglu b..k muhtac olma

bazen paranın gucu yetmez çok para alıyor ola bılırsın ama

mutlu olamassın

1|0
    0|0
  • mesleğim beni tatmin ediyorsa diğerlerinin söylediğini iplemem

0|0
    0|0
  • 5 bin lira maaşı olan insan aşağılanmaz. Çünkü günümüz de insanlara paraya ve korkuya saygı gösteriyor.Örneğin eskiden bilgiye saygı vardı.Bir köyde olsun bir şehirde olsun öğretmenin değeri çok fazlaydı.Anneleriniz babalarınız ve onların anneleri babalarının gözünde öğretmenlerin değeri çok fazladır çünkü onların neslinde bilgiye saygı vardı.Konuya dönecek olursak. 5 bin lira maaşı olan bir insanın güzel bir arabası güzel bir evi güzel elbiseleri vardır.Dolayısıyla insalar da buna saygı duyar yani paraya.Soruda ki ironiden bahsettikten sonra sormak istediğin şeye dönecek olursak eğer

Mesleği bırakmazdım.

0|0
    0|0
  • hiçde bırakmam. ekmek param cıkıyorsa işimi en iyi sekilde yapmaya devam ederim.

0|0
    0|0
  • İyi de, kazanılan para helal olunca nasıl kazanıldığı tartışılabilir mi ?

Sokaktaki belediye görevlilerine dahi bir kolay gelsin lafını ok görenler var.

Akl-ı Selim olan biri yapmaz böyle şeyler daha doğrusu kibirli kişiler hiçbir zaman mutlu olamayan kesimdir kendileri..

0|0
    0|0
  • Kimseye muhtac olmayip namerte el acmaktansa cöpte dökerim tuvalette temizlerim.. hic umrumda olmaz

0|0
    0|0
  • Akşama kadar eşşek gibi çalışırım akşamdan sonra aslanlar gibi yerim kime ne

1|0
    0|0
  • bu devirde eğer cebinde para varsa yaptığın mesleği kimse aşağılamaz.istersen git karı sat üç gün pez.derler 4.gün beyfendi hanımefendi olursun.iyi kazandığın halde iyi yaşamıyorsan zaten sopalıksın demektir.zaman böyle bir zamandır.insanlar yaptığın işe göre değil cebindeki duygusal a göre not verir.

0|0
    0|0
  • Onlardan çok kazanıyorsam alay edemezler.

Onlardan az kazanıyorsam ve alay ediyorlarsa da senin işin iş halden anlamazsın derim içimden hiç aldırmam.

Ben 24 yaşındayım ve daha önce hiç sevgilim olmadı. bu konuda sürekli alaya maruz kalıyorum ama aldırmıyorum söylenenleri. Ben kendim üzülüyorum kendime zaten. Diğerlerinin ne düşündüğü pek etki yaratmıyor.

0|0
    0|0
  • meslek aşktır herkes aşık olduğu mesleği yapmalıdır aşık olduğum mesleği yaparım işallah para mühim değil kişilerin konuşmasıda

0|0
    0|0
  • #İş küçümsenenmez bence en kutsal mesleklerdendir çöpçülük,tuvaletçilik herkes onlar kadar gururlu olamaz millete kibirden yaklaşılmıyor sanki kendilerinin işi güzel olunca adam oluyorlar

0|0
    0|0
  • hiç aldırış etmem ki sonuçta işimdir derim onu bulamayanlarda var

0|0
    0|0
  • Zenginin parası zügürdün cenesini yorar mantıgı ile düşünecekleri için ne yaparsan yap paran oldugunda milletin ağzına sakız olursun ahahaha para konuşur

0|0
    0|0
  • merak etme asgari ücretle çalışıolar hemde evli ve utanmadan. bırakmıyorlar ve kimseninde hakir gördüğü de yok. sadece durumu iyi olanların boş kuruntuları bunlar.

0|0
    0|0
  • Kimse umurumda olmaz hiç kimseyi iplemem. Kibirli davrananı zekamla ezerdim ancak o bunu anlacak zihin yapısında olsa zaten kibirli olmazdı o yüzden karşımdaki gerizekalıya susarım böylesi daha makbul

0|0
    0|0
  • türkiye cas sistemi ile yönetiliyor

0|0
    0|0
  • meslek kullanarak aşağıladığını zannederler asıl kuş beyinlinin önde gidenir.

0|0
    0|0
  • bırakırım para sıçıyorum çünkü :D

0|0
    0|0
  • insan bence yaptıgı işten utanmamalı ekmek parası kazanmak kadar degerli bişey varmıdır ya

0|0
    0|0
  • türkçe öğretmeni olmadığın kesin :D aşağılanmak :D

aşağılayanlar önce kendilerine baksın bence

0|0
    0|0
  • sülalecek rahatız panpa pozu verilmiş gibi :D

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 13

• bu tip aşağlamaları yapan kişiler genelde çalışmamış,hayatın zorluğunu görmemiş kişilerdir.aslında olaya ki taraflı bakmaz lazım ben çok mağaza görevlisi gördüm kıyafete göre müşteri seçip gelen insanı aşağlayan kişide.bu kişilik ile alakalı biraz..kimi aile var mesela oğlu kızı doktor yanına kimseyi yakıştırmaz gibi garip kişilikler yani..çevremde o tip insanlar barındırmıyorum.kimin ne olacağı hiç belli değil..kişinin nerede çalıştığı önemli değildir..önemli olan başka şeyler vardır ama millet etiket meraklısı

1|0
    0|0
  • Namusumla ve helal yoldan kazanıyorsam hiçde gocunmam. Ben her zaman derim. Üniversite okuyorum şuanda. Çok şükür işim de iyi. Ancak birgün ihtiyaç sahibib olursam ve gerekirse gider merdiven de silerim evlerde temizlik de yaparım. Helal olduktan sonra hiç kimseyi de umursamam.

0|0
    1|0
  • hayalimin dışında bir meslek edindim ve maaşı iyi olmasına rağmen, hayalimde'ki mesleğe ilk adımlarımı attım. Hiç kazanc aklıma gelmiyor, olmassada olur.

Nasıl yaşamak istediğinede bağlı, halkla iç içe olup >>yurdum<< insanı mı olmak istiyorsun; yoksa geliri iyi, çevresi, edası hoş diye mi sevmediğin ( sevdiğin ) mesleği mi yapıyorsun.

Ehli, ehlivukuf ve evcil insanların edindiği mesleklere bayılıyorum :)

1|0
    0|0
  • Mesleğin iyisi kötüsü yoktur.Aşağılayanların da insan olduğunu sanmıyorum

1|0
    0|0
  • bi arkadaş vardı şirkette çaycılık yapıyordu ve erkekti. çocuğu büyümüş okula başlamıştı. oğluna sorduklarında çaycı babam demesin diye çalıştı güvenlik sertifikası alıp güvenlik oldu

0|1
    0|0
  • asla bırakmam namusumla calısıp kazandıktan sonra başkası beni ilgilendirmez o onların sorunu bu dünyada herkesin herkese ihtiyacı var sokak temizlemeyen biri olmasa dünya çöpe döner vs yani asaglancak hiç bir meslek yok

0|0
    0|0
  • insanın ne iş yaptığı değil işini nasıl yaptığı önemli hakkıyla yapıyorsa işini aşağılanma durumunu düşünmez bile

0|0
    0|0
  • namusunla yaptıgın bir iş için aşagılanıyorsan bırakılmaz bırakmazdım yanı öyle yapana da cevabını verırdım

0|0
    0|0
  • Elin sozuyle is mi birakilirmis ye kurkum ye zamani :)

0|0
    0|0
  • İnsanların ne dediğini umursamıyorum,Hayat kadını olabilirim açıkcası hakaretlere aşık olacağım o zaman.

0|0
    0|0
  • İster tuvalet temizliyeyim ister lüks içinde yaşayayım fark etmez..

Hiç bir zaman eyvallahım olmaz.

0|0
    0|0
  • O kişilere insan demek bie ayıp olur

0|0
    0|0
  • benim eşimin okulundaki hizmetli, öğretmenleri aşağılıyor. insanda ego olunca her şeyi aşabiliyor demek ki. bunun canlı örneği.

1|0
    0|0
Yükleniyor...