Sabahattin Ali sever misiniz?

bu adamın yazdıklarını çok seviyorum .benim anlatmak istediklerimi ne güzel yazmış .siz severmisiniz,okurmusunuz ya da en son hangi kitabını okudunuz?

"Burada kitaplarımla ben yaşarız ve bize aydınlık getirecek kimsemiz yok. Ben burada yalnızlığı bardak bardak içiyorum."

-Değirmen-

0|0
10|9

En İyi Erkek Görüşü

• Eşkiya dünyaya hükümdar olmaz ve Geçmiyor günler şiirleri asla unutulmaz,herkesin yüreğinde iz bırakmıştır bu şiirler...

Sabahattin Ali hiç sevilmezmi ya? CANDIR O

3|2
    0|0

Erkekler Ne Diyor 8

• Sabahattin Ali en sevdiğim yazarların başında geliyor. Hayatı, yaşadığı zorluklar vs. yine onun mükemmelliğini etkilememiş. Kitaplarını maalesef ki okuyamadım her defasında mutlaka bir aksilik çıkıyor ve alamıyorum. Fakat "Son Mektup" şiirini herkesin kesinlikle 1 kez okumasını tavsiye ederim. Harika bir şiir. :)

1|0
    0|0
  • Kürk Mantolu Madonna'yı okurken finale doğru hem sigara yakıp hem ağladım.

Dedim hiç vicdan yok m lan sende Seboo..

1|0
    0|0
  • Harcanan ve yazık edilen insanlardan dir . Kuyucakli yusufu okuyorum simdi

3|0
    0|0
  • herkes madonna filan der de içimizdeki şeytan olayı çok sardıydı bana... ruhu şad olsun...

2|0
    0|0
  • kuyucaklı yusuf süperr

1|0
    0|0
  • kürk mantolu Madonna

1|1
    1|0
  • oda kim olayı

0|0
    1|2
  • tanimiyorum kendisini

0|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 10

• Soruyu görünce bile faltası gıbı acıldı gozlerım.Sabahattin Ali cok sevdıgım bırıcık yazar.Duygu ve düşünceleri bu denli akıcı ve realist bir dilde anlatıp kurguyla bırlestıren basarılı sanatcılardan bırı.

"Şimdi aramızda noksan olan şeyin ne olduğunu biliyorum!" dedi. "Bu eksik sana değil, bana ait... Bende inanmak noksanmış...Beni bu kadar çok sevdiğine bir türlü inanamadığım için, sana aşık olmadığımı zannediyormuşum... Bunu şimdi anlıyorum. Demek ki, insanlar benden inanmak kabiliyetini almışlar... Ama şimdi inanıyorum... Sen beni inandırdın... Seni seviyorum... Deli gibi değil, gayet aklı başında olarak seviyorum... Seni istiyorum... İçimde müthiş bir arzu var... Bir iyi olsam!.. Ne zaman iyi olacağım acaba?.."

Kürk Mantolu Madonna

Bu da en sevdıgım kısım :)

1|0
    0|0
    • çok değerli bir insanmış keşke daha çok yaşasaydı da güzel eserlerini okuyabilseydik

• Sabahattin Ali iyidir hoştur da ben onu kürk mantolu madonna yla beraber çoluk çocuğun eline popüler kültürün ürünü olarak düşmeden öncesinde de seviyordum. Şimdi sorsan herkes seviyor oysa biz onu kuyucaklı yusuf la da sevdik içimizdeki şeytanla daha da sevdik. Hayatı araştırılsa gerçekten ne kadar zorluklardan geçtiği anlaşılabilir yazdığı bir şiir üzerine yok yere tutuklanması, öldürülmesi, yayınlayamadigi kitapları.. harbi adamdir sabahattin ali.

2|1
    0|0
  • evet severim yazılarını.

2|0
    1|0
  • Kürk mantolu madonna ile tanıdım ben onu ve çok sevdim vakit bulursam diğer kitaplarınıda okumak istiyorum hangisini tavsiye edersin ?

2|0
    0|0
  • Kitap okumayı zaten çok seviyorum. Farklı tarzda farklı şekillerde ele alınan konuları okumak için uğraş gösteririm. Çünkü tek bir düşünceyr bağlı kalan sığ insanlardan olmak istemem. Sabahattin Ali'nin Kürk Mantolu Madonna kitabını okudum.

Sevdiğim bir sözü vardır kendisinin " Sen dünyada ne kadar antikalık yapmak istersen hayat da önüne o kadar gündelik hadiseler çıkarıyor."

1|0
    0|0
  • Dünyada bir tek insana inanmıştım. O kadar inanmıştım ki, bunda aldanmış olmak, bende artık inanmak kudreti bırakmamıştı. Ona kızgın değildim. Ona kızmama, darılmama, onun aleyhinde düşünmeme imkân olmadığını hissediyordum. Ama bir kere kırılmıştım. Hayatta en güvendiğim insana duyduğum bu kırgınlık, adeta bütün insanlara dağılmıştı; çünkü o benim için bütün insanlığın timsaliydi.”

tekrar tekrar okumak gerek.kürk mantolu madonna sını.

1|0
    0|0
  • En sevdiğim şairdir, çocuklar gibi, leylim ley favori şiirlerim

1|0
    0|0
  • Kürk mantolu madonnada o kadar çok ağladım ki. Bayılırım kendisine.

1|0
    0|0
  • evet severim

1|0
    0|0
  • Kürk mantolu madonna

1|0
    0|1
Yükleniyor...