Sevginin tersi nefret midir?

Öncelikle günaydın herkese.

Sorum açık biraz düşünün, sevginin tersi nefret midir? Öyleyse niye böyledir? İnsan cok sevdiği birinden niye nefret etsin değil mı? Ben bunun savunma mekanizmasi olduğunu düşünüyorum. Kendimize yanlış gelen şeylerin ustunu örtüyoruz. Çok sevdiğimiz halde adını nefret koyuyoruz. Amac kendimizi korumak. Tamamen bencil şeyler. Siz ne dusunuyorsunuz?

Bu da şarkınız. Three days grace- pain.

0|0
4|5

En İyi Erkek Görüşü

• nefret ettiginde aklindan cikmaz sevdiginde zit duygular..

insan cok sevdigi birisinden nefret etmesindeki sebebler yasadiklari davranislari kirilmasi ya da hayal kirikligina ugramasidir.

Birisini sever deger verirsiniz onsuz yasiyamayacaginizi dusunursunuz sonra o size öyle birsey yaparki.. ona verdiginiz deger icin önce kendinizden sonra ondan nefret edersiniz.Bu bir ic hesaplasma ve.. kendini aklamaktir.

Sanada gunaydin bu arada

1|0
    0|0
    • Teşekkür ederim. :) iste o kendini aklama olayına bencillik diyorum ben.

• Can yoksa Cananlarda yok demek :)) varligin sebebi birisini sevmek varligin yoksa nasil sevcen? :)

• Varligin sebebi sevmektir. Birini bencilliğin yüzünden sevemiyorsan yoksundur aslında. Duvarların vardır, gaddarlık vardır, peşin hüküm vardır. Bunlar varken nasıl can var diyebilirsin? Can huzuru, ışığa bagliliktir. Ama kötü huylar yüzünden ışığa arkanı dönmüsken nasıl canan olsun diyebilirsin? Demek isteğim nefret gibi duygulardan arınmadıkça ne can bizimdir ne canan. Hiçbiri yoktur :)

Erkekler Ne Diyor 4

• karsındaki kisi nefret etmen sebepoluyorsa ya peki napıcaksın

1|0
    0|0
    • Birinden nefret etmek o kadar kolay olmamali derim ben.

• nefret etmekteki görüs nedir onu bilmek lazım bana göre nefret konusmam muattap olmam selam bile vermem budur ötesine geçmez. tutupta nefret ettiğim birine daha da ötesine geçmez tutupta boğasım gelmez yani

• Peki öyleyse. Ona tavır almak deniliyor. Bende yaparım. :) yorumunuz için teşekkür ederim.

• ihanet ve ayrılıktır beraberınde nefret doğar

1|0
    0|0
  • umursamamktir

1|0
    0|0
  • Uzaklaşmak soğumak derim

1|0
    0|0

Kızlar Ne Diyor 4

• Aynı fikirdeyim senle.

1|0
    0|0
  • çok doğru bencillik denen şey nefreti besliyor.

1|0
    0|0
  • nefret bnce kızmak onu görmek istememek

1|0
    0|0
  • evet nefrettir

1|0
    0|0
Yükleniyor...