Kanser hastası pıskolojısını anlatırmısınız

merhaba arkadslar ben kanser hastasıyım uzun suredır cektım ama tekrarladıgını ogrendım gecn gunu pıskolojm bozuldu artk yasamak ıstemıyorum yoruldum ne yaparsam duzelerıırm yardm almak ıstemıyorm daha kotu etkılıyo benı cevrem dedlı gozuyle bakıcak gıbı gelıyo yardm edın bana ıyılesmek ıcın temız havaya ıhtıyac varmıdır gercekten ? ne yapsam kendımı ıyı hssederım .s yardm edın

0|0
4|21

En İyi Erkek Görüşü

• yaşamak istemiyorum falan yok ya bir kere ruh halini pozitif yönde max. tut bağıra bağıra şarkı söylee güzel havalarda gez toz ama yoruldum falan demek sana yakışmaaz :))

2|0
    0|0

Erkekler Ne Diyor 20

• Buradakki kişiler in ne dediği önemli değil uzulmen gerekiyor da üzül yaşamak istiyor san yaşa...cevap detaylarda gizli

1|0
    0|0
  • öncelikle geçmiş olsun. ne kanseri olduğunu bilmiyorum ama kanser tedavisi konusunda ciddi başarıları kendi gözlerimle gördüm.

kanser tedavisinde öncelikle şekeri kesmen gerekli çünkü vücudumuzda sadece kanser hücreleri büyümek için şekere ihtiyaç duyar. daha sonrasında bol bol mevsim yeşilliklerinden tüketmen faydalı olacaktır. kanserden kastın bir kitle, kist, miyom, nodül gibi bir şey ise çalıştığım firmanın zeytin ve incir ekstratı ile oldukça iyi sonuçlar alınıyor. reishi mantarı da kanser tedavisinde oldukça ünlü ve ödüllü bir destek.

gülüşlerin hiç eksik olmasın ama.

daha fazla sorun varsa yazabilirsin.

0|0
    0|0
    • Cok tesekkur ederım yazdıkların ıcın degerlendırıcem bu arada gogus kanserıyım

• benimde sebebi bilinemeyen tarifi imkansız ağrıları olan bir hastalığım var sebebi bilinemediği için net olarak tanımı konulamamış hastalığın tedavisi yok gitmediğim ülke gitmediğim hastane doktor kalmadı daha bugün yüzüme karşı senin için yapacak hiçbirşey yok dedi doktorum yani söylemek istediğim haline şükret en azından sorunun kaynağı belli ve ona göre tedavi imkanları var yaşamak istiyorsan senden daha beterleri olduğu gerçeğini unutma bana gelincemi emin ol yaşamaktan vazgeçeli çok oldu

0|0
    0|0
    • Allahım tez zamanda sıfanı versın sana bol bol dua edıcem Allahım senı aılene bagıslasın kurban oldugum yaa Allaha sukurler olsun Allah yardımcınız olsun arkadasını bırakma genede nolur devam et hastanelere gıtmeye :(((((((((((((((((((((((((((:

• 3 yıldır gitmediğim hastane kalmadı yaptırmadığım test vermediğim kan kalmadı ağrılar yüzünden dişlerimi sıkmaktan neredeyse bütün dişlerim kırıldı gecem gündüzüm birbirine karıştı daha bir çok şey ve inan ben çok yoruldum umutlanıp umutlanıp bütün doktorlardan aynı şeyleri duymak istemiyorum umarım Rabbim sana ve bütün hastalara şifa verir.

• Kanım dondu yemın ederım cok kotu oldum ama nolur karamsar dusunmee bırakma pesını bu ısın yapabılırsın

• benim kardeşimde kan kanseri. dışarı çıkarmadık. hep marka yiyecekler kullandık. grip olmasını engelledik. mikop kaptırmadık. tekrarlamadı şimdilik. atlatırsın. tabi güçlü olman lazım. benim kuzenimin beyninde tümör vardı en fazla 8 yaşına kadar yaşar dediler şuan 23 yaşında yaşıyor ama gözlerini kaybetti. umudunu kesmiceksin.

0|0
    0|0
  • öncelikle moralini yüksek tutmalısn. geçmiş olsun. 1. yenmişsin . 2. erken teşhis olmuş ve yenebileceğini umuyorum

0|0
    0|0
  • Moralini gercekten yüksek tutman gerekli..bi cok insan yenmekte sende yenebilirsin allahın izniyle..üzmemeys sitres yapmamaya calismalisin . Gecmis olsun .

0|0
    0|0
    • Allah razı olsun

• Tez zamanda iyilesir tamamen kurtulursun insallah..özeliklede dua edicem senin icinn..

• Cok tesekkur ederım Allahım sızın gıbılerı basımızdan eksık etmesın temız kalbını dıleklerını dualarınız yeter

• Normalde cok duygusal biriyim böyle haberler duyunca gözlerim doluyor hemen üzülüyodum falan.ama sana cok üzulmedim çünkü gercekten bu hastaliktan tamamen kurtulucaksın yakın zamanda ..benim hislerim gercekten cok cok kuvetlii ..bunun mantıkli açiklaması yok farkındayım.. ama bak gorüceksin cok yakında temelli kurtulucaksın ..tek yapman gereken pozitif düşünmen sitres yapmaman ..allaha emenat ol canım kardesim benimm..

0|0
    0|0
    • Cok tesekkur ederım uzulmedıgıne sevındım yoksa ben cok uzulurdum karsıklı aglasırdık :( cok sagol Allahın ıznıyle yazıcam ıyılestıgım zaman hepınıze :) sende Allah'ıma emanet ol

• Biz enfazla senin güzel haberini alınca karşılıklı kahkaha atarız güze kardeşim :))içimde okadar anlamsız alakasiz bir umut varki yakında TAMAMEN kurtlucaksın bak gör..hislerimde hiç yanıltmadı allahım bukezde yanılmıcam inşaalllah ..duamda kalbimde seninle..rabbime emanetsin huzurlu geceler kardeşim ..

• Oyyy Oyyy ınsallaah Rabbım nasıp eglesın hepbırlkte kutlar yemege cıkarız Bendenn :):))

• en önemli faktör tabi ki psikoloji zorda olsa her zaman pozitif olmalisin bilmiyorum inançli misin ama dua insana huzur veriyor rabbim yar ve yardımcın olsun güzelim

0|0
    0|0
  • Rabbim seni ailene sevdiklerine bağışlasın güzel bacım, Ümit kesilmez Allah'tan,Kanser olupta bir vefat eden birde sağlığına kavuşan amcam var..yani yaratıcına dua et,bizde ettik, hiçbir tedavini eksik etme,mutlu olmaya bak,moralin yüksek olsun ve yeneceğine inan

0|0
    0|0
    • Allah razı olsun abım sagol Allahım dusmanımın basına vermesın banada yenmeyı nasıp eglesın Kurban oldgum Rabbıme sıgındım hersey Allahtan

• aynen bacım, bu da senin imtihanın, Rabbim yenmeni nasip eylesin...

• AMIN abıcım Allah razı olsun cok sagol

• link çokk geçmişş olsunn ablasıı bencee bu psikolojiden anca hayatına birinii sokarsann çıkarsın diyee ümitt ediyorumm egerr bunu yaparsan hayatında morall bozukluluguna yer kalmaz sonuçta kanserin ilacı mutluluktur diye biliyorum yanlış degilsem böyleliklede buu illetii hayatından cıkarmıss olurusnn ...

0|0
    0|0
    • Hasta bırısıyle konusmaya cekınen halktan bahsedıyoruz dımı ?

• yanlışş anladınn be ablasıı ben senin bahanelerinii körreltmeyeee çalışıyorumm sana mesaj atarak açıklayacaktım ama arkadaş olanlar kullanabiliyomuşş bu özelligii kızlar soruyorr öyle diyoo ... bak sen bu hastalıgıı zatenn yeneceksinn ama benim dediklerimii uygularsan sürecii hızlandıracaksımnn ablasıı sen harbii oll oo insan senii bulucak zatenn ...

• Tamam ıyı geceler

• Geçmiş olsun en yakın zamanda iyileşmeni dilerim , bir fikrim yok ama sosyalleşmeni arkadaşlarınla ailenle çok vakit geçirmeni dilerim eve tıkılı kalma

0|0
    0|0
  • Sana delilik yap demeyecegim :) ama tadini cikar diger insanlardan farkli bakis acin oluyor. Umarim iyilesirsin. Bol sans

0|0
    0|0
  • geçmiş olsun allah beterinden saklasın

benim tavsiyem sana kendinle barışık ol

hayata devamlı gül ve namaz kıl dua et

kur an oku

0|0
    0|0
  • Moral moral moral kardeşim. Moralini inancını kaybetme. bir psikoloğa git destek al önce. Kim ne derse desin önemli değil. Kendine inan bunu başarabilirsin dostum.

0|0
    0|0
  • merhaba sağlık ve şifalar dilerim zencefili kaynatıp bal ve limon suyu ile karıştırıp her sabah 1buşuk su bardağı içmeni tavsiye ederim

0|0
    0|0
  • öncelikle Allah şifa versin... kanser hastalarının en büyük ilacı moraldir.. kendini her zaman neşeli hissettirecek şeylerle uğraş... biraz vurdumduymaz ol biraz... güçlü olmalısın, bu hastalık zayıf insanları daha kolay yener...

0|0
    0|0
    • Benı bıkere yenemedı smdı ıkıncı vurusunda sıra ınsallah bunuda yenıcem hepbırlkte yenıcez..

• :)) tamam pekı soz :)

• allah kımsenın basına vermesın boyle seyler

0|0
    0|0
    • AMIIIIINNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNNN !

• Kanser ama ne ? akciğer gırtlak göğüs mide ?

0|0
    0|0
  • Allah yardımcın olsun öncelikle ne kanserisin ben kanser değilim çok şükür ama hayatımın sonuna kadar acı çekicem ameliyattan sonra geçer dediler biraz iyileşir gibi oldum 3 hafta sonra gene aynısı oldu şu anda yazarken bile acı çekiyorum ağrılarımı acılarımı unutmak için ksdeyim ama yaşamaya bak derim

0|0
    0|0
    • Allah razı olsun Allahım nerde varsa herkeze acıl sıfalar versın herkezı annesıne babasına sevdıgıne kavustursun hastanenın adı kötü ya Allahm dusurmesn ama aratmasında...

• Cok dogru Allah rahmet eglesın :(

• amin

• oncelikle gecmis olsun.valla herkes ask mesk takılırken senin boyle bir entry yapman beni bir dusundurdu.bence yapman gereken sey yardım almaya devam etmek et ki hayatına bir sürü guzellikler sıgdırasın.ama kararın kesinse illa istemiyorum diyosan kendi kararını vermissin demektir kimse seni caydıramaz.benim tavsiyem hep yakınlarınla en sevdiklerinle vakit gecirmen.

0|0
    0|0
    • ben cok ugrastm bu hastalıkla ve denk eserı kuzenmle ogrendık aılem ılk basta tatıldeyken ben ablamla kaldıgmda bılmedı sonradan ogrenıldı tedavı edıldım amerıkada ama smdı yenıden baslaması canımı acıttı ne olursa olsun artık guclu olurmuym atlatalırmıym kı dıye dusnuyorm

• Haklısın Allah razı olsun agzına yuregıne saglık tesekkur ederım

• senden de olsun insallah yakınlarınla mutlu yarınlar seninle olur

Kızlar Ne Diyor 4

• Psikolojik yardım almak insanın deli olduğu anlamına gelmez. Iyi gelecekse yardım alman gerekir. Moral çok önemli

0|0
    0|0
  • geçmiş olsun, senin durumunda olmadıgım için anlayamam ama sen Allah'a dua et, sonuçta derdi verende o, şifasını verende o.

0|0
    0|0
    • Allahıma bınlerce sukurler olsun hala nefes alıyorum bı sıkayetım yok hersey Allahtan ama yıkılıyo ınsan zamanla yoruluyo karsılıgını gormedıkce

• evet öyle, sabretmelisin bence, en iyisini Allah bilir.

• Sakın üzülme benim annemde göğüs kanseri atlattı 5 sene olacak ameliyat oldunmu ne tedavi uyguladın

0|0
    0|0
    • amelıyat olmadım gogusum alınmadı (nüks) oranları yüzde 0.5-1 arası olmak üzere hastanın tümör özelliklerine göre değişiyo denıldı buna bakılıcak

• Rica ederim canım benjm guzel haberlerini alırsın kısa zamanda

• İnsalalh :)

• ne kanseri tatlım?

0|0
    0|0
    • Gögüs kanserıyım

• nüksse büyük ihtimalle küçük çaptayken takipte bulunmuştur. atlattıktan sonra profilaktik mastektomi yaptır bebeğim sizin ailenizde genetik birşey olduğundan eminim. tümör dokusunu sev ona kızma o da senin vücudunun bir parçası sadece kontrolsüz bölünüyor kontrol altına alınması gerek...kanser artık o kadar korkulucak birşey değil her zaman doğal beslen uyku düzenini bozma stresten uzak dur

• cok sagol Allah razı oolsun

Yükleniyor...