Yakınınızda ölen birileri olunca pskolojiniz ne durumda oluyor??

Cumartesi günü komşumuz trafk kazası sonucu hayatını kaybetti.arabyla evine dönerkn 150 km hızla gelen bir cip bun a çarpıo ve olan oluyo.oracıkta ölüyor.böyle ölm olunca benm pskolojm alt üst oluyor.hep o ölen kişi gözmn önünde canlanıyor ve korkuyorum.bu küçüklğmden beri böyle.hatta evlenene kadar yalnz wc ye gitmeye bile korkardm.koşarak gider gelrdm o derece yani.şimdi çocklarmla meşgul oldğm için daha az düşünüyorm.daha çok yeni oldgu için cenaze çadırı duruyor.mevlütler okunuyor.u nutmam mümkn değil.bu durum normal mi?benmle aynı pskolojiyi yaşayan var mı?

0|0
4|5

En İyi Kız Görüşü

• Bundan birkç sene evvel bir yakınım gözlerimin önünde vefat etti..Hayatın son saniyelerine ve ölümün dehşetine tanık oldum..

Son saniyelerinde gözlerini sabit bir noktaya dikip bakmasını, göz bebeklerindeki önce büyümeyi sonra donuklaşıp ferinin kaybolmasını ve en son Azrail'in dokunuşuyla vücudun hafifçe titreyip kasıldığını saniye saniye yaşadım..

Hiç filmlerde gördüğümüz gibi basit değil burada anlatmaya çalışsam kelimeler yetersiz kalır, o kadar dehşetli ve iç bulandırıcı idi ki banyoya koşup istifra ettiğimi hatırlıyorum..

O günden sonra ölü ve ölüm laflarını duymak bile istemiyorum, konusu açılınca bile rahatsız oluyorum, ölüme yakın olduğunu hissettiklerimin evinden kaçar gibi çıkıyorum..Filmlerde ölüm sahnelerinde zap yapıyorum tesadüfen denk gelirsem de yanımda bir kutu mendilin olması şart..

İlaveten; camdan atlayan bir komşumuzun intihar vakasına da şahit olmuş bulunmaktayım..Betonun üzerine düşen ağır bedenin çıkardığı o tok sesi ve sonrasındaki görüntüyü de unutabilmem hiçbir zaman mümkün değil..

O yüzden yaşadıklarını gayet iyi anlıyorum ve inan bana çok normal verdiğin tepkiler..Bazı şeyler insan için fazlasıyla travmatik olabiliyor bazen..

1|0
    0|1

Erkekler Ne Diyor 5

• Etkisi bir kac gun sürüyor genelde

amcamın yasının 4.günü sevgilimle buluşacak kadar dengesiz biriyim galiba

1|0
    0|0
    • bunun dengeszlikle alakası yok.acını paylaşmıştr muhtemeeln

• o zamn haklısın.dengesz olmş.ama sende o şeklde acından uzaklaşmışsn:)m nvnb nbfdsxvfv

• amac oydu zaten acımdan uzaklaşmak

teşekkürler anlayışlı kız :))

• Gözümün önünde 4 kişi öldü. Hepsi vuruldu. Üstelik amcaları tarafından miras paylaşamadıkları için adam kardeşini, kardeşinin eşini ve yeğenlerini vurdu. 3 kişi öldü 1 kişi yaralıydı. Ortalık kanlar içerisindeydi. Ben de olay yerindeydim. Başka zaman çocuk sel felaketine maruz kaldı. Olay yerine gittiğimizde çocuğun üzerinde büyük bir kaya vardı. Kayayı kaldırdığımızda çocuğun organları patlamıştı. Gözümün önünde küçük bir çocuk başının üzerine düşüp beyin kanamasından öldü. Gözümün önünde birçok olay oldu hatta bu olaylar neticesinde bayılanlarda oldu. Çok kötü manzaralardı ama benim pskolojimde hiç bir şey değişmedi. :S

0|0
    1|0
  • Psikolojini bozacak duruma getirme ama her an hepimizin ölümü düşünmesi gerekir. Düşünerek öbür tarafa hazırlık yaparak yaşarız belki.

0|0
    0|0
    • her an düşünüyorm zaten..iş bundan korkmamayı becermek

• yukardaki komsumuzun oglu 4 katta atlayarak inhtar etmisti.bisey hissetmedim.ne acidim ona nede uzuldum.

0|0
    0|0
  • bilmem akrabalarım öldü ama hiç bişey hissetmedim, biraz hissizim o konularda

0|0
    1|0

Kızlar Ne Diyor 3

• Allah rahmet eylesin. Ben düşünürüm ölümü. Çok korkarım ve korkak biriyimdir. Ama şöyle bi' düşünüyorum ki, her canlı ölümü tadacaktır.

0|0
    0|0
  • dedem öldü 2 sene önce aılemden ılk defa biri öldü halada atlamadım geçen sene tedavı destegii gördüm.

0|0
    0|0
    • benm de dedem annemlern salonunda öldü.ben daha bekarken.şimdi her gittiğimde sanki dedem oradaymş gibi sanki daha yeni çok yakn zamanda ölmş gibi gelir.ölülerden zarar gelmez biliyorm ama ruhsal bir durum

• evet öyle banada kuçükken babannem dedem bakmştı hep onlarda büyüdügüm için bu durumu atlatmak çok zor..

• soğuk kanlıyımdır, dışardanda pek belli etmem

zor.. allah rahmet eylesin..

0|0
    0|0
Yükleniyor...